0 oy
300 göst.
Aile kategorisinde (33 puan) tarafından
Herkez aaaa ne kadar zayıf diyor

14 Cevaplar

0 oy
(4,290 puan) tarafından
Kızım 4 yaşında daha anca 14 kg oldu tüm değerleri normal kemik yaşına baktırdım çolak testi verdirdim biseu cikmadi polivit kullanıyoruz şuan ole toparladı l. Kimseyi takma minyon yapısı var demek ki
-Reklam-
0 oy
(2,301 puan) tarafından
Perantil tablosuna göre normal bence canım hem kilo olmasa da olur sağlıklı olsunlar da 
0 oy
(1,162 puan) tarafından
3 bucuk yaşındaki oğlum 29 kilo. 

Karın bölgesinde yağlanma var 7 aydır rejimdeyiz. 

Doktorumuz 14 kg olması gerekiyor em fazla 16 dedi. Kilo her zaman sağlık değildir. Zayıf diyene sen desene kilonun ne faydası varmış bi anlatsınlar bize. 

Kilolu olsun da diyetisyen diyetisyen mi geziceksiniz. Ayrıca çocuk zayıf falan değil kilosu çok normal. Lütfen çevreye takılma bak ben zayof zayıf dediler diye tıka basa yedirdim çocuğuma ne oldu şimdi ben uğraşıyorum 
tarafından
29 kilo mu nasıl ya o çocuk nasıl o kadar kilo aldı geçmiş olsun da merak ettim doğrusu
(1,162 puan) tarafından
Boyu 118 olduğu için obez bir görüntüsü yok bizde boy genetik ben 1.86 eşim 1.90 bir dönem kilo alsın diye çok uğraştım sonra mide büyüdüğü için iştahı açıldı eşim le boya gidecek nasıl olsa uzun olacak diye düşündük kiloyu boyla atar dedik yemesini engellemedik piskiyatri gaps diyetini önerdi atipik otizim li oğlum tüm süt ürünlerini kestik badem sütü ağırlıklı glütensiz beslenmeye başladık kemik suyu et tavuk fermente ürünler kefir probiyotik ağırlıklı devam edildi pirinç ekmek tahıl ürünleri yasaklandı un olarak hindistan cevizi unu keçiboynuzu unu kullandık kilo verir diye beklerken almaya başladı daha çok gaps diyetinde süt ürünlerini kesince konuşmaya algısı açılmaya başladı çok ilerledi ama kilo konusunda bize eksi oldu kısaca kilo alsın herkes zayıf diyor diye ağlarken kilo almasın diye ağlar oldum midesini ben büyütüm diye vicdan azabı çeker oldum her gün. Kilo nun sağlık olmadığını çatır çatır vurdu yüzüme hayat kısaca
tarafından
Tıka basa yedirsen bile bu kiloya getiremezsin genetiktir kuzum sizde aileden
tarafından
Çok geçmiş olsun üzülme düzelecek İnşaAllah hele yaz olsun parka şuraya buraya gider küçük Bi bisiklet alırsın o da işe yarar ne bilim dans edin bence boş bol evde hem eğlenir hem kilo verir
Ben bazen zumba açıyorum kızımda hareket etmeye çalışıyor benimki daha 20 aylık sizinki 3 yaşında
tarafından
Yağmur ben görmüştüm oğlunu gerçekten çok kilolu durmuyor hayatım üzülme karın bölgesinde yağlanma varsa elbette müdahale edin ama üzülme kilosu çok ama öyle durmuyor
0 oy
(2,486 puan) tarafından
3 yaşındaki oğlum 15 kilo gelişimi normal değerlerindr birşey yoksa normal canım boyu uzuyordur hiç canını sıkma 
0 oy
(1,056 puan) tarafından
Canım 1yasindan sonra kız yada erkek çocukların kilosu yavaşlar diş dönemleri devam ediyor kızım iki yaşında azı dişleri çıkıyor aldığı kiloda gidiyor kim nerdese desin aldırış etme 
0 oy
(597 puan) tarafından
Bence bi çocuk doktoruna götür o doğru yönlendirir. 3.5yaş oğlum 2senedir 12-13kilo hep ayni. Doktor yaşına göre boyu ve kilosu düşük dedi diyetisyene yönlendirdi. Dyt takibe aldi yediklerini izledi kalori az alıyor dedi. Yine takip edicekler. Oğlum kreşe gidiyor boy ve kilo en ufak erkekler içerisinde. Bence buraya akil danışacağına doktora götür onlar en doğrusunu bilirler
0 oy
tarafından
Boyu mu uzun bence zayıf değil 32 aylık kızım 11.9 çıktı çocuk doktorunda zayıf demedi bence de normal kilosu
0 oy
(1,106 puan) tarafından
Benim kızım 32 aylık, 17 kg gören de ona kilolu diyor. Sen takana kafana sık hastalanmıyırsa, halsizlik yoksa, kan değerleri iyiyse boşver.... Her kafadan bir ses çıkıyor çünkü
0 oy
(7,258 puan) tarafından
3 buçuk yaşında oğlum 14.5 
0 oy
(28 puan) tarafından
3 yaş 12.5 kilo benimki gayet te kilosu yerinde maşallah
0 oy
(4,696 puan) tarafından
2yas 3aylik 16.7 herkes kilolu diyor milleti bosver kizin saglikki mi ona bak
0 oy
(7,624 puan) tarafından
Çok az alması lazım biraz.
0 oy
(3,859 puan) tarafından
3 yaşındaki kızım da 12 kilo persentilin hep altında gidiyor. Kan testi verdik bağışıklık sistemi çok zayıf çıktı. O yüzden sürekli hasta oluyor ve kilo alamıyor. Bence sizinki gayet iyi. 
0 oy
(9,639 puan) tarafından
Benim 3 yaşına girecek hala 12 kilo arada 11.800 e düşüyor 

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 187 göst.
0 oy
2 cevap 46 göst.
7 Mart 2023 Aile kategorisinde Ecenin annesiii (1,022 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 153 göst.
4 Eylül 2021 Diğer kategorisinde VB. (446 puan) tarafından soruldu