0 oy
370 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (1,124 puan) tarafından
İyi akşamlar ablam bugün ağlayarak beni aradı hastanedeyiz yeğenimden için doktor herşeye hazır olun kötü sonuçlar çıkabilirmiş demiş.Boynunda sol çene altı hizasında şişlik var doktor uzaktan bakarak bunları söylemiş git kan ver demiş ben yanlarına gittim kan sonuçları iyi çıktı sanırım o bezenin küçülmesini bekleyeceğiz.Çok korktuk arkadaşlar böyle birşey yaşadınız mı

15 Cevaplar

0 oy
(17,811 puan) tarafından
Allah korusun yaaa doktor nasıl uzaktan bakıp böyle diyo benim ortancadada var beze boynunda boğazında küçülür 
(1,124 puan) tarafından
Anlamadım ki canım ya yaptığı etik değil
(17,811 puan) tarafından
İnsanın aklı çıkar
-Reklam-
0 oy
(2,055 puan) tarafından
Gelinimizin  yeğenindede  vardı  yanlış hatırlamıyorsam  o da  temiz  çıktı 
(1,124 puan) tarafından
Geçmiş olsun
(2,055 puan) tarafından
Teşekkürler sizede geçmiş olsun canım
0 oy
(2,297 puan) tarafından
Lenf ne demek?? 
(4,282 puan) tarafından
Lenf bezleri  varya bogazda tükürük le alakali o
0 oy
(3,354 puan) tarafından
Ablamda vardı boynunda lenf bezleri şişmişti tahlil yaptırmıştı lenf kanseri çıkmıştı ama tedavi ile atlattı inşallah sizin sonuçlar temiz çıkar genelde en kolay atlatılan kanser türüdür Ablam kemoterapi aldıktan sonra Kayseri de kendi vücudundan alınan kök hücreler ayrıştırma yapıldıktan sonra geri kendisine nakil edildi çok şükür 5 yada 6 sene oldu biteli 
(3,354 puan) tarafından
Tam kulak altında boyun kısmında idi canım ablamda 17-18 yaşında idi o zaman
Her zaman erken teşhis hayat kurtarır canım birde Allah korusun öyle bir sonuç çıkarsa çok iyi doktor bulsunlar ve kesinlikle kök hücre tedavisi hakkında neler yapılabilir kök hücre ile tedavi sağlana bilir mi öğrensinler
İnşallah öyle kötü bir sonuç çıkmaz
(1,124 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım çok geçmiş olsun sizede
(3,354 puan) tarafından
Teşekkür ederim sizede geçmiş olsun inşallah sonuçları iyi çıkar
Birde yakında enfeksiyonlu hastalık geçirdi ise o da lenf şişmesi yapıyor inşallah öyle bir şeydir
(1,124 puan) tarafından
Üst üste çok hastalık geçirdi boğaz enfeksiyonu öksürük vs ona baglıdır umarım
(3,354 puan) tarafından
İnşallah canım
0 oy
(3,401 puan) tarafından
Teyzemin oğlu ameliyat oldu canim onun aşırı büyüktü lenf bezleri uyuyamiyordu aşırı horluyordu 6 yaşında ameliyat oldu şuan çok rahat bize de aynını dediler herşeye hazırlıklı olun diye çok şükür temiz çıktı
(1,124 puan) tarafından
Kıyamam canım geçmiş olsun boynunda mıydı
(2,749 puan) tarafından
Canm gözle görülüyor mu bu lenf gözle görünmüyor ama dokununca nohut tanesinden az bı büyük top var dediğiniz yerde ve horluyor boğazdan gelen koku var birde boynunun arkası ağrıyor 5 yasinra
(3,401 puan) tarafından
Evet canım onun gözle görünüyordu boynunda ve iki tarafindaydi bariz şişti ağzı açık uyurdu çocuk nefes alamazdi
0 oy
(98 puan) tarafından
Benim oğlum iki yaşında sol çene altında ceviz den biraZ küçük şişlik bide boynunda nohut kadar şişlik var kaç kere götürdüm doktora bu ultrason cektiler antibiyotik kaç kere kullandım bisiy çıkmadı he ara baya küçülüp kaybolur bı bakiyom yine çıkıyor 
(1,124 puan) tarafından
Geçmiş olsun tatlım büyük küçük herkeste çıkabilir birşey bu sanırım takip edilmesi gerekli galiba bakalım bizde antibiyotik başladık augmentin
0 oy
(209 puan) tarafından

