0 oy
327 göst.
Aile kategorisinde (5,814 puan) tarafından
Kızlar ben korkuyorum diye kayınvalidem yanıma geldi kalmaya ama 10 gündür kaldı artık hafta içi gidicem dedi eşim gece nöbete gidince yalnız kalmaya çok korkuyorum.. Deprem piskolojimi alt üst etti.. Napmam lazım ya benim 

14 Cevaplar

0 oy
(1,086 puan) tarafından
Nerede oturuyorsun cnm Allah hepimizi korusun
(1,086 puan) tarafından
Birde tek kalma bence ailen yanına git olmasa korkma oku bol bol
(5,814 puan) tarafından
Valla deliriyorum gerçekten
(5,814 puan) tarafından
Ailem Diyarbakırda.. Asla izin vermezler gitmeme.. Allah razı olsun kayınvalidem geldi 10 gündür ama köyde kayınbabam yalnız şuan ister istemez dönmesin lazım
(1,086 puan) tarafından
Ben tek kalacam diye uzuldum eşim dun 5 dk cıktı agladım
(5,814 puan) tarafından
Ben kalıyordum depremden önce hiç sorun olmuyordu şuan aşırı korkuyorum
-Reklam-
0 oy
(9,626 puan) tarafından
Oku üfle uyu canım başka çaren yok,benim eşimde vardiyalı çalışıyo gece vardiyasında bizde mecbur iki çocuğumla yalnız kalıyoruz ama Allaha sıgınmaktan başka çaremiz yok,korktugumuza uğratmasın inşallah 
(5,814 puan) tarafından
Amin sürekli okuyorum gözüm avize de çocuğu çorapla uyutuyorum artık ince giydirmiyorum kafayı yedim.
(9,626 puan) tarafından
Ay sen mi ben mi valla evde halimi bi görsen ruh hastası gibiyim mesela çocuklar odada oyun oynuyo ben etrafi inceliyorum şuan deprem olsa çocukları nasıl koruyabilirim tekli koltuğu çevirip altına mi soksam yoksa koltukların arasına mi girseler diye düşünüyorum sonra yatmaya gidiyoruz yine aynı düşünce,yatak odasında yakalanırsak şu tarafa çökeriz şu şekilde dururuz diye sürekli düşünüyorum akıl sağlığım gitti resmen tabi Allah uzak etsin düşmanıma yaşatmasın böyle biseyi ama büyük etki yarattı herkeste ve biz depremden etkilenmedigimiz halde bu hale geldim yaşayanlara Rabbim güç kuvvet versin ki feraha kavuşsunlar bi an önce
(5,814 puan) tarafından
Gerçekten anlatamıyorum çok kötüyüm ya aynı işte öyleyim sürekli oğlun dibimde olsun
0 oy
(7,912 puan) tarafından
Çok düşünmemeye çalış böyle şeyleri ama.bende aynıyım nasıl teselli versem bilemiyorum her gece uyumaya korkuyorum bende Samsun'dayim ilçesinde 1. Derecede deprem bölgesi burasıda malesef ama şuan uzmanlar bu şehirlerde herhangi bir deprem görmüyor ama Allah bilir tabi en iyisini :( 
(5,814 puan) tarafından
Yinede korkuyorum ya sürekli düşünmekten kafayı yiyecem az kaldı
0 oy
(1,752 puan) tarafından
Ya şunu diyebilirim korkuyorum dedikçe korku artıyor ve baş edemez oluyorsun önce kafandan onu atman lazım.. Allah korusun deprem vs olursa cumbur cemaat da olsak oluyor. Dua aç dinleye dinleye uyumaya çalış rahat uyursun.

Ben ilk evlendiğim zaman eşimin gece mesaisi oluyordu. Kahve yaparım film açar izler 12-1 gibi uyurdum. Aklıma asla korku getirmedim çünkü biliyorum bir kere aklıma gelirse korkuyorum dersem asla duramam. Üstelik ilk defa yanlız kalıyordum ve olduğum yere yeni taşınmıştim. 

