0 oy
596 göst.
Diğer kategorisinde (817 puan) tarafından
Sorum yukarıda kızlar

31 Cevaplar

+7 oy
(12,498 puan) tarafından
Erteleme imkanı yoksa mecbur yapacaklar 
-Reklam-
+3 oy
(7,636 puan) tarafından
İnsanlar düğün için aylar öncesinden yer tutuyor, davetiye bastırıyor,gün alıyor böyle durumlarda erteleme imkanı pek olmaz mecburen yaparlar onlarda böyle olsun istemezlerdi şüphesiz.
+2 oy
(10,459 puan) tarafından
Bence insanlar şu bu diye bakmayın olaya. Ben olsam okumalı hale getirir çalgı çengisiz yaparım o ayrı. Herkes farklı farklı ben insanların neçe çiğ olduğunu gördüm bu süreçte 
+1 oy
(1,518 puan) tarafından
Nasıl ertelenecek koca düğün. Önceden paralar ödeniyor, davetiyeler dağıtılıyor. Büyük bir acı ama ateş düştüğü yeri yakar her zaman. Bu dünyanın kanunu
(9,305 puan) tarafından
Bana düşmedi ama beni de yakıyor o ateş..
+1 oy
(9,305 puan) tarafından
Ateş düştüğu yeri yakıyor diyorlar ama bu sefer tüm ulkeyi yaktı o ateş.. bana düşmedi ama beni de yaktı kavurdu. Ben erteleme imkanım olursa kesinlikle ertelerdim ya da sohbetli yapardım
0 oy
(13,838 puan) tarafından
Ee yemek resmi koymayın derken herkesin görüşü farklı diyordun herkes kendine yakışanı yapıyor işte 
(817 puan) tarafından
O farklı bu farklı canım. Düğünde müzikle oynayacaklar falan bana çok absürt geliyor. Ne bileyim ben gelin olsam kalkıp da oynayamazdım.
(13,838 puan) tarafından
Herkesin bakış açısı farklı oynayıp oynamadigini bilemem ertelenmesse yapilcak mecbur bence benim dediğimi yapmak ondan daha kolay
0 oy
(2,666 puan) tarafından
Karar çok öncesinde yapılmışsa ve ertelenwvilecek durumu yoksa düğün yapana saygı duyarım. Lakin yakın zamanda karar verilmiş ve iptal edilebilecek durumu varsa düğün yapana saygı duymam hoş karsilamam
0 oy
(5,132 puan) tarafından

Biz küçükken komşu vefat edince 40 gün ses yapmamaya, müzik tv açmamaya çalışırdık. 

40.000 candan fazla vermişiz,  nasıl sevinebilirim ki öz düğünüm vs olsa ertelerim. Nerde olursa olsun... 
Mümkünse kesinlikle ertelerim yani, organizasyon şirketleri, salonlar falan hepsi anlayışla karşılamalı
0 oy
(2,137 puan) tarafından
2 hafta sonra kardeşimin düğünü var .

Kardeşim salona görüşmeye gitti ertelemediler çünkü en yakın tarih 3 ay sonraydı.

Zaten uzun süredir nisanlilar mecbur olduğu için yapılacak.

Ama kimsede zerre heves yok.
0 oy
(9,022 puan) tarafından
Ölumde düğünde hayatın bir parçası bir kuralı çalgılı cengili değil toplantı tarzı yemekli yada nikâh şeklinde yapılabilir.bunlar çok önce den tarih.alinan şeyler. Ertelemesi zor hayat erteleyecek kadar da uzun değil 
0 oy
tarafından
Kardeşimin düğününden 3 hafta önce teyzem ölmüştü. Bu zamana kadar herkese davetiye vermiştik. İptal etsen edemezsin herkes düğünün salonunda bekliyor. Gittik ama pek iyi değildi. O yüzden insanlar iptal edememiştir. Bir durum olmuştur illa ki. Normal karşılamak lazım. 
0 oy
(983 puan) tarafından
Hayırlı is ertelenmez der bizim buyukler.evsiz kalanlari gordukce evde oturmak bile luks geliyo insana sucluluk hissediyosun ama hayatta devam ediyo arkadaslar yine insanlar olecek bebekler dogacak yemekler yenecek cocuklar oynayacak.herseyi durduramayiz acimiz icimizde aklimizdalar cok uzakta olmamiza ragmen her gun ev kayiyomus gibi hissediyorum.ama istesekte istemesekte normale donucez bugun yargiladigimiz seyi yarin biz yapicaz sonucta
0 oy
(1,023 puan) tarafından
Atilan top geri kalmaz derler bizim oralarda onceden planlanan bisey bazilari anneanne babanne ölünce bile yapiyo mecburen 
0 oy
(933 puan) tarafından
Benim eşimin kardeşi 20 yaşında vefat etmişti teyzesi daha bir hafta olmadan düğününü yaptı erteleyemedi ama düğününü oynamalı müzikli yaptı daha çocuk öleli bir hafta olmamıştı. İnsanlar vicdanına kalmış birşey bu durumlar ama bu yapılanlar unutulmaz asla 
0 oy
(1,383 puan) tarafından
Ne düğün kalır ne cenaze denir bizim burada. Her yerde var mı bu söz bilmem...
0 oy
(4,661 puan) tarafından
Doğum hak ölüm hak düğün hak 
0 oy
tarafından
Mecbur yapıyorlar bizimburda depremin ilk günü bile düğün vardı erteleme yapamıyorlar herşeyin parasını veriyorlar
0 oy
(9,247 puan) tarafından
Düğün dern şey hep saçma gelmiştir bana ama şu var ayarlanmış herşey yaparlar ama tabi şu 10 ilde yapılmaz bu
0 oy
(6,441 puan) tarafından
Önceden gün alınıp salon tutulmuşsa davetiye basılmışsa yapılacak canım mecbur 
0 oy
(1,766 puan) tarafından
Kuzenimin nişanı vardı bu hafta etelediler martın 18 ine aldılar 
(817 puan) tarafından
Ne güzel ne düşünceli bi hareket iyi yapmışlar canım biraz saygılı davranmakta fayda var

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 382 göst.
17 Nisan 2023 Diğer kategorisinde Mucizemsinnnn (210 puan) tarafından soruldu
0 oy
38 cevap 850 göst.
29 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Meryemmozer (237 puan) tarafından soruldu
0 oy
41 cevap 1,395 göst.
0 oy
8 cevap 243 göst.
12 Ekim 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu