0 oy
736 göst.
Diğer kategorisinde (337 puan) tarafından
Arkdslar üç isim bırakmak istyrm nüfus ta sorun olur mu acaba uzun olyr biraz İsmail Muhammet Efrayim soyadyla birakrlarmi brkym İsmail babamın adı brkmak istyrm 

33 Cevaplar

+2 oy
(133 puan) tarafından

Muhammed ismini hoca ismi yap ( çevrende sadece senin eşinin ve hocanın bilmesi gerekiyor) hoca isminin de bir çok faydası varmış (nazar büyü vs.)  

Babanın adı ismail muhammet te kayinbabanin adiysa direk efrayim koy bence. Ne sana ne bana diyip. Ileriki hayatında çok zorluk yaşar çocuk 
tarafından
Bizde öyle yaptık kulağına başka okundu kimlikte yazan başka
-Reklam-
0 oy
(135 puan) tarafından
Anlamadım İsmail Muhammed efrayim mı olacak adi
(337 puan) tarafından
Evet cnm
0 oy
(8,933 puan) tarafından
Sen bilirsin ama çok uzun okul döneminde optik okuyuculu sınavlarda bu yüzden çok sorun yaşar hatta magdur bile olur
(8,933 puan) tarafından
Amin cnm insallah :))))
(215 puan) tarafından
Benim okulda öğrencilerim vardı yemin ederim çok kızıyorlardı ailelerine. Optiğe bile sığmıyordu. Tek isim koy gitsin ne olacak. Sırf o yüzden kızıma tek ad verdim
(337 puan) tarafından
Uzun olması kötü işte İsmail Efrayim brkym dyrm ama yakismyrlar birbirlerine Muhammet Efrayim güzel oluyor bakalım olmasa İsmail ismini kulağına soyletrm
(215 puan) tarafından
Efrayim neden. Tek isim koy. İsmail koy gitsin babanın adını vereceksen.
(7,196 puan) tarafından
İsim bırakmak ne kız ilk defa duydum böyle telaffuz edeni
0 oy
(9,227 puan) tarafından
Brkmzsn           
(337 puan) tarafından
Uzun olur diye sanki kabul edlmez
(2,415 puan) tarafından
Kız Allah seni napmasın krize girdim yorumuna jdjdjdjjdjdj
(9,227 puan) tarafından
:)) anlayan anlamış
0 oy
(2,788 puan) tarafından
Bu çocuk okulda nasıl isminin yazacak ve bu çocuğa 3 isimi kimse demez 
(337 puan) tarafından
İsmail demesinler deseler uzulrm :( tek isimle seslenmezler mi diye dsnyrm bana biraz mantıksız glyr iki isim brkcktm ama babamknda brkmak istyrm
(2,788 puan) tarafından
Sen bilirsin canım dene şansını
0 oy
(7,741 puan) tarafından
Ne gerek var ki 3 isme hemde üçü de birbirinden uzun 
0 oy
(618 puan) tarafından

Sadece İsmail Muhammed koy bence   efrayi söylemek bile zor:angel:

0 oy
(981 puan) tarafından
3 isim birden koyulur mu abla yine yaparsin onada koyarsin.cok icinden geliyosa kulagina okuturken dedirt allah katinda ismail olur.zaten cok eski isimler secmissin muhammedin manevi boyutundan oturu saygi duyuyorum tabiki her donemde koyulur ama dusunsene ismail efrayim 20 sene sonra cocuk bu isimle kafelere gitcek ortama gircek o ne bicim isim demezler mi.bu benim dusuncem sen nasil istiyosan oyle koy tabi ama cocugunun gelecegini dusunerek koymak lazim ben istiyorum diye bi ömur o isimle yasiycak buyuk bi karar
0 oy
(10,375 puan) tarafından
Çocuğa yazık bence abartmayın soyadı da eklenecek. Kimi onu kullanacak kimi başkasını
(2,475 puan) tarafından
Çocuğa isim bulamayınca ben :D 3 isim nedir ya :)
0 oy
(2,613 puan) tarafından
Benim kuzenimin. İsmi Aras haktan berat ....bide soyismi 

