0 oy
400 göst.
Diğer kategorisinde (135 puan) tarafından
3 hafta önce kayinbabam bir iş için gelmişti buraya o zamanda kızımın tüm kıyafetleri ıslaktı zaten evde giydiği çoğu şey küçük geliyor. Tek tük alabiliyoruz. Deterjan yoktu ozaman da birikti alınca da hepsini yıkadım çoğu ıslaktı bende elime ne geçtiyse giydirdim evet giydiği seyler gerçekten kısaydı ama özellikle giydirmedim. Geçen annemi aramış biz geldiğimizde hep öyle giydiriyo çocuğu bir çokta kıyafet alıyoruz demiş. Yemin ederim aldıkları 3 ay önce bir takim almıştı başka bir şey almadı birde kayinbabam işte o geldiğinde dışarda isim var dedi gitti 2 takım almış gelmiş. Dün yine geldiler en güzel kıyafetleri giydirdim eşim rahat edemez günlük giydirsenr dedi yok dedim anan belki laf eder böyle gezsiz dedim. Bayrma kıyafetini ben alacagim dedi. Ölsem giydirmek boşa  masraf yapma dedim. Oyuncak getirmiş gorumcemin çocuğunun bunları da götür çok oyuncağı var dedim. Posetledim eline verdim. Kayinbabanin geçen aldığı bir takımı geligelmez giydirtmisti diğer takımı elime verdim diğer torununa götür biz kimseye güvenim çocuk yapmadık dedim. Sanki onlardan bir beklenti içindeymişiz gibi yada onlara aldırmak için bilerek öyle giydiriyormusuz gibi ettiği laf çok zoruma gitti 

14 Cevaplar

+1 oy
(1,091 puan) tarafından
Çocuğunuz onların torunu. Aldığı şeyleri giydirmek onun üzerinde görmek istemiş olabilir. Fazla tepki vermişsiniz. Gucenecek bı durumda yok. Sizin de yarın oburgun insaAllah torununuz olduğunda sizde güzel şeyler giydirmek ya da güzel giyinmesini isteyeceksiniz. Ben bu duruma yol açmamak icin kayınvalidem kere giderken onların aldıklarını giydiriyorum susluyorum pusluyorum. Onun yaptığı bir ayipsa sizin yaptığınız 1000 ayıp olmuş. Çok ani tepki vermissiniz. Belli ki başka şeylerde olmuş bir kıyafet meselesi bu kadar buyumemeli. 
(135 puan) tarafından
Onların aldığı şeyleri giyiniyor zaten aldığı 3 4 takım ki 1 yaşındayken aldıkları da buna dahil 1 yaş kıyafeti 2 yaş bebeğe giydiriyorum hala . Laf ettiği şey sanki sürekli onlar yok sanipta alsinla diye böyle giydirdigimi ima etmesi ben çocuğunu gayet temiz giydiriyorum zaten sadece kıyafetleri küçük o kadar
-Reklam-
0 oy
(133 puan) tarafından
Bacım biraz fazla mi tepki vermişsin sanki ? 
(135 puan) tarafından
Annemi arayıp ima ettiği şey çok çirkin ya. Evde ne giyiyorsa onu giydiriyorum. Ev halkından diye demekki öyle düşünmemek lazımmış
(4,195 puan) tarafından
Anneni arayip demesi gercekden ne alaka sana dese hadi dersin ki ev icinde rahat etsin vs vs yabanci yok falan.
(133 puan) tarafından
Senin yaptığın ıyi değil ama kaynananin yaptığı da hiç ıyi değil işte bunların hepsi yüze soylenmediginden kaynaklaniyo. Kim arkamdan ne derse desin duyduğum an bu doğru mu dedin mi diye önce teyit edip sonra tartışmasını yaparım. Keşke sende neden böyle dedin yabancı gibi arkamdan diye sorsaydin da o utansaydi
0 oy
tarafından
Yaptığı hoş değil ama seninki de değil. Hadi onun getirdiklerini verdin adamın ne suçu var? 
(135 puan) tarafından
Onun parası işte canım yani kocasi keseleri bir zaten ikisi de aynı şey çocuğa sürekli paran var mı pantolonun var mı montun var mı sürekli bunları soruyorlar. Onada belletmisler sürekli yok diyor. Tamam yavrum ben gelince alayım diyor. Çok şükür çocuğum kimseye muhtaç değil kendi yagimizda kavruluyor7z
0 oy
(11,299 puan) tarafından
Iyi de evde eski giydirsen ne oluyormuş bende evde nerde yemek lekeli var onları giydiriyorum dışarı çıkarken temiz kıyafeti olsun diye gerek var mı hepsini kirletip koymaya cocuk bunlar biz gibi aman dökmeyim aman batirmiyim mi diyor çok tuhaflar 
(135 puan) tarafından
İşte ima ettiği şey onlar kıyafeti yok sansinlar da alsınlar diye öyle giydiriyormusum pek çokta kıyafeti varmış öyle demiş anneme yemeim ederim dolabini küçük gelenleri ayirsam 5 6 takım anca kalır
(11,299 puan) tarafından
İsterse çok olsun kuzum yani yaptıkları hoş degil
0 oy
(7,963 puan) tarafından
Çok fazla tepki vermişsin abartmissin bence canim. 
0 oy
(245 puan) tarafından
En iyisini yapmılsın. Taa anneni aramak nerden aklına gelmiş kaynananın. İnsanlar gerçekten tuhaf ya. Evde eskide, yırtıkda, lekelde, küçükde giydirilir ne var bunda.kıyafeti yok deyip kıyafet alsınlar diye eski giydirdiğini ima etmiş. Kaynanana çok iyi yapmışsın ama kayınbabanın aldıklarını kabul etseydin keşke. Yada annem annemi arsyip çirkin imalarda bulunmuş baba o yüzden kabul etmek istemiyorum yinede teşekkür ederim deseydin
0 oy
(2,727 puan) tarafından
Keşke kocana değil de bunu kaynanana demiş olsaydın bir de kaynanan yani hiçbir şeyi takmamış hiçbir şeyi fark etmemiş de küçük kıyafetleri mi fark etmiş Allah'ım yarabbim Allah akıl fikir versin şimdi insan zamanları da neye uğraşacağız neye laf edeceğiz ne konuşacağız diye laf ediyorlar be orada deseydi kızım niye küçük kıyafet giydirmişsin diye sorsaydı Yani gidip de annene diyecek kadar ne oldu ama bu konuda da eşim Yani suçu yok onu kaynanana diyecektim ya eşine kötü oldun
0 oy
(1,244 puan) tarafından

