0 oy
109 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (44 puan) tarafından
Kızlar bu süreç nasıl ilerler bilmiyorum gececekmi onu da bilmiyorum genetik dedi doktor ama yediğim biseyde dokunuyor mu diye düşünüyorum iyi gelen krem yada bildiğiniz şeyler var mı 

6 Cevaplar

0 oy
(2,301 puan) tarafından
Kızıma da alerjik atopik dermatit dediler . Ara ara tekrarlar yediklerinden havadan herşeyden olabilir dediler bı krem verdi üç günden fazla kullanma sakin dedi şükür ara ara çıkınca kullanıyorum geçiriyor ama bı cildiye ye götür kuzum belki farklı bir tabisyesi olucaktir kendi başına krem kullanma nolur nolmascilt hassas sonuçta 
(44 puan) tarafından
Bana da verdi öyle bı krem üç gunden fazla kullanma bebeğe yan etkisi olur dedi
-Reklam-
0 oy
(8,961 puan) tarafından
Benim oğlumda da vardı. Çocuk doktorun bizi immünolojiye sevk etti. Orda alerji testi yaptılar. Ama çok şükür bişiye alerjisi çıkmadı. Krem ve şampuan tavsiye etti. Bi tane de medikal krem yazdı. O çok iyi geliyo. Hem kaşıntıyı geçiriyor hem pürüzsüz yapıyo. Ama üç günden fazla kullanmak yasak 
(118 puan) tarafından
Hangi krem banw da söyler misiniz banada lazım
(3,359 puan) tarafından
Canım doktor tavsiyesi olmadan başkasının kullanıpda o kişinin bebeğine iyi gelen bir şeyi alma derim belki sizde yan etki yapacak belki doktor farklı içerikli bir krem yazacak belki losyon yada şurup verecek yanlış anlama ama kimsenin tavsiyesi üzerine bir Krem dahi alma farklı doktora götür bebeğini canım benim ❤️
(8,961 puan) tarafından
Canım krem ağır bir ilaç bence. Deride incelme filan yapıyormuş. Belki o kadar ağır ilaçlık bir durum değildir sizinki. Doktor tavsiyesi olmadan kullanma derim zaten reçetesiz de alınamıyo diye biliyorum.
(44 puan) tarafından
O kremi bebegimede verdi biliyorum yani üç günden fazla kullanmak yasak deyince o krem oldugunu düşünüyorum
0 oy
(7,755 puan) tarafından
Antibiyotikli krem veriyor doktor genelde ama yaşı kaç ki bebeğinin canım ?
(44 puan) tarafından
Daha 6 aylık
(7,755 puan) tarafından
Doktora göründün mü
(44 puan) tarafından
Evet kendi doktoruna ama
(7,755 puan) tarafından
Ne dedi peki
0 oy
(981 puan) tarafından
Mustela sampuani hem sacina hem vucuduna kullanan duymustum birazcik pahaliymis ama bi sıkma tum vucudunu kopurtuyo bi siseyi yıl oldu bitiremedim diyodu.benim kendimde var egzama eger bebekte cikarsa oyle kullanmayi dusunuyorum sahsen
(44 puan) tarafından
Aldık biz kullanıyoruz da doktor iki yaşına kadar geçti geçti dedi geçmezse ömür boyu olacak dedi :(
0 oy
(227 puan) tarafından
Bebegimin coklu besin alerjisi var ve cok ağır atopisi var aylarca iyilesmiyor ve egzama nobetleri geçiriyor malesef. Rabbim hepsine sifa versin. Yorucu bi süreç ve yıpratıcı.. biodermanin sampuanini kullaniyorum vucuduna kesinlikle lif vb seyler surulmemesi gerekiyor. Çamaşırlarini 2 kez duruluyorum. Butun kiyafetleri yuzde yuz pamuk. Evde kendimde mumkun oldugunca pamuk giyiniyorum engel olmaya calissam da kasindikca yuzunu bana surtuyor çünkü. Ev sıcaklığı 19 ila 21 arası. Evdeki nemi artirmak icin peteklerde su var nem oraninin 30 un altina dusmemesine dikkat ediyorum. Kesinlikle agir kokular camasir suyu parfum vb evde kokmuyor. La roche nin atopik cilt nemlendirici kremini kullanıyorum. Kendi elimi nemlendirecegim zamanda bu kremi kullanıyorum bebegime temas ettigim için. Islak mendil kesinlikle yasak pamuk ıslatıyorum. Halılar da pamuk carsaf serili. Bide cevreden alıştır diyenler olacak kulağını kapat cunku bu alismakla gecen bisey değil ne yazik ki. Bu yazdıklarım aylarin tecrubesi ve hepsi doktorumuzla aldığımız kararlar. Allah yardımcın olsun..
(44 puan) tarafından
Alerji nöbeti nasıl oluyor acaba bilgisini alabilir miyim birde bize mustelanin duş jeli ve kremini verdi doktor ama öyle böyle bilgi vermiyor yani diyorum hani nasıl geçer iki yaşına kadar geçti geçti yoksa ömürlük diyor yani anlamiyorum kesin çözümü yok mu
(227 puan) tarafından
Suan mesela benim bebegim yine egzama nobeti geçiriyor. Yanagi kızardı şişti sulu iltihap akıyor alev gibi atesli yanakları bikac gune kabuk bağlar.. sizin insallah boyle olmaz oglumun cok ağır atopisi.. 5 yaşa kadar gecebilir kiminin 1 yasina gelmeden geçiyor kiminin 6 7 yaşında yeni alerjisi çıkıyor. Kesin bi çözümü yok malesef. Yukarda anlattiklarima dikkat et kesinlikle. Tek doktorda da takılıp kalmamani tavsiye ederim ben bu doktoru bulana kadar tum ankarayi gezdim..
0 oy
(4,239 puan) tarafından
Alerjik egzama ise, emziriyosaniz diyet yapacaksiniz,mama veriyosaniz alerjik mama vereceksiniz. Baska turlu gecmesi zor. Kremler vs gecici cozum. Uzmanlik alani alerji olan bi doktora gidin.
(44 puan) tarafından
Diyet yapacaksınız derken anlamadım
(4,239 puan) tarafından
Hangi besinlere alerjisi varsa o besinleri tuketmeyeceksiniz emziiryosaniz tabi

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 74 göst.
0 oy
2 cevap 57 göst.
0 oy
5 cevap 98 göst.
17 Aralık 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Hirakusunannesi (329 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 52 göst.
1 Aralık 2022 Diğer kategorisinde Elifazra97 (3 puan) tarafından soruldu

380,514 soru

11,392,839 cevap

34,903 kullanıcı

...