0 oy
507 göst.
Diğer kategorisinde (1,892 puan) tarafından
Günlerdir uyumaya korkuyoruz. Evlerimizden ayrıldık, eşyalarımızdan ayrıldık, düzenimiz bozuldu... Çok zorlu bir süreçten geçtik elhamdülillah canımız sağ. Rabbim vefat eden kardeşlerime rahmetiyle muamele etsin kalan yakınlarına da sabırlar versin inşallah. Allah'a bin şükür ki kalacak yerimiz de vardı elhamdülillah evimiz de sağlam en ufak çatlak bile olmadı. Buna rağmen daha bugün evimize girebildik korkudan.

Bizim ihtiyacımız olmadı elhamdülillah aksine biz elimizi taşın altına koyduk. Bizim gibi kendini sorumlu görüp yardımcı olan çook uzaklardan tanımadığı insanlar için yardım gönderen herkesten Allah razı olsun. Hiç girip bakamadım ama hepinizin seferber olduğuna en azından dualarıyla yanımızda olduğunuza eminim. Yavaş yavaş yaralarımızı sarıyoruz normale dönmeye çalışıyoruz. Rabbim hepimize kolaylıklar versin. Şuan çevremde yakınını kaybeden, evi yıkılan ve sokakta ya da çadırda kalan, yakınlarını bulamayan hala haber alamamış o kadar çok kişi var ki. Gaziantep'te durumlar böyle. Nurdağı ilçemiz tamamen yok oldu malesef.*Hassas olanlar devamını okumasın*

Arabalarımızı doldurup dağıtmak için gittik ama ilçeye girer girmez çok ağır bir koku hepimizi boğdu. Daha hiç dokunulmamış bir sürü enkaz var. Tek tük birkaç insan dolaşıyor kimseler kalmamış. Ne yazık ki bir enkaza bakarken bir vatandaşımızın cenazesini de gördüm. Kim bilir kaç gündür orda ve kimse çıkarmak için uğraşmıyor bile. Nurdağı gerçekten çok zor durumda. Yetkililer gelip burdan sağ çıkan olmaz deyip gidiyormuş cenazeleri bile çıkarmıyorlarmış ki bizzat da gördüm. Rabbim ihmali olan herkesten sorsun hesabını inşallah hakkımızı helal etmiyoruz!!

9 Cevaplar

0 oy
(1,892 puan) tarafından

En İyi Cevap
Ayrıca televizyonda verilen vefat sayısı da gerçek değil tamamen göz boyuyorlar çook daha fazla vefat var, hala cenazesi çıkmayan var bulunamayan var kayıplar var asla objektif haber yapılmıyor!
tarafından
Ceset kokusu var zaten oralarda şuan çok çok riskli yerlere giremiyorlar.
(5,220 puan) tarafından
Saklamaktan değil ulaşamadıklarından sayı şuanda az ulaştıklarını enkazdan çıkarılanları sayıyolar sadece
(9,247 puan) tarafından
Yani ewet o dogru.heeşey kalksın 50 bin olur keşke olmasaydı keşke
(5,220 puan) tarafından
50bin olsa iyiy be canm ama allah onları şehit mertebesine ulaştırdı tek tesellimiz bu
(9,247 puan) tarafından
Artmasın vallahi nefes almak bile zulm gelmeye başladı
-Reklam-
0 oy
(5,326 puan) tarafından
Çok geçmiş olsun canım termal kamerayla bakmıyorlar mi nasıl hiç dokunmazlar ki 
(1,892 puan) tarafından
O kadar çok ki yıkık yer ilçede ayakta duran yer yok denecek kadar az her yer enkaz. Ekipler sağ kalanlara yetişebilmek için çoğu enkaza dokunmuyormuş. Bizzat böyle bir diyaloga şahit olmadım kimsenin günahını almak istemem ama söylenen bu ve ben de bir cenazenin bir kısmının enkazdan sarktığını gördüm ve yanından geçip gidiyor insanlar
(5,326 puan) tarafından
Of of çok kötü ya aileler kim bilir ne halde Allahım yardım et
0 oy
(3,147 puan) tarafından
Bu konuda ihmali olan her kim varsa en ağır yaptırımlar uygulanmalı ne demek burdan sağ çıkan olmaz diye enkazlara bakmamak 
(1,892 puan) tarafından
Enkaz kaldırma çalışmaları başladı cesetler kepçeyle çıkarılıyor malesef
tarafından
Temel çok önemli temeli derin yapmaları gerekiyor.bir binanın devrilmiş halini gördüm temel yol ile aynı hizadaydi
0 oy
tarafından
Antep merkezde bile daha girilmemiş yerler var ben bugun çıkıcam evden biraz uzaklaşmak iyi olabilir enkazlardan uzak duruyorum bende merkezdeyim görmek daha kötü yapacak biliyorum 
(1,892 puan) tarafından
Mahvolduk kardeşim mahvolduk her yerde ölüler var enkaz olduğu gibi duruyor nasıl vicdan bu bilmiyorum mezarları bile olmayacak
tarafından
Allah yardımcınız olsun birdaha göstermesin İnşAllah..
tarafından
Hatay'da da böyle çok yer var rabbim ölümün hayırlısını versin ya
0 oy
(48,671 puan) tarafından
kameraların olduğu yerde o kadar ekip olacagina bu gibi yerlere dağılsalar mis ya bile bile ölüme curumeye terketmisler 
(1,892 puan) tarafından
Sadece gösteriş başka bir şey değil gerçekten ihtiyacı olana yetişmiyorlar
0 oy
(3,794 puan) tarafından
Bi enkazın başında yüz kişi yerine 10ar kişi dağılıp başka enkazlara neden bakılmiyo bende bunu anlamiyorum
(1,892 puan) tarafından
Bir akradaşımız eşi ve çocuğuyla enkaz altında kaldı cesetleri biz bile görüyoruz ekip çağırdık o kadar onları alamayız ordan çok sıkışmışlar dediler. Ne olacak dediğimizde utanmadan kepçe kaldırınca aradan alırız dediler. Bugün gıyabi cenaze namazları kılınacak arkadaşlarımızın cenazelerini alamadık
(3,794 puan) tarafından
Doğrudur.  Allah'ım göçük altinda bırakmasın bizleri
0 oy
(4,968 puan) tarafından
Geçen ben yetkililer gelmiyor yaşayan var ses var dedim burdan bı kaç bilmez linclemeye gelmişti bazı insanlar gerçekten herşeyi dışardan gördüğü gibi konuşuyor 
0 oy
tarafından
Allah rahmet eylesin vefat edenlere.Şu çok katlı binalar mahfetti heryeri.maksimum zemin artı 3 kattan fazla yapılmaması gerekiyor en azından olası bı durumda enkazi tehlikeli olmaz insanlara ulaşmak kolay olur.10 kat 15 kat nedir yaa bakınca ürküyor insan.
tarafından
Kirada olduğum vakit yeni ev aradığımızda çok yüksek binalar denk geldi gösterdi emlak bı daire vardı hemen dükkan üstuydu.ustunde 8 kat vardı hastane yani olduğu için çokta pahalıydı.dedim neye yarıyor ki bu kadar pahalı bakınca urkuyorum korkuyorum.yok yöneticisi var dedi havuzu var dedi güvenliği var dedi  ovdude övdü istemedim.sonra gönlümüze göre bir yer nasip etti  rabbim.herkese nasip etsin.kimisi site hayatı sosyetiktur havuzu vardir  inan çok katlı havuzlu yok guvenlikli sitelere  GiT bedava  otur deseler gene girmem çok ürkütuyo insanı o bloklar
(13,007 puan) tarafından
Aha tam bizim tokiyi demişsin -3 var + 16 katlı neyse işte baya büyük yani bizde korkuyoruz inanki bak :/
0 oy
(1,634 puan) tarafından
Canım üzgünüm ama haberlerde verilen vefat sayilarida bence doğru değil tm hala müdahale edilen enkazlar var ama bir okadarda müdahale edilmeyen yer var bence kaç bin bina yıkıldı ve kimbilir daire başı kaç kişi oturuyordu doğrular ekranlara yansitilsa heralde büyük olay cikar ben o masterchefteki adamın dediğine de inanıyorum adam öyle bisey görmese nie söylesin yani
(1,634 puan) tarafından
Tabiki canim millet yıllarca çalışsın bir ev almak için o ev onun mezarı olsun adalet mi bu
tarafından
Ölümün nerden gelecegi belli olmaz ancak Allah bilir.Ama mutahitlerin doymayan gozleri.ucuza mal etmeye çalıştıkları evler ne deyim ya..karşı sokagimda incecik kolonlara 9 kat cikiyolar.kolonlar zaten ince bari az katlı yapin.
(1,634 puan) tarafından
Yazık günah şikayet etmek lazım
tarafından
Caprazimdaki 5 katlı binada 31 yillik hegun bir yeri dökülüyor geçen balkonu düştü.içi merdiven koridotlari bile parça parça dökülüyor.çocuk bebek var içinde.mutahit istemis 3 kardeş ortakli bina olduğu için anlasamiyolar vermiyorlar mutahite...
(1,634 puan) tarafından
Vermiyorlarda iyi halt yiyorlar afedersin

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 139 göst.
4 Haziran 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 251 göst.
1 Ocak 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 267 göst.
8 Kasım 2021 Diğer kategorisinde Gülşirin (322 puan) tarafından soruldu