0 oy
175 göst.
Diğer kategorisinde (101 puan) tarafından
7 aydır eşimin ailesi bize ne geldi ne aradı nede sordu evin huzurumunu çok kaciriyorlardi hem kendi hemde kendi evimden kovdular rarpda edilmisdim eşim de birlik olup bana oyun yaptılar nys dedim eşimi affettim çocuk olduğu için ama onlarla hiç konuşmadım eşim de benim ailemle konuşmuyor selam dahi vermiyor iyilik yaptıkları halde. Geçtiğimiz pazar kayınpeder eşimle konuşmuş çocuğu sevmeye geldi ne hikmetse. Ortalığı topluyip çay koydum lavaboya gittim çıktıgimda eşim çocuğu zorla kucaklamış gtmesin diye babası da telefonla görüntulu aramış eşine gösteriyor çocuğu çocuk görmüyor hep de böyle yaptılar ne eşim ne onlar Allah'ın bı günü arayıp görmemiştir çocuğm. Beni engellediler o bakımdan . Aldım oğlumu emzirdim uyuttum eşimde basım ağrıyor digip ilaç için arabasına gtti . Kaldık tek başına bu açtı ağzını yumdu gözünü dedi ben geldim haftaya da siz geliyorsunuz bize çocuk oyuncağı haline getirdiniz demeye çocuğa bakmaga gittim eşim gelmiş oturmuş yatağa telefonla oynuyor dedim ne yapıyorsun burda konuşun siz niye gelim dedi sinir oldum hayır herşeyi onlar yapmak ıstiyor yapiyordular da ben annesiyim ama dış cephedeydim bı insan oğlunun doğum gününde yanında olmazmi olmuycakmisim oğlumun sunnetinide onlar yapmak istiyorlarmis. Oğlum onlar kavga ettiği zaman ne dışı vardı ne yürüyordu şimdi hepsini yapıyor aklı da eriyor aklına girmeye çalışıyorlar şekerle çikolata ile gidiyor onlara bilmiyor ki neler yaşattılar bize ben affedemiyorum eşim de değişmiyor onu fark ettim bir iki ay önceden sevgililer gününde dışarı çıkicaktik elbisem de hazırdı onu bekledik çıkarmadı işteyim diye yalan söyledi meğersem annesiyleymis. Diyeceğim suku bana değer verilmiyor sözüm lafim hiçe sayılıyor görmezden geliniyorum eğer bu pazar onlara gidersek bı devam edicek ve ben mesafeli olmak istiyorum evet ölümlü dünya ama anlamaları gerekiyor evet veya hayırdan sizce biraz daha onlar gibi arayı açmadan uzaktan iletişim mi kursam yoksa gidip hiç bişey olmamış gibi çocuğu hiç sevmeyen ölürse ölsün bizim öyle torunurumuz yok diyen kaynanaya verimmi ?

4 Cevaplar

0 oy
(418 puan) tarafından
Valla kuzum ne yazacağımı bilemedim. Ben doğum yaptım iki aile birbirine girdi kıskançlıktan 3 sene olacak daha eşim yeni yeni sadece selam veriyor benim aileme. Benim evime iki aile de gelmiyor öyle karar aldık bizi çok etkilediler çünkü yuvam yıkılıyordu ben arada iniyorum kaynanama altlı üstlü oturuyoruz biz. O benim aileme nasılsa bende öyleyim. Kısacık dünya takma kafana ama eşinle otur bı konuş derim 
(101 puan) tarafından
Benimde sadece eşimin ailesi tepkiliydiler eşimle aramı çocuk çıkana kadarmış gerçek yüzlerini o zaman gördüm. Bizde üst alt mahalle hamile ile. Bile hep ben gttim koca rampayı cikiyordum onlar araba olsa bile gelmiyordu.  Anlasa keşke
-Reklam-
0 oy
(244 puan) tarafından
Bence davranilmaz o kadar olay olsun hiç birsey yokmuş gibi davran mesafenin koy samimi olursan yine aynı şeyler olacak esin senin aileni selam vermiyorsa sende onlara verme yada şart koş 
(101 puan) tarafından
Kaç kez akrabalarimin düğüne nisanina çocuk olduğu ve uzak olduğu için getirdi ama arabadan inmedi bile beni hep bırakıp gtti ne ailemin nede dayilarimi görmedi selam dahi vermedi oysa ben hep iyiyim onlara o gün geldi afalladim çocuğu sevdirdim diye ilerisi gelsin istiyorlar geçen yaz onlar yuzune parka bile gidemedim bildiğin parka hep onların dediği yazlıkları var eşim  haber vermeden annesi babssi kardeşi gidiyordu Gine aynısı olucak yüz verirsem bana yasakladilsrdi denizi :(
(244 puan) tarafından
Vala ne desem boş karşındaki insan olmayınca suç esinde senin birseyler yapman lazım
(101 puan) tarafından
Hayallerim vardı hiç birini doğduğundan  beri yapamadım yaptırmafilar evimde kuran istedim kendi evlerinde okuttular şimdide sünnetine karışıyorlar istemiyorum
(244 puan) tarafından
Seni anlıyorum hepimizin hayaller var ama bazende akışına bırakmak lazım kuran okutmak sunnet bunlar lendi lehine çevir bari senin isteklerinle orda olsun bunlar önemsiz şeyler asıl sorun eşinin davranışı sana izin vermemeleri ailene olan saygısızlık huzurunu bozmalari
0 oy
(1,138 puan) tarafından
Öyle birine çocuğunu verme tabiiki.

Seni strese sokuyorlarsa da gitme.ama sallamazsan umursamazsan uğraşmamak için git o ayrı 
(101 puan) tarafından
Öyle yaptım aman dedjm basim ağrımasin verim sevsinler çocuğun ilacı var alerjisi var bilmezler sormazlar yedirir icirirler yanında sigara alkol alırlar anadan doğma soyup pipisine bakarlar . Geçen çocuğum pişik olmuş eşim resmini çekerken gördüm dedim ne yapicaksin çektin de dedim doktora gosteririx dedi oysa annesine atmış ne bu diye çocuk hapşırsa anasına babasına soruyor ben cahilmisim gbi
(1,138 puan) tarafından
Aman aman uzak olsunlar kız o ne öyle
(101 puan) tarafından
Komik olan ben kadın olmuşum anne eş onların kızı olmuşum ailem bu yaşıma kadar el kaldırmamis onlar da babası kardeşi el kaldırdı annesi ve eşim de vurdu bana oysa suçum da oğlumu korumak
(1,138 puan) tarafından
Bırak Allah aşkına etmedikleri kalmamış .muhatap bile olma
(101 puan) tarafından
Sorun da orda olmuyorum bana bulasiyorlar görmek isteyen gelsin diyorum benim ailem geliyor taksiyle onların arabası var yakın gelmiyorlar
0 oy
(1,541 puan) tarafından
Erkekler kendi ailesi söz konusu olunca eşini üzüyorlar canım malesef 
(1,541 puan) tarafından
Ne kadar olsa böyle canım bazı erkekler öyle benim eşimde öyle malesef
(101 puan) tarafından
Allah yardımcınız olsun canım ya valla
(1,541 puan) tarafından
Kaynanam yok ama eltimle geçinemiyorum aslında o gecinemiyor
(101 puan) tarafından
Ne derdi varki seninle
(1,541 puan) tarafından