Elinden geldiğince rahat olmaya kafanı dağıtmaya çalış canm.
(5,814 puan) tarafından
Depreme kadar hiç sorun yaşamıyordum oğlum uyurdu bende biraz oturur bişeyler izler dinler sonra uyurdum ama depremden sonra çocuğumu koruyamam ben naparım diyek korkuyorum sürekli
(1,752 puan) tarafından
Öyle düşünme canım Allah muhafaza etsin inşallah.
(5,814 puan) tarafından
Aminnn inşallah :(
0 oy
(9,247 puan) tarafından
Benimki asker genelde görevvde suandada maraşta..alıştım 
(5,814 puan) tarafından
Bende alışmıştım taa deprem olana kadar :(
(9,247 puan) tarafından
Hangi ildesin
(5,814 puan) tarafından
Eskişehirdeyim
0 oy
(652 puan) tarafından
Bende iki çocukla yanlızım ışıkla uyuyorum bende burda duruyum çarem yok benimde 
(5,814 puan) tarafından
Valla artık kafayı yemek üzereyim ya off
0 oy
tarafından
Işıkları açık bırak
(5,814 puan) tarafından
Öyle yapıyorum kuruyorum kafamda sürekli dizi açıyorum asla izleyemiyorum çünkü başka şeyler düşünüyorum odaklanamıyorum normale dönemiyorum
tarafından
Kuzum benimde eşim gece gidiyo nöbete böyle kura kura kafayı yedim ilk bir hafta olmuyo hayat geçmiyo böyle dizi açıyorum örgü yapıyorum iki kızım var onlar uyuyo saat12 1 olunca yatağa gidiyorum alarm kuruyorum iki saatte bir akşamları hiç bir şey düşünmemek için elimden ne geliyorsa yapıyorum açıkçası
(5,814 puan) tarafından
Bende öyle yapıyorum ama dizi açıyorum mesela odaklanamıyorum saçma sapan ya of gerçekten çok etkilendim
tarafından
Anlıyorum canım etkilenmemek elde değil
0 oy
(1,732 puan) tarafından
Deprem ha oldu ha olacak diye beklersrk günler gecmez canım.. kaderimizde ne varsa onu yaşarız.. benim eşim pazarlamacı bazen pazartesi gider cuma döner şehir dışından .. çocuklar la alıştım artık tek başına kalırım.. Allah a emanetiz hepimiz.. 
(5,814 puan) tarafından
Tabiki Allaha emanetiz eski binada oturuyoruz şuan çıkma durumumuzda yok ev fiyatları almış başını gitmiş.. Depreme kadar hiç sorun yaşamıyordum
0 oy
tarafından
Esin olsa ne degisecekki alış cnm benimkide geceye gitti çocukları uyutuyorum
(5,814 puan) tarafından
Bilmiyorum ki o evdeyken sanki daha güvende hissediyorum garip..
0 oy
(7,939 puan) tarafından
Benim eşimde az önce gitti işe vardiyalı çalışıyor ben 2 çocuğumla tekim eşime kapıda dedim eğer birşey olursa gel bizi enkazdan cikar sacmala dedi Allah'a emanet olun dedi gitti onun çalıştığı yer tek katlı Allah korusun birşey olsa Rabbimin izniyle o işte olsa ona birşey olmaz bizim bina 25 yıllık ve aşırı salaniyo araba geçse salaniyor vasiyettimdir eğer birşey olirsa çocuklarimdan biri hayata kalırsa sahip cikin yurtlara vermeyin dedim anneme  ay iyice pskolojimiz bozuldu ya rabbim bir daha yaşatmasın bize ve  kimseye 
(5,814 puan) tarafından
İnan benimde öyle evimiz eski bina korkuyorum ya sürekli :( delircem gerçekten depremden önce hiç sorun yoktu oğlum uyurdu ben oturur biraz bişeyler izler uyurdum ama şuan panik atak gibiyim
0 oy
(1,056 puan) tarafından
İzmir'de oturuyorum deprem bölgesinin olduğu yerdeyim eşim yurtdışında ve iki yaşında kızımla tekim 5ay daha tekim alıştım elimdende birşey gelmiyor duadan başka 
(5,814 puan) tarafından
Depreme kadar bende alışmıştım ama şuan panik atak gibiyim ya nasıl aşacam bilmiyorum
(1,056 puan) tarafından
