0 oy
849 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Artık kafayı yemek üzereyim. Kızım 6 aylık. 9 buçuk kilo. Çocuğa bez bulamıyorum 2 aydır. Normalde 6 aylık bebekler 4 numara kullanır hadi o olmadı 5 o da en fazla yani. Benimkinin altında şu an 7 numara var. Büyüyünce ne takıcam hasta bezi mi.

İlk doğduğundan 3. Ayına kadar şokun bebelandını kullandım. İyiydi ama büyük numarasının kalıbı dardı. Değiştim 101 den soffia aldım hatta 6 numara aldım büyük olsun diye zar zor oldu. Erkek kardeşim 2 yaşında bimin jenny willy bezinin 5 numarasını kullanıyor. Dedim ona oluyorsa benimkine de olur. Olmadı kavuşmadı bile cırt cırtları. Geçen gün canbebe aldım 7 numara o oluyor ama şimdilik yani. Arkadaşımın 4 buçuk aylık bebeği var ona sordum molfix al dedi kalıbı büyük dedi. Bugün gittim 6 numara aldım nolur nolmaz diye. O da olmuyır. Oluyır ama o da şimdilik yani. Haftaya o da olmaz. Ne kullanıcam Allah aşkına ben ya 

66 Cevaplar

0 oy
(2,360 puan) tarafından
Kız yok büyüdükçe boyları uzuyor artık bez numarası aynı kalıyor.
-Reklam-
0 oy
(1,403 puan) tarafından
Yani anlayamadım olayı. Bebeğiniz aşırı kilolu değil ki  9 buçuk kilo bebeğe 6 numara bez nasıl dar gelebilir nasıl cırtlari kavuşmaz. 7 numarayı ben giysem bana olur canım illa o cırtlari neden kavuşturmaya çalışıyorsun ki kenardan taksan tutsa yeter. Yeterki bacaklardan sıkmasın lastik izi olmasın. Ha onun içinde lastikleri kopartiyordum ben o zaman iz falan yapmıyor. Yani dediğiniz imkansız 9 kilo bebeğe 6 numara bezin olmaması. 9 aylık şuan 9 kilo 4 numara bez kullanıyoruz. Gayette tam oluyor. 2 buçuk yaşında da kızım var geceleri bez bağlıyorum altına yapıyor çünkü uykusunda onada 4 numara bezin lastiklerini koparıp takıyorum oluyor yani illa o cırtlarin birbirinin üstüne gelmesine gerek yok maksat lastik izlerinin sıkıp sıkmamasi. Yazık o çocuğa 7 numara bez olur mu hic
(196 puan) tarafından
Ama 6 aylik cnm bebek
tarafından
Canım bak şimdi şöyle söyleyeyim. Cırt cırtları üst üste getirmeye çalışmıyorum. Normal yapıyorum hatta nerdeyse sonda. Ne yapayım olmuyor işte ya en uca takayım da bez düşsün mü. Zaten çok hareketli bebek. Karın kısmı hep kızarıyor bezden. Bacak kısımları da o yüzden olmuyır diyorum. Yanları açık kalıyor ordan da sızıyor hep
(826 puan) tarafından
9 aylık  9 kilo bebekle 6 aylık 9 kilo bebeğin boyu aynı mı ki bez numarası aynı olsun ?
(1,403 puan) tarafından
Canım 9 aylık bebeğin boyu daha uzun olur mantıken 4 numara oluyorsa 6 aylık daha kısa bebeğe 4 numara gayette olur. Ha bacakları tombiş tombiş boğumlu olur bu yüzdende ben bacak kısımlarındaki lastikleri kopartiyordum
 Arkadaşta bence o şekilde denesin zaten 7 numara bez büyük geldiği için sızma tasma yapar. Biraz sıkı olmalı ki taşma yapmasın. Bunun içinde o lastiklerin koparılması lazım benim ilk kızimda bacaklar kiloluydu kıpkırmızı oluyordu hep lastik izinden ama bez numarası kilosuna göre iyiydi. Ne kadar bbez numarasını buyultsemde bacaklarında o izlerin heo olduğunu fark ettim bu yüzden bez numarasını büyültmek yerine lastikleri kopardım öyle tasma sızıntı falanda olmadı hemde bacaklarını sıkmadı yani bı o şekilde denemeli.
0 oy
(3,259 puan) tarafından
Valla bacım bebegini gözümde canlandıramadım benim oğlum 3 yaşına yeni girdi 16kg zayıf değil kilolu da değil. Ama 1 yaşına kadar oldukça kilolu idi ona rağmen 6. Aydan sonra 5 numara kullandım 1 yaşından sonra 6 ya geçtik. Molfix kullaniyorm ama bebem naturelin kalıbının daha geniş olduğunu düşünüyorum molfix de küçük olmamasına rağmen 
0 oy
(8,009 puan) tarafından
Benim oğlum 3 buçuk yaşında sadece uyurken bez takıyorum 15 kilo bugüne kadar hep 5 numara alıyordum artık 6 numara aliyorun can bebe markası birde canbebebin 6 numara çok büyük oğluma ama 5 numarada ona küçük 
0 oy
(56 puan) tarafından
Sleepy derim kesinlikle çok iyi emiviligi var kalıbıda büyük bı dene memnun kalırsın 
0 oy
(1,465 puan) tarafından
Önlem iyi diyorlar kalıp olarak bilemedim nasıl bişeymiş ki bez olmuyor senin kıza
0 oy
(12,861 puan) tarafından
Neden kilosu bu kadar fazla doktor ne diyor 10 kilo 11 aylık oğluma 4 numara önlem kullanıyorum
(196 puan) tarafından
Valla Benim kuzenimin bebekte oyle kiloluydu dr bazi bebekler de Anne sutumden dolayi kilo fazlaligi olabilir normalmis
0 oy
(2,474 puan) tarafından
13 aylik 5 numara kullaniyorum hemen her marka aynı oluyo 10 kilo kizim silipy bumin bezi bugünde başka marka aldım hic sorun yaşamıyorum sen niye 7 numara kullaniyosunki onu anlamadim
0 oy
(2,916 puan) tarafından
Bim bezi Jenny vily idi galiba ismi

