0 oy
355 göst.
Diğer kategorisinde (278 puan) tarafından
Kayınvalidemle çok gidip gelmem yok. Evine misafir gelirse beni çağırmaz hatta normal aile arasında toplansalar bile beni değil büyük gelinin çağırır hep. Dün de eltim diyor ki anneye misafir gelecek bir tepsi sen birşey yaparsın bir tepsi de ben yaparım gideriz diyor. Ama kaynanam beni bir yere çağırmadı eltimin demesiyle de gitmek istemiyorum. Eltim tekrar arayıp hatırlayacak ve bende şöyle demeyi düşünüyorum ev sahibi (kayınvalidem) bana herhangi birşey söylemedi belki özel misafirdir  bende yapar gelirim. Söylerse gelirim de yaparım da tabiki diyeceğim. Siz olsanız ne yapardınız yoksa ben mi abartıyorum 

10 Cevaplar

0 oy
(1,070 puan) tarafından
Ayy benim kaynanam da öyle çağırmaz etmez bende gitmem bir yere gitse ya da misafir gelse eşimle konuşurlar ama sizde gelin demez bende evimde otururum daha iyi kafam rahat en azından 
-Reklam-
0 oy
(16,119 puan) tarafından
Ben gitmezdim cagirmadigi için gelmiyecegimi söylerdim
(278 puan) tarafından
Bende gitmeyi düşünmüyorum zaten. Eltime de ev sahibi bana birşey demedi o yüzden gelmeyeceğim derse de  tepsimi de yapar gelirim diyicem.
0 oy
(2,451 puan) tarafından
Yani kaynanan dese hani bı tepsi bir şey yapda gel diye tamm ama ben olsam gitmezdim sonuçta ev sahibi kaynanan birde istese zaten kendisi çağırır zaten 
(278 puan) tarafından
Aynen öyle bende öyle düşünüyorum. Eltim bana söyledi ama eltime ev sahibi bana birşey söylemedi söylerse gelirim tabiki de diyeceğim
(2,451 puan) tarafından
De canım doğrusu bu
(278 puan) tarafından
Aynen öyle. Eltim dedi yaa onunla daha samimiler gelip gitmesi misafiri felan hep onunla. Bir de her ay gün yapılıyor akrabalar arası geçen ay eltimdeydi. Dün de bendeydi. Kaynanam grup mesajından eltime övgüler yağdırıyor dün bana ne mesaj yazdı ne de birşey yazmadı da. Aslında önemli değil yazıp yazmaması ama soğutuyor kendinden. Bir diyorum ki yazayım ki anne beğenmedin galiba geçen sefer ki övgülerini ben duyamadım bir de diyorum ki gerek yok.
(2,451 puan) tarafından
Aman hiçte umursama bile sorma da sorunca birşey sanar takılma kuzumm naparsa yapsın
0 oy
tarafından
Ben olsam gitmezdim cagirmadiysa beni
(278 puan) tarafından
Evet bende gitmeyi düşünmüyorum eltime de ev sahibi birşey demedi bana kendisi arar derse gelirim diyeceğim.
0 oy
(4,227 puan) tarafından
Ben olsam gitmem cidden kadin sizi çağırmamis kendi kendinize gelin güvey olmayin bence 
(278 puan) tarafından
Yaa ben gelin güvey olmadım zaten. Eltim söyledi bana eee o da çok önemli değil gitmem için. Ev sahibi arar söyler öyle giderim anca.
0 oy
(1,632 puan) tarafından
Eğer öyle dersen eltin kaynanama onu da ara kızmış alınmış der muhtemelen oda seni arar yüz görduluk ben olsam arasa da bahane uydurur gitmem isyemiyive belli ediyor çünkü çağırmayarak canım belliki eltinle bu konuda daha iyiler ki bence en güzeli daha ne isterim benden Uzak olsun derim
(278 puan) tarafından
Emin olun o zamanda eşime biz diyoruz o gelmiyor derler. Zaten çağırdıkları felan yok bu şekilde tepkimi koymasam yine beni suçlayacaklar. Eltime de anneye birşey deme lütfen çağırmak isterse kendisi çağırdı diyicem. Söylemez büyük ihtimal. Çağırmayacağı içinde bahanem olmuş olacak. Bende kendi ailemle mutlu huzurlu vakit geçirmiş olucam
(1,015 puan) tarafından
Soyler bence ben cagirdim gelmedi der.eltilikte zor ama sonuna kadar haklisin cagrilmadigin yere gidilir mi.hani dese ki annem seni de davet etti dese yine neyse gidilir.bu sekilde gitmek istemem ben olsam
0 oy
(12,469 puan) tarafından
Aynı dusuncedeyim birine haber verip davet ediyor ve beni etmiyorsa gitmem de bisi de yapmam yani 
(278 puan) tarafından
Aynen öyle bende gitmeyeceğim. Eltime de ev sahibi çağırmadı o yüzden gelmeyeceğim. Çağırsaydı tepsimi de yapar gelirdim derim ve beni araması içinde kaynanama söylemesin kendi isteğiyle aramasını isteyeceğim
(12,469 puan) tarafından
Aynısını bizzat kaynanama yaptım eltimin anne babası gelmis ben kaynanamdaydim gel gidelim dedi kaynanam bakmaz öyle aramış aramamis diye bende arayıp bi gelin çay İçelim dememiş gitmem ben sen git dedim sevmem de cagrilmadigim yere gitmeyi
0 oy
(245 puan) tarafından
Yerinde olsam birşey yapıp götürmem de gitmem de. Bizde de tam tersi. Evine kim gelse beni çağrır kaynanam. Ona bile gitmem. Onun misafirlerinin yanında napıyım ben. Beni görmek isteseler benim evime glirler zaten. 
0 oy
(1,947 puan) tarafından
Mesela biz eltimle bazen davetli gideriz bazen davetsiz gideriz kayınvalideme ikimiz. O da davrt edecekse ikimizi birden arar. Ama sizin aranızda çagrılma mevzusu varsa ve biriniz defalarca aranmıyorsa ben olsam gitmezdim demekki bi sebebi var diye. Ama bu böyle gitmez bence kayınvalidene bi sor neden böyle yaptığını. 
0 oy
(241 puan) tarafından
Ayyy ne çagırsın nedegelsin istemiyorum benden uzak ahirete direk olsun yolu

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 148 göst.
22 Ağustos 2024 Diğer kategorisinde Elif3405 (128 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 239 göst.
15 Ağustos 2024 Diğer kategorisinde Ikraybukem.23 (155 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 182 göst.