Telefondan dua aç ben şuan dinliyorum mesela indirdim dualar 7ayetel kursi 7nas 7felak 7ihlas uyuyana kadar dinliyorum içim rahatlıyor şuan mazeretliyim öteki türlü namazı kılıp Kur'an okuyorum hergun çok şükür onun için aklıma kötü bir şey gelmeye vakit bulamıyorum çocukta da bulamam zaten sadece kafanı meşgul etmeye çalış
(5,814 puan) tarafından
Öyle yapıyorum bende şuan hastayım ama yinede okuyorum rahatlamak için..
0 oy
(6,899 puan) tarafından
Okuyup ufleyim yayman lazım canım çocukla birlikte yat bişey olursa hemen üstüne kapanirim benimki de aha gece gitti napiyim 3gun evde 4uncu gece calisiyo mecbur aliscam çare yok kaç gün kaynanamın evine sigarim kaç gün o kalır yanımda hemde bu devirde tırnağın varsa başını kası yoksa nefes aldığını bile benim sayemde derler 
(5,814 puan) tarafından
Bizimkide 2 gün evde 1 gün gecede hep böyle aynen işte kadında bi yerde gitmek zorunda napsın evi yurdu var sağolsun hemen atladı geldi
(6,899 puan) tarafından
Allah razı olsun canım herkes kendince haklı alışman lazım yapcak bişey yok
(5,814 puan) tarafından
Offf valla napacam bilmiyorum
0 oy
(2,675 puan) tarafından
Oturacak dua edeceksin herşey alahtan gelir deprem olursa da çik çıkmasan diye koruma yap masa altına falan deprem çantanızda hazırla batanyede koy herşeyden Allah'tan gelir ben oyle yapıyorum bebeklerim var tek nasıl cikayim
(5,814 puan) tarafından
Çıkarız sorun değil bi sokak aşağıda arkadaşlar oturuyor arabaları var giderim benim korkum çıkamamak
(2,675 puan) tarafından
Korkunu yeneceksin canim oyle bişey ollsa hemen kalkacaksiniz
(5,814 puan) tarafından
İnşallah yenerim ya artık baş ucumuza 1 şişe su ve yiyecek koydum battaniye yastık vs koydum.. Yatağın yanına saklanırız hemen diye
0 oy
(1,211 puan) tarafından
Allah korktugumuza ugratmasin canım ama şöyle söyleyim. İlk olarak evde hazır deprem cantan bulunsun içine araştır depremde gerekli herşeyi koy. Daha sonra aklında bir guvenli bolge belirle ve o alana Su bisküvi bebeğin küçükse ona göre mama vs. Gibi şeyler koy. Bir de düdük köy. Telefon yakınında olsun. Örneğin yatağın yani olabilir. Allah korusun deprem anında cocugunla beraber yatağın kenarına kayiverirsin öyle durumda. Panikleme yani. Ayrıca hadi diyelim ki öyle durum oldu. Eşinin evde olmaması daha iyi. Düşünsene hepiniz bir aradasinjz. Ama eşin dışarda olursa illaki duyar ve disardayken yardım etmesi daha kolay olur. Yani bunları olacak diye değil, önlem al için biraz da olsa rahat etsin diye söylüyorum 
(5,814 puan) tarafından
O evdeyken güvende hissediyorum... Eşim soğuk kanlı herşeyi şipşak düşünebilen biri.. Ben okadar değilim korkuyorum o yüzden deprem çantası yaptım ama arabay yatağın yanına hemen dediğini yapayım battaniye su bebe bisküvisi falan koyayım ne olur ne olmaz.. Off bu korku beni delirtecek

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 281 göst.
7 Mart 2023 Diğer kategorisinde Deryaa.u (478 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 243 göst.
3 Temmuz 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Casperiye (4,137 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 99 göst.
11 Aralık 2021 Diğer kategorisinde Minnoşun Annesi ❤️ (2,343 puan) tarafından soruldu
0 oy
24 cevap 341 göst.
6 Haziran 2022 Diğer kategorisinde 0852 (726 puan) tarafından soruldu

378,872 soru

11,340,297 cevap

34,807 kullanıcı

...