0 oy
143 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (150 puan) tarafından
Kızlar 22 haftalık hamileyim ve ramazan orucunda yaklaşık 26 haftalık falan olcam sorum şu benim haftamda oluo da oruç tutanınız oldu mu 

10 Cevaplar

0 oy
(5,406 puan) tarafından
Ben ramazanda doğum yaptım tutmadim, bu ramazan da yine 8 aylik olurum. Ama ben tutamıyorum yani şu an 26 haftalik 3 aylar veya kandilde tutmaya korkuyorum çünkü yememe rağmen bayılacak gibiyim. Allah yardım eder belki ben hiç denemedim
(5,406 puan) tarafından
Benim bu sene de tutmazsam 100 gün borcum var =) napim kız keyfi değil ya Allah yol vermiş sonuçta çocuk taşımak doğurmak ta önemli =) emzirirken ben şükür çok guzel tuttum
(150 puan) tarafından
Ayy oda doğru da bilemedim valla bi oruç zamanı geledursun da 30 gündü 25 kaldı 5 gün tuttum 3 sene de bunu da tutmazsam 55
(5,406 puan) tarafından
Durumun nasil kan değerleri  falan iyi mi? Bebeğin kilo alımı iyi mi ? Doktora sorarsın tut derse denersin
(150 puan) tarafından
Ayrıntılı var 1 martta onda soruyum bi kan değerlerim iyi vitamin kullanıyorum bebek için 3 aydan sonra kontrole çağırmadilar 5 buçuk aylık olcak bakalım hayırlısı inşallah
(8,937 puan) tarafından
Rica ederim cnm sağlıkla kucağına al ve baskasinin lafina bakıp doktorun sözünden çıkma lütfen
-Reklam-
0 oy
(672 puan) tarafından
Bnde 17 18 falan olcam tutasım var aslında yarısını bilmiyorum artık 
(150 puan) tarafından
Hayırlısı bakalım bende ilk gün tutmak istiyorum
0 oy
(8,937 puan) tarafından
Cnm bunu doktorunla görüşmen gerekiyor senin ve bebeğinin sağlık durumu oruç tutmaya uygun mu değil mi diye eğer uygun değilse kesinlikle ısrar edip tutmamalisin 
(150 puan) tarafından
Doktor söylermi kiii  o hic aklıma gelmedi
(8,937 puan) tarafından
Tabiki söyler bu onun işi belki senin yada bebeğinin sağlık problemi var Allah korusun tabi yada bebeğin açlığa uygun degikdir vs bunu en iyi takipli doktorun bilir
(150 puan) tarafından
Tmm canım evet ecopirin kullanıyorum erken doğum olmaması adına teşekkür ederim 1 martta ayrıntılı var orda soracağım saol
0 oy
(1,937 puan) tarafından
26 değilde 20 haftalık falan iken geçen yıl tuttum kendini dene eğer tutabilirsen tutarsın yoksa kazaya bırakırsın 
(150 puan) tarafından
Tmm canım çok teşekkür ediyorum
0 oy
(161 puan) tarafından
Bende 21 haftalıgım ramazan da 25 haftalk falan oluyor bu gün tuttum klasık ev işleri ve kızıma baktm sadece akşam üzeri elim ayagım böyle halsızleştim titreme tuttu kötü oldum inşallah ramazanda yeme gibi bi niyetm yok nasipse tutacamda ama bu günki orucumdan kaynakli korkmaya başladm 3 4 gün arka arkaya tuttukmu bünye alişir inşallah kendimi öyle avutuyorm
(1,937 puan) tarafından
Geçen yıl tuttum eve misafir almadım sahuru iyi yaptım işleri sabah bitirdim yemeği öğlen yaptım geri kalan dinlemeye çalıştım çok şükür iki çocuğum daha vardı çok zorlanmadım
(161 puan) tarafından
Sabahlari yatıyoz kızımla erken kalkmıyorz ki erkendem işimi halledm zaten gün icerisinde halsizlk vardı akşma üzeri daha cok cogaldi  arka arkaya tuttukmu bünye alişir inşallah düzelir
(1,937 puan) tarafından
Ben iftar ve sahurda ne kadar iyi yesemde malaesef bünye alışmadı ama bırakmadım bu yüzden geçen yıl davet vermedim gerek yok zor kendimize hazır ediyordum
(161 puan) tarafından
Bende bu sene davet etmicem hem hamilelik hemde 14 aylk kızımla zor oluyor o yüzden oruclarımı tutim ibadetlerimi yerine getireym bana yeter
(1,937 puan) tarafından
Aynen öyle canım
0 oy
(9,247 puan) tarafından
2 .günde hastahanelik olmustum su içmediğimden sistit olmusum
0 oy
(2,726 puan) tarafından
Bende aynıyım 22 haftalığım şuan tutmak istiyorum ama tüm vitaminlerim düşük günde 4 tane ilaç tüketerek ayakta duruyorum doktorum ile konuştum tutmamamı istedi. Tutmayacağım galiba
0 oy
(402 puan) tarafından
Ben doktoruma sorduğumda o sizinla Allah arasında ben karışamam. Siz kendinizi en iyi tanırsınız çok kötü olup ayılıp bayılacaksanız tabi ki tutmayın ama mesela ben oruçluyken çok daha dinç oluyorum kendimi daha iyi hissediyorum demişti. Bir kaç gün kendinizi deneyebilir ona göre karar verebilirsiniz.
(150 puan) tarafından
Bana doktor öyle bisey dese tutmaya çalışırım tabiki Teşekkür ediyorum
0 oy
(749 puan) tarafından
O sana bağlı bence. Ben geçen sene ramazanda hamileydim 1 Ay full tuttum eksiksiz hic zorlanmadim. Ramazan bittikten sonra düşük yapmıştım oruçla alakası yoktu tabikide bu düşüğün . Bu sene yine ramazanda 8 aylık hamile olmuş oluyorum nasip olursa ama bu şekilde olursam tutamam açlığa hiç dayanamıyorum kahvaltıyı bile geç yapsam içim kazınıyor açlıktan kusuyorum başım dönüyor çok zorlanıyorum denedim 1 kere tutmayı tutamadım. Yani kısaca kendini iyi hissedersen tutabilirsin ama sağlığını riske atmamak şartıyla  
(150 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım inşallah tutarım
0 oy
(2,861 puan) tarafından
Kızımda 27 haftaliktim dayanamadım tutmadim oğlumda 8 haftaliktim doktor izin vermedi yine tutamadim
(150 puan) tarafından
Anladım canım teşekkür ederim

İlgili sorular

0 oy
21 cevap 204 göst.
23 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Simsek21 (1,364 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 107 göst.
10 Mart 2023 Diğer kategorisinde Ruya123 (471 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 137 göst.
26 Ocak 2023 Diğer kategorisinde Nur.06 (567 puan) tarafından soruldu