Böyle tepki vererek haksız kayınvalideni haklı durumuna getirmişsin :)

0 oy
(1,017 puan) tarafından
Önyargılı yaklaşma kuzum ya koti niyetle dememiştir yani;)belki torununu öyle daha iyi görüyor mutlu oluyor zaten yaşlılar aldıklarını hemen giydirilmesi mi.ister boşver kalp kirma iki günlük dünya var diye alsınlar hatta ben isterim yani yok anne alın diye ;)nolcak torunu yanii:)küçük şeyleri büyütmeyin ya stres looding:))takma sıkma canını yaa kuzum 
0 oy
(5,877 puan) tarafından
Ben kaynanamlar gelince genelde giyimine saçına başına dikkat ederim bacım yani giydirmiyor bakmıyor demesinler diye 10 gündür bizde 10 gündür oğlumu hep düzgün giydiriyorum. Evet yaptığı şey kötü ama sende çok abartılı tepki vermişsin onun yerine kaynananı çağırıp anneme böyle demişsin anne ama o an kıyafetleri kirli idi o yüzden öyle giydirdim evdeyken dışarı kıyafeti giydirmiyorum döküp saçınca leke kalıyor der kapatırsın konuyu 
0 oy
(7,043 puan) tarafından
Sen o kaynanaya dolusun belli derdin kıyafet değil anneni arayıp söyleyince de patlamissin 
0 oy
tarafından
Kadının yüzüne düzgünce demesi gerekirdi ama bence kadın senin ne tepki vereceğin bildiği için annene söylemiş kocana da diyebilirdi aranız da açılabilirdi kadının yaptığı yanlış mi bilemedim ama senin yaptığın çok ayıp kötü birşey de dememiş o senin yaşça büyüğün eşinin ailesi daha saygılı davranabilirdin o hata yaptıysa sen düzgünce anne bak anneme bunu demişsin ama Bi sorun olduğunda bana söyle ben sana açıklamasını yaparım deseydin ben olsam öyle yapardım senin gibi asla karşılık vermem hele babam yaşındaki adamın eline o poşeti hiç vermezdim çok ayıp 
0 oy
(352 puan) tarafından
Yanlış anlama da ben de öyle düşünürdüm bu hale düşmenin kıyafetlerinin kurulmasının sebebi hepsi kirlenene kadar beklemen ben de bir ara öyle yapıyordum baktım çocuğum mağdur oluyor bu sefer de sık sık yıkıyorum çamaşır birikmesi de elde yika ser kurur  kaynanan habersiz mı geliyor 
0 oy
tarafından
Canım bıde mahkemeye verip tazmınat ısteseydın abartmıssın yanı acıkca yuzune anneme bıyle konusmussunuz benı uzdunuz dıye anlatabılırsın, onu alın bunu goturun vs gerek yok

İlgili sorular

0 oy
26 cevap 392 göst.
11 Haziran 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 558 göst.
1 Mart 2020 Aile kategorisinde meraklı taze:) (822 puan) tarafından soruldu
+1 oy
11 cevap 268 göst.
2 Mayıs 2024 Aile kategorisinde Mlknkrc (296 puan) tarafından soruldu
0 oy
34 cevap 962 göst.