0 oy
106 göst.
Diğer kategorisinde (114 puan) tarafından
Kusma ishal ve ateş var serum verdiler bugün ama ateşi tekrar çıkıyor ne yapabilirim evde 19 aylık 

3 Cevaplar

+1 oy
(5,108 puan) tarafından
Bu da ATEŞ postumuz olsun

✨En başta ateşten korkmamamız gerektiğini belirtmem gerekiyor Ateş dosttur düşman değil, eğer çocuğun keyfi yerindeyse Ateş'in takılmasına izin veriyoruz ve her dakka ölçmüyoruz hatta ölçmesek daha iyi. Gerçek Ateş koltukaltından ölçülen değerdir diğerleri yanlış sonuç verebilir.

Şimdi yapmamız gerekenleri yazalım eğer mecbur kalırsak⛈

En başta bağırsakları boşaltmamız lazım dolu bağırsak ateşi destekler yükseltir( zeytinyağı+limon) 

Ilık duş baş ıslatılmadan ve kurulama yapmadan çıkılacak

Bıngıldak üstü sürekli ıslak bez

Limonlu su içirmek, 

Limonlu çorap giydirmek( eller ve ayaklar isıcaksa, soğuksa normal çorap giydirip ısındırmak)

Soğan rendele( küçük arpacım soğan en makbulüdür) ve bi tahta kaşığı bal ekle yedir

Sarımsak çayı ver

Lavanta, okilüptus, nane,karanfil( bunlardan yalnızca bi tanesinden 1 damla), nar, Defne, limon, çörekotu, kantoran, papatya( 5 damla da bu yağlardan) , zeytinyağı( 1 yemek kaşığı) bu yağlardan karışım yapıp bütün vücuda sürmek

Tüm başı çörekotu yağı ile yağlamak

Arpa suyu,Defne yaprağı çayı, nar suyu, sarımsak, semizotu suyu içmek ve kafa derisine sürme

Öğütülmüş sinemaki tüketmek

Soğuk su içirmek

Vücudu susuz bırakmamak susuzluk Ateş yapar

Sıra ile soğuk olan yerler ısıtılıp, sıcak olan yerler soğutulmalı

29-32 derece suda en az 15 dk oynatmak

Çocuk uyuyabiliyorsa izin vermek

Vişne suyu içirmek

Salatalık kabuğunu koltuk altı, yüzüne, ayak altına sürmek

⚡Ateş varken Demir içeren gıdalardan uzak durmak

✨ Ateş düşürücü Çay:

1 fincan kaynar su

1 çay kaşığı mürver çiçeği

1 çay kaşığı nane

2-3 yaprak adaçayı 

5 dk demle içir ve kasıklara sür.

Okunması gereken Dualar:

Ali- İmran süresi

Enbiya süresi 69. Ayet

11 defa ASR süresi

El- Latif 160 kere

El- Şafi çekmek

Bol bol salavat getirmek bildiğimiz duaları okumak

Bizde 41 dereceyi gören Ateş yaşadık şükür bunların bi kaçını yapmak yetti bizde aşırı huysuzluk olduğu için müdahale ettim. Ateş en fazla 41.5 derece olur ve pik yapıp bütün mikropları öldürüp görevini tamamlayıp gider asla ilaç fitil kullanmayın ateşi sinirlendirirsiniz. 3-5 gün sürebilir bazen dişten dolayı 38 derecelerde uzun süre takılabiliyor korkmayın, benim aklıma gelenler bunlar sonra posta ekleme yaparız hepimize sağlıklı, Mutlu, huzurlu günler☺

Eğer havale geçmişiniz varsa( ailenin diğer üyelerinde de olabilir bu) ve çocuk morarıp kızarıyorsa aşırı huysuzluk varsa dudakları dişleri kasılıyorsa en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz ihmal etmeyiniz⚡

Balgam var ise 15 gün ballı limonlu zencefilli ıhlamur

Balgam yok ise hatmi çiçeği keçi sütünde 

Veya yeşil elma bir dilim ve yeşil elma kabuğu çayı 

Kriz anında tereyağ eritip pekmez eklemek vermek 

Öksürük şuruplarınin içeriğinde de yapay iyot vardır karaturpda doğal var kara turp ve bal yapabilirsiniz
(5,108 puan) tarafından
Yok canım WhatsApp grubu
(5,108 puan) tarafından
Rica ederim canım geçmiş olsun
(3,670 puan) tarafından
Çok iyimis ya güvenilir bir grupmu benide alsanız arayipta bulamadığım bir sey
(5,108 puan) tarafından
Güvenilir canım Konya'da Halime Hoca var geleneksel tıp, mizaçla iglileniyor. Zaten baya kalabalık baya 600 kişi vardır rahatlıkla soru sorabilrisin  genelde Konya'da yaşayan kişiler üye. Karışım vs. de gönderim yapıyor bildiğim kadarıyla istersen sana özelden link gönderebilirim
(3,670 puan) tarafından
Olur canım gönder.peki beni gruba alirmi
-Reklam-
0 oy
tarafından
Eklem yerlerine ıslak bez koy ılık banyo ve dönüşümlu ilaç ver mesela calpol ver 4 saat sonra dolven 4 saat sonda calpol bu şekilde..geçmiş olsun 
(114 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım
0 oy
(4,061 puan) tarafından
Ilık duş iyi gelir ben hep öyle yaparım bide ince giydir çok calpol veya dolven varsa ver canim
(114 puan) tarafından
2 saat önce ılık duş yaptım iyi geldi yine çıktı canım şimdi de calpol vereyim sağol
(4,061 puan) tarafından
İnce giydir yada dayanabilirim titremesine ağlamasına dersen sadece zibi ile Dursun ama çok titriyorlar içim almaz dersen yapma ben öyle yapıyorum Müslim örtüsü örtüyorum yazda kışta olsa bu şekilde düşüyor hemen ama dayanmak mesele çünkü uyudukça ağlıyor arnina şu koyuyoruz bezle falan
(114 puan) tarafından
Üstü çok ince zaten ama üşüdüğünün bile farkında değil çok derin uyuyor ya alnına bez koyuyorum calpol verdim şimdi bide
(4,061 puan) tarafından
Rabbım şifa versin canim benm in biran önce düşer

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 53 göst.
24 Ağustos 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Yenianneadayi1 (220 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 460 göst.
11 Mart 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 194 göst.
0 oy
6 cevap 118 göst.

381,951 soru

11,434,461 cevap

35,002 kullanıcı

...