0 oy
846 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Artık kafayı yemek üzereyim. Kızım 6 aylık. 9 buçuk kilo. Çocuğa bez bulamıyorum 2 aydır. Normalde 6 aylık bebekler 4 numara kullanır hadi o olmadı 5 o da en fazla yani. Benimkinin altında şu an 7 numara var. Büyüyünce ne takıcam hasta bezi mi.

İlk doğduğundan 3. Ayına kadar şokun bebelandını kullandım. İyiydi ama büyük numarasının kalıbı dardı. Değiştim 101 den soffia aldım hatta 6 numara aldım büyük olsun diye zar zor oldu. Erkek kardeşim 2 yaşında bimin jenny willy bezinin 5 numarasını kullanıyor. Dedim ona oluyorsa benimkine de olur. Olmadı kavuşmadı bile cırt cırtları. Geçen gün canbebe aldım 7 numara o oluyor ama şimdilik yani. Arkadaşımın 4 buçuk aylık bebeği var ona sordum molfix al dedi kalıbı büyük dedi. Bugün gittim 6 numara aldım nolur nolmaz diye. O da olmuyır. Oluyır ama o da şimdilik yani. Haftaya o da olmaz. Ne kullanıcam Allah aşkına ben ya 

66 Cevaplar

0 oy
(13,825 puan) tarafından
13 aylık yaşında 11.5 şu kilosu 6 numara bebem natural kullanyruz
tarafından
Kalıbı bayağı büyük mü canım onun
(13,825 puan) tarafından
Yani bize oluyor ben memnunim
(4,188 puan) tarafından
9 aylik 9 bucuk kilo prima premiumcare 4 kullnyoruz 2 aylik stogum var bitsin 5 alicam
-Reklam-
0 oy
(5,953 puan) tarafından

12 kg oglum 18 aylik 6 numara kullanıyorum prima premium care kullanıyorum memnum 

Emekleme evresinde yurume evresinde kg vericek zaten ozaman normale doner canim
tarafından
Keşke tek tek denemelik bezler satılsa da öyle baksam ya. Sağ olun bu arada :)
(5,953 puan) tarafından
Emekle yirimw evresinde kg verir oglumda o dönemlerde kg su vardi ama prima  premium kullanıyordum gayet memnundum canım
0 oy
(1,140 puan) tarafından
Kız o nasıl iş.benim kızım 20 aylık 5 numara bez kullaniyor.6 aylıkken 3 falan kullanıyordu.hele 2 yaşına gelince kaç kullanacaksın bence o daha sıkıntı ya
tarafından
İşte ben de onu diyorum canım yaa büyünce ne kullanıcam ben. Bez değişmekten pişik de oluyır sürekli napıcam bilmiyorum valla ya
(1,140 puan) tarafından
Yani kullanmadığım heralde bir Prima ile baby turco kalmış.ben baby turco dan memnundum ama kalıbı normal.onun 6 si olur bence.zaten bir arkadaşın da dediği gibi yürümeye vs başlayınca kilo verecek mecbur o zaman normal kullanırsin
0 oy
tarafından
Oğlum 11 aylık 11 kilo 4 numara bimin bezini kullanıyoruz
tarafından
Hangisini
tarafından
Kendi markası jenniy viliy
0 oy
(2,297 puan) tarafından
Jenny willy  kullan canm kalıbı iyi 
(2,297 puan) tarafından
Aaa neden acaba
tarafından
İnan hiç bilmiyorum ya bez bulamıyorum çocuğa. Şu anlık var evet ama büyüyünce napıcam
(2,297 puan) tarafından
Yürüünce zayıflar canm  korkma
(197 puan) tarafından
Masallah canim dr ne diyor kilosuna sanki fazla gibi benim ki 9 aylik 8 kilo Ama bez canbebe al kalibi buyuk
tarafından
Bir şey demiyorlar iyi falan dediler
Ama kiloyu duyunca oo falan yaptılar. Fazla sanırım biraz. Mama içiyor o şişiriyor galiba
0 oy
(2,651 puan) tarafından
Bebem natural kullanıyorum kalıp olarak baby turcodan geniş o kesin 5no kullanıyorum 16aylık oğlum 
tarafından
Tamamdır teşekkürler :)
(2,651 puan) tarafından
Rica ederim önlem kullanmıştım bi de onu ilave etmeyi unutmuşum o da güzeldi tek eksiği sıvı göstergesi yoktu o da sorun değil zaten ☺️
0 oy
(316 puan) tarafından
Canım benimde kızım 10 aylık 4 numara bebem naturel kullanıyorum
0 oy
(4,169 puan) tarafından
28 inde yaşına girecek 10 kilo 650 gram mı neydi geçen kontrolde molfix 4 numara kullanıyorum ben doğduğunda prima ile başladım sonra molfixe geçtim hiç kalıp sorunu yaşamadım Bi de onu dene canım 
(4,169 puan) tarafından
Allah Allah 9.5 kilo bebeğe 6 numara nasıl olmuyor canım ben hala 4 kullanıyorum erkek bebek bide
tarafından
Bayağı olmuyor canım ya. Yanları açık kalıyor o zamanda dışarı taşma oluyor hep. Cırt cırtları nerdeyse kapanmayacak.
tarafından
canım bebek 9.5 kılo ama senınkı gıbı dusunme cunku senınkı 1 yasında post sahıbının bebegı 6 aylık boy farkı var arada orayı atlama
(4,169 puan) tarafından
Yağmur haklısın kuzum işin bide o boyutu var ama bende dündendir kendimi sorgulamadım değil çocuga dar bez mi kullanıyorum acaba diye çünkü baktım 10 11 aylık bebeler de 5 6 numara yazıyor postta
tarafından
cocuktan cocuga degısır kuzum ya mesela benım oglumun bacakları etlıdır bogum bogumdur seninkinin karnı daha tombık bacakları incedir cocugun vucuduna da baglı bu bence
0 oy
(3,084 puan) tarafından
Nasıl büyük geliyor kızım 84 cm neredeyse 11kg ama 4 numara oluyor molfix pure and soft serisinden
(3,084 puan) tarafından
O bantlarin birleşmesine bakma sen bez taşmiyorsa oluyordur
tarafından
Yok canım bantta değilim zaten yanları açık kalıyor o zamanda dışarı taşma oluyor maalesef
(3,084 puan) tarafından
Kız büyük geldigi için taşiyordur veya o aylarda bebeklerin kakasi hep sıvı olduğu için illaki taşiyor. Ekgidaya geçince düzelir
(4,235 puan) tarafından
Aynen bende katiliyorum, bantlarin birlesimiyle ilgisi yok. Tasma olayida sivi kaka dan ve otururken kaka yapinca oluyo.
Benim bebegimde 12 kg 81 cm,kilosuda kalcada bacakta 5 numara oluyo,daha yeni 6 ya gectik.
Yanlari dediginiz neresi acik kaliyo, isterseniz resim ekleyin belki daha iyi yardimci oluruz.
Bebeginizin boyu kac cm. Cok mu toplu
0 oy
(1,474 puan) tarafından
Kıızm 9 kilo sleepy natural 5 numara kullanıyorum. Eltim kızına bimin bezini kullanıyor, onun kalıbı daha büyük 
0 oy
(2,804 puan) tarafından
Sleepy natural büyük kalıplı 6 7 si, yürüyünce zayıflıyorlar cnm çok kasma bez konusunda 
0 oy
(7,734 puan) tarafından
Goon bezin kalıbı çok güzel ya. Kesinlikle tavsiye ederim. Mavi paketini kullanıyorum ama sarısını hiç denemedim
0 oy
(2,836 puan) tarafından
Paddlers kullanıyorum ben kalıbı da büyüm canım bende bacaklarının arası sıkışmasın falan derken bunu buldum 5 numara kullanıyoruz 1 yaşında şuan. 
tarafından
Bu markayı nerde bulabilirim peki
(2,836 puan) tarafından
Valla ben memnunum sevdik kalıbı da geniş. Biz burda bi medikalden alıyoruz ama vardır trendyolda falan canım bak bi.
0 oy
tarafından
11 aylık kg 8 4 numara bimin bezini kullanıyoruz 
0 oy
(10,046 puan) tarafından
Olmuyo derken nesi olmuyor. Oglum 2.5 yasinda 17 kilo 6 numara babyturco kullaniyoruz
tarafından
Bantları bile zor kavuşuyor hadi tamam kavuşmasın yanlar açıkta kalıyor.
(10,046 puan) tarafından
Gercekten cok merakettim :) benim oglumda cok kiloluydu ama oluyodu yani. 6 aylikken 11 kiloydu. Kulot bez dene o zaman.
(826 puan) tarafından
Bende hangi bez rahat oluyordu size merak ettim. Benimkiler 6 aylık 10 kiloydular bende sıkıntı çektim bezlerden olmuyordu
0 oy
(802 puan) tarafından
2 buçuk yasinda oglum 6 numara molfix kullaniyorum kalıpları büyük kilolu oglum 
0 oy
(119,343 puan) tarafından
9bucuk kiloluk bebege 5 numara olur zaten sen niye buyuk bez takiyon
tarafından
Canım olmuyor diyorum. Büyük değil. Bayağı olmuyır
imkansiz olmanasi benim bebegim 12.220 kiloda 5 numara oluyo bol bile siz
(826 puan) tarafından
Bebek küçükken kiloluysa olmuyor ama 1 yaşından sonra boyu uzadıkça kilosu kaybolduğu için oluyor . 6.ayda kilolu bebekler iç bacaklardan kalınlıktan sıkıntı cekiyor .
simosda 6 ayda 10 kilo civariydi 9800 falandi asi defterine bakar tam rakan yazarim oluyodu
0 oy
(2,835 puan) tarafından
Kızım 18 aylık 12 kilo Molfix 5 numara kullanıyorum tam oluyor cnm 
tarafından
Ay benimkine 6 tam oluyor nasıl 12 kilo 5 numara yaa bende mi sorun var. Basenlerden de olabilir belki ya
(2,835 puan) tarafından
Benim kızımın bazenleri ince cnm  tam oluyor
(826 puan) tarafından
Canım herkes kiloya göre yazmış ama bak arkadaşın 18 aylık 12 kilo senin bebeğin küçük boyu kısa olduğu için daha kilolu her yeri. Millet bebeklerin boyunu düşünmemiş.
0 oy
(1,294 puan) tarafından
20 aylik 14 kilo 6 numara sleepy e geçtik bi hafta önce gayet oluyor
0 oy
(9,626 puan) tarafından
Ben 17 kiloluk çocuğuma 6 numara kullanıyorum 9 buçuk kiloluk çocuğa 6 numara nasıl olmuyo ya
tarafından
Ay Allah razı olsun mrs.eris sonunda beni anlayan çıktı ya. Kimse boyu hesaba katmıyor. Çocuğun bacakları boğum boğum hep
(826 puan) tarafından
Yorumlar gerçekten icler acisi :)))
(9,626 puan) tarafından
Benim oglumda 6 aylıkken 8 buçuk 9 kiloydu 4 numara kullaniyodum gayette oluyodu o yüzden tuhaf geldi yoksa bizde 2 buçuk yaşındaki çocukla 6 aylik çocuğun boyunun bir olmadığını ayırt edebiliyoruz
(415 puan) tarafından
Kız bebeklerin bacakları daha tombiş olabiliyor kilo aynı olsa da vücuttaki dağılımı da önemli
(826 puan) tarafından
Kesinlikle öyle oğlum ve kizimin arası 1 yaş ve kiloları aynı olduğu halde oğlum 19 aylık şu an 5 molfiks oluyor ucu ucuna . Ama kızım bu kadarken 6 molfiks oluyordu fakat bariyerleri çocuğun bacaklarını kıpkırmızı hatta mosmor oturuyordu ben kesiyordum iç bariyerleri

İlgili sorular

0 oy
14 cevap 123 göst.
13 Nisan 2023 Diğer kategorisinde 242819 (984 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 64 göst.
13 Haziran 2023 Diğer kategorisinde Aysekubramutlu (18 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 91 göst.
13 Şubat 2022 Alışveriş-Hediye kategorisinde Bsrdrk (1,556 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 69 göst.
15 Mayıs 2021 Diğer kategorisinde Emine S (16,001 puan) tarafından soruldu

380,180 soru

11,381,516 cevap

34,874 kullanıcı

...