Benim oğlum da 4 yaşında çene altında lenf bezeler ceviz kadar şişmişti nerdeyse. Dokdur ağır bademcik iltihabı geçirdiği için şişmesi normal dedi 

Şuan şişkinliği geçmiş nohut tanesi kadar fialanlar.simdi 6 yaşında  yaklasik  bir ay kadar önce gene ağır bı bademcik iltihabı geçirdiği ve bu sefer başka bı lenf bezi şişti şuanda bilye büyüklüğünde gayet rahat gözüküyor.doktur şişkinliğin tamamen geçmesi 3 ayı bulabilir dedi 
(1,124 puan) tarafından
Size de çok geçmiş olsun yeğenimde enfeksiyon geçirmişti ama doktor hiç muayene bile etmeden demiş
0 oy
(229 puan) tarafından
Canım geçmiş olsun ama ablana şöyle kalbini ferah tutsun benim oğlum geçen yaz birden elini şakagina tutarak geldi ve çok aciyo dedi baktığımızda damarı şişmişti... Hemen doktora götürdüm bulunduğum yerde iki doktor damar genişlemesine benziyor dedi ne kadar kötü bir teşhis ağlaya ağlaya eğitim araştırma Hastanesi'ne götürdüm orda çocuk doktoru önce eliyle muayene etti sonra ailede genetik hastalıkları sordu devamında son zamanlarda ateşli hastalık geçirip geçirmediğinia veya bu şey çıkarken ateslenip ateslenmedigini sordu sonra bizi ultrasona yolladı . Ultrasonda bunun damarda bir lenf bezi olduğunu söyledi uzman. Çocuk doktoruna tekrar sonuç için götürdüm ultrason u oda yorumladı ve lenf bezi dedi damarın içindeymiş vücut bir enfeksiyon geçirip tepkisini böyle vermia olabilir dedi takip et eğer büyürse bekleme getir yoksa da bir ay sonra getir dedi hatta kan falan da aldı kanlarda temiz çıktı . Sonra bir ay sonra ben o şişliğin damardan aşağı indiğini farkettim damardan çıktı ve çok sert bir hal aldı bir ay sonra tekrar götürdüm ve tekrar ultrasona gönderdi doktor o zamanda lenf bezi değil kitle olduğu ortaya çıktı ve çocuk doktoru bunun onların alanından çıktığını bizi hematoloji görmesi gerektiğini söyledi o gün bugün dur hematolojideyjz hematoloji de kanlarimiz temiz evet orda bı kitle var ama 1 cm üzerine çıkarsa kötü huylu tümör olabileceğini söyledi ilk zaman küçüktü ama sonra büyüdü 1 cm oldu 1 cm i geçmiyor her 3 aya bir kontrole gidiyorduk en son ordaki uzman da çocuğumun başıni bir yere vurduğunu travmaya bağlı olarak orda protein birikmesi olduğunu kötü bişey olmadığını söyledi eğer daha da büyürse başka şikayet eşlik etmezse biz istersek operasyonla alacağını söyledi ama şuan da kafasını çarpmaya bağlı travma sonucu çıktığına kanaat getirdiler yani ablaniz korkmasın önce gerçekten doğru incelenmesi lazım 
(229 puan) tarafından
3 aya bir kontrole gidiyorduk ve asistan değil uzman gelip bakıyor du doğru teşhis için şimdi süremiz uzadı 6 aya çıkardılar korkmayın doğru doktoru bulmaya çalışın bazı doktorlar çok acımasız ben ne kadar ağladım o koridorda ablaniz da kendini harab etmesin
(1,124 puan) tarafından
Çok haklısınız çok geçmiş olsun sizede
(229 puan) tarafından
Sağolun sizede geçmiş olsun Allah şifa bekleyen herkesin yavrusuna şifa versin
0 oy
(1,103 puan) tarafından
Beeen. Küçükken banada sala.k bı Dr böyle demiş. Herkesi yasa bogmustu. Sonra iyi bir KBB bulup götürmüşler. Antibiyotik vs kullanimi sonucu vücut kitle yapmış. Şah damarıma çok yakınmış. Sonra Dr ameliyatla almış. Hayal meyal hatırlıyorum. Şuan bı kesi izi var bana hatıra.
(1,124 puan) tarafından
Çok geçmiş olsun
0 oy
(775 puan) tarafından
Ben yaşadim 2 aydir araşrirma hastanesine gidiyorum 1 ay önce sağ boynumdan lenf bezi ameliyati (biyopsi) alindi kbb doktoru şimdi sonuçlari bekliyorum.
(1,124 puan) tarafından
Geçmiş olsun çok mu şişmişti
0 oy
(1,072 puan) tarafından
Aynı konudan kızımla bugün hastanedeydik.. kafayı yicektim şükür herşey temiz cikti
(1,124 puan) tarafından
Canım mesaj atabilir miyim sana geçmiş olsun
0 oy
(423 puan) tarafından
Salgın mi acaba komşumun oğlu da geçen öyle olmuş gece birlikteydik çocuğun biseyi yoktu sabah kalkmışlar boğazım açıyor demis bir bakmışlar tam senin dediğin yer şişmiş onada lenf bezi şişmesi demiş ilaç verdiler gecdi gitti korulacak bişey yok söyleyen doktorda abartmış olabilir 
(1,124 puan) tarafından
Tam kan istediler bir de ilaç vermişler. 2 tane biri augmentin
0 oy
(41 puan) tarafından
Oglum 2 yaşında 3 4 aylıktan beri boynunda birden fazla var 5 6 doktora götürdüm hepsi elle muayene etti normal dedi büyüdükçe geçer geçmezse de korkulacak bisey yok dediler
0 oy
(515 puan) tarafından
Ben 25 yaşındayım nerdeyse 2 senedir çenemin altında var iki tarafta şişlik boğaz enfeksiyonu olduğumda sisiyo sonra kuculuyo ama asla kaybolmuyo anlamadım doktora falan gittim onlar önemli bezler değil dedi bende tekrardan gitmedim artik doktora ama asla kaybolmuyo 
(1,124 puan) tarafından
Bende de oluyor mesela bir lenf nodum var hiç geçmiyor yıllardır
(515 puan) tarafından
Sizinki nerde benim tam çenemin altında iki tarafta
(1,124 puan) tarafından
Çenemin altında solda diğerinde sağ kasıkta hiç geçmedi
0 oy
(4,282 puan) tarafından
Kızımda  var canım  genelde bogaz enfeksiyonu geçirdiğinde  şişiyor  bizide korkutmuslardi yok lenf bezi kanseri filan diye  cok şükür ki degil arada şişiyor  size tavsiyem hasta olduğu zaman şişiyorsa korkmayın ama durduk yere siserse mutlaka doktora götürün  cok cok gecmis olsun
(1,124 puan) tarafından
Hastaydı ondan sonra oldu canım umarım iyi sonuçlar alırız

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 38 göst.
3 gün önce Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Nilayksa (1 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 45 göst.
3 gün önce Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Nilayksa (1 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 97 göst.
10 Eylül 2023 Diğer kategorisinde alya58 (88 puan) tarafından soruldu