Kuzenimin kızının ismi Enise kubra sare bide soyismi iyi düşün derim 
(981 puan) tarafından
Ay her hosuna gideni eklemis :)
(2,613 puan) tarafından
Amcam eşine inat olsun diye koydu
Kuzenimin eşi de benim kız kardeşimi seviyordu. Enise olsun dedi ismi kardeşleri Sare olsun dayıları da Kübra olsun deyince hiç birine karar veremediler ve sonuç ortada ☺️☺️☺️
0 oy
(3,398 puan) tarafından
Ilerde  sıkıntı  olur çocuk sınava girse ismi optik  kağıdına  sığmaz   ama güzel isimler 
(337 puan) tarafından
;))))
0 oy
(209 puan) tarafından
İsmail efraim koy bence ben nedense çocuklara Muhammed isminin bırakılması taraftarı değilim peygambermizin ismi olduğu için.

Çünkü insanız illa ki çocuklarımıza kiziyoruz bağırıyorum.muhammed ismini kullanarak yapılması çok zoruma gidiyor.

Ve çevremde bunu yapan var ne yazık ki
(337 puan) tarafından
Bn Muhammet brkmak istmyrdm sonra neden olmasın ddm belki o adla güzel büyür
(2,692 puan) tarafından
Peygamber Efendimiz, kendi isminin konulmasını tavsiye etmiş. Ayrıca "neden böyle yapıyorsun" tarzı kızarken bi sorun olacağını sanmıyorum. "***** Muhammed" gibi bi söylem olmamalı, ona dikkat edilmeli. Burda da şunu düşünüyorum, ismi Berkecan da olsa hakaret kelimesi zaten kullanmamalıyız çocuğa. Ee o zaman sorun kalmıyor :D
0 oy
(3,880 puan) tarafından
Cok olmaz mı sence 3 isim ve hepsı uzun uzun 
(337 puan) tarafından
Çok uzun isimler kısa da dgller :))
(3,880 puan) tarafından
Koyma koyma yazık cocuga ne gerek var 3 isme
0 oy
(84 puan) tarafından
Herkes 2 isim bırakıyor diye ben tek isim koydum -Yağız sende 3 lemişsin maşallah çok daha değişik olmuş:))
(337 puan) tarafından
:))) babamın adını kulagina oktym en iyisi
0 oy
(14,428 puan) tarafından
Uuuuuuu çocuk sınavlarda kodlama yaparken yarım saat geçer herhalde
(337 puan) tarafından
:))))
0 oy
(804 puan) tarafından

Bırakmak ne ya brkmazlar bnc :D çok uzun isimler tek başına güzel olsa da ucu bir arada güzel değil bizim de var Bi tane akraba da Kaan ali osman soyadı da çetin güzelce tek veya iki isim koy bence çocuğun da ilkokul da falan dalga konusu olmasın 

(337 puan) tarafından
Babamın adını kulagina okutcm zaten seslenemem de
0 oy
(4,668 puan) tarafından
cok uzun canim 
(337 puan) tarafından
Demi brkmycm gibi
0 oy
(2,852 puan) tarafından
Bizim bi akraba Muhammed Ahmed turan koymak istemiş adam da demis ki al kalemi ismi şu kutucuğa sığdırabiliyorsan koyabilirsin :D
(337 puan) tarafından
İyi demiş :)))
0 oy
tarafından
Ne gerek var bu kadar uzun isme okul zamanı çok zorluk çekecek 
0 oy
(13,887 puan) tarafından
Çok uzun cnm benim oğlumun ismide 2 isim ama biz sadece 1 isim kullanıyoruz bence tek isim daha iyi 

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 288 göst.
16 Nisan 2022 Diğer kategorisinde Merve33soyturk (190 puan) tarafından soruldu

380,081 soru

11,378,291 cevap

34,863 kullanıcı

...