0 oy
174 göst.
Aile kategorisinde (34 puan) tarafından
İyi akşamlar arkadaşlar öncelikle hepimizin başı sağolsun depremde vefat eden canlar için. 

Oğlumu gece beslenmesinden kesmek istiyorum bi çok çocukta olduğu gibi o da cok düşkün memeye gece defalarca uyanıp emiyor ve bu artık ikimizi de yoruyor. Suan 23 ayın icinde tecrübeli annelerden yardım ve fikir almak isterim. 

7 Cevaplar

0 oy
(4,198 puan) tarafından
 Gece beslenmesi 23 ay icin ise komple kesmek daha kolay olur bence. Kizimi komple 22 aylikken kestim memeden 16 aydan sonrasi keyfine emiodu zirt birt gereksiz yere can sikildikca iki nefes cekip brakiodu ek gdada hic yemiodi 22 aylikken tek ogun corba yiodu memeden firsat kalmiyofu simdi oglumu. Komple 16 aylikkrn kesmeyi olanliyorum suan 9 aylik.  Gece kesmeyi gozum yemio valla keske kolay olsa geceyi suandan kessem 
(34 puan) tarafından
Ya erkek çocuk iki buçuk yasa kadar emiyorsa kendi birakmadikca biraktirmayin diyor hocalar kabir azabı varmış kiz çocukta da iki yas. O yüzden tum kesmeyi dusunemedim simdi
-Reklam-
0 oy
(1,140 puan) tarafından
Benim kızım kendi kesmişti.gece de 3 4 saatte bir kalkardı ama benimki mama içiyordu.

Emziren anne için daha zor.ben bişey yapmadım ama kendim kaldirmiyordum.kalkarsa veriyordum öyle öyle baktım kalkmıyor ben de vermedim öylece bırakmıştı 
(34 puan) tarafından
Ah keşke öyle olsaa bi saate bir kalkıyor aşırı düşkün biraktirmasam asla bırakmaz yani
(1,140 puan) tarafından
Öyle ise yaşı da iyi yavaştan ek gıdaya yüklenip sütü azaltmaya çalışmak gerekir.
Normal yemek yiyor mu güzel.benim kızım da yemek yemeyi duzelttikce devam sütünü bıraktı şimdi tamamen mesela.20 aylik
0 oy
(10,047 puan) tarafından
Toptan kes bence sadece gece zor olabiliyor
(34 puan) tarafından
Daha küçük değil mi toptan için sizce
(10,047 puan) tarafından
2 yasta memeden kesiliyo ya canim zaten neden erken olsun :)
0 oy
(612 puan) tarafından
Ben 24. Ayda geceyle başladım kesmeye. Bikac gün öncesinden konuşmaya başladım, artık büyüdüğün için süt azalıyor geceleri olmayacak sabah kalkınca olacak diye. Biteceği gece de yatmadan emzirirken anlattım. Gece ara ara uyanıp bikac dakika agladi, istedi yine aynı şeyleri söyledim. Biliyorum üzülüyorsun ben senin yanındayım merak etme falan diye teselli ettim. Çabuk alıştı. Konuşmak anlatmak gerçekten önemli ve ağlarken sakin kalıp üzüntüsünü anladığımızı göstermek 
(34 puan) tarafından
Beklesem mi bikac ay daha o zaman bilmiyorum ki konusunca daha iyi anlar en azından
(612 puan) tarafından
Bence iki yaş sonrasını bekle, bir daha anne sütü alamayacak. Ve kesinlikle bir anda kesmeni tavsiye etmem, aşama aşama yavaş yavaş yapmaya çalış.
0 oy
(9,009 puan) tarafından
Kademeli olarak komple bıraktır artık bence 
(34 puan) tarafından
Erken değil mi tamamen bırakması için
(9,009 puan) tarafından
2 yaşına girecek erken değil. Tamamen biraktirman 24. Ayını bulur. Ben azaltarak kestim. Önce gece beslemeyi kestim sonra günde 4 kez emzirdim1 hafta sonra günde 3 düşürdüm sonra 2 sonrası Bir sonra bitti dedik
0 oy
(1,796 puan) tarafından
23 aya kadar iyi dayanmissiniz ben 16 aylıkken kestim geceyi yavrum hiç uyumuyor dur ve sürekli alışkanlıkdan uyanıyor du kademeli kestim ben 
tarafından
Aynen en büyük sorun ağlayınca sakinlesmiyir
(1,796 puan) tarafından
Kucağimda yanıma yatırdım o şekilde sakinlestirdim bir süre sonra baktı gece meme yok evet kademeli kesmelisiniz çünkü en güvendiği ve tek bağ ve son bağ suan anne ile meme kızlar onuda incitmeden kesmelisiniz kararlı olmalısınız bu konuda eşinizden yardım alabilirsiniz yapabilirsiniz kızlar :)
tarafından
Umarım yapabilirim eş yok kızımla tek yasiyorum suten kesince size karşı tavrı nasıl oldu bebegin
(1,796 puan) tarafından
Aynı gündüz zaten ben boşluğu kapattim emdiği için hâlen öyleyiz  şuanda zaten gündüzleri aşk yaşıyor gece aramıyor bir süre sonra zaten 24 aylikkende kademeli olarak gündüzu keseriz aksilik olmaz ise extra durum olmaz ise
tarafından
Çok zor bir süreç
0 oy
(9,238 puan) tarafından
Direkt kes oteki türlu zor oluyor
(34 puan) tarafından
Erken değil mi direk kesmesi için
(9,238 puan) tarafından
Yok canım anca. 2 yaşında kesmek gerekiyor zaten

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 181 göst.
0 oy
16 cevap 250 göst.
4 Ekim 2023 Diğer kategorisinde !!!!FATMAAA!!!!! (7,308 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 114 göst.
20 Şubat 2022 Diğer kategorisinde Bulut12 (257 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 187 göst.

380,333 soru

11,387,711 cevap

34,890 kullanıcı

...