Bende ondan kullanıyorum kalıbı büyük 
0 oy
(295 puan) tarafından
Kardeşlerim 7 ve 9 yaşlarında  geceleri kacirirlardi diye hep 6 numara kullandık nasıl olmuyor bebeğinize şaşırdım şimdi kullanmıyorlar geçen seneden beri. BİM'in markası ve canbebe vs kullanirlardi
0 oy
(1,056 puan) tarafından
Japon bezi vardı cooo diye başlıyordu adı onun kalıbı büyük 
0 oy
tarafından
Prima kullanıyoruz 6.900 kg daha yeni 4e geçtik. Kalıbı büyük. Elimde 3 numara kaldı onu da gündüzleri kullanıyorum bitsin diye. 
0 oy
(2,729 puan) tarafından
Canım baby turko baya küçükler kalıpları ama molfiks oldukça büyük ve esnektir.  Kızım 10 kg 5 numara slappy kullanıyorum oldukça esnek o yüzden rahat oluyor
0 oy
(2,729 puan) tarafından
Canım baby turko baya küçükler kalıpları ama molfiks oldukça büyük ve esnektir.  Kızım 10 kg 5 numara slappy kullanıyorum oldukça esnek o yüzden rahat oluyor 
0 oy
(88 puan) tarafından
Sen illa ust üste kavusmasini bekliyorsun bence bezin bantlarinin gerek yokki canım benim oğlumda 2 aylık 6 kilo 2 numaradan 3 e geçtik bizde 2 de oluyo ama erkek diye pipisini sıkmasın dolunca diye oda baby turko kullanıyorum kalıbı büyük memnunum
0 oy
tarafından
Ya bebeğin boy kısa aşırı tombiş ya da sen hata mı yapiyorsun bağlarken? İmkansiz cünkü dediğin. Kızımda 9.5 kilo ama dediğin sorunu hiç yaşamadım.  Goon 4 ya da 5 kullanıyorum fark etmiyor. 
0 oy
(1,925 puan) tarafından
Benim oğlumda o ayda o kilodaydı ama gayette 5 nomara giyyodu senim bebeğin karnı orantısız büyükmü acaba.
0 oy
(14,039 puan) tarafından
Canım büyüdükçe kilo veriyorlar bez numarası uzun süre sabit kalıyor merak etme aynı korkuyu bende yaşadım mama meme beslendiği için 6 aylıkken falan baya kiloluydu sonra normale döndü 
0 oy
(915 puan) tarafından
Migrosta minies var benim oğlum 20 aylık 14 kilo ondan kullanıyoruz 5 numarası küçük gelmeye başladı bı daha ki akışımda 6 alicam ama kalıbı iyi geliyo Bana 
0 oy
(5,413 puan) tarafından
Canım dert etme bebeğin büyüyünce zayıflayacak hareketlenecek hiç oturmayacak totosu küçülür. O zaman da en fazla 5 yada 6 kullanırsın 

Oğlum 3 bucuk yasinda gece bazen usuyunce kaciriyor diye bağlıyorum bazen 6 numara kullanıyorum markası önlem

İlgili sorular

0 oy
14 cevap 126 göst.
13 Nisan 2023 Diğer kategorisinde 242819 (984 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 68 göst.
13 Haziran 2023 Diğer kategorisinde Aysekubramutlu (19 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 91 göst.
13 Şubat 2022 Alışveriş-Hediye kategorisinde Bsrdrk (1,556 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 70 göst.
15 Mayıs 2021 Diğer kategorisinde Emine S (16,127 puan) tarafından soruldu

381,699 soru

11,426,904 cevap

34,987 kullanıcı

...