0 oy
263 göst.
Diğer kategorisinde (101 puan) tarafından
Merhabalar kizlaar. 6. Haftamdayim. Bebişim öğreneli 3 hafta oldu. Size ne kadar küçük bir zaman gibi de gelse bana göre büyük bir zaman  görümcem ile aramda 1 buçuk ay var. Kendisi de gebe. Şimdi 12 haftalık ve hemen hemen herşeyi tam. Algilayamadim neden bu kadar erken yaptığını. Üçüncü çocuğu her halde bir bildiği var dedim. Daha sonra eşimin arkadaşına gittim dün. Sohbet esnasında duydukları gibi başlamışlar hazırlığa onun da iki çocuğu var. Ve komsumda aynısını yapmış. Sebebini sordum en sonunda çok erken değil mi dedim. Görümcem de aynısını yaptım hamile çok alıngan bu aralar ona sormak istemedim dedim. Sonuçta ikimizin hamileliği aynı değildir. 

Kendisi de hayat şartlarının zor olduğunu anca yapabildiklerini söylediler benimde yapmamı söylediler. Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Ben 3 ay bitsin en azından dedim. Ölüm kalım herşey var dedim. Doğarken vefat eden bebek de çok dedi hesap ile nasip aynı değil dedi. Hazırlık için sizler ne düşünüyorsunuz? Odası bebek arabasj vs gerçekten hayat çok pahali

26 Cevaplar

0 oy
tarafından
Doğru demişler sağlıklı doğar ama 1. Aydan sonradan vefat edebilir hayat bu 2 yasında vedat edebilir illa öyle düşünüp herseyi ertelersen bi kıyafeti ×2 fiyata alırsın. Ben keşke daha çok alsaymışım diyorum şimdi mama sandalyesi aldı annemler 580 liraya doğmadan önce aldırsaydıö2o sandalye maksimum 200 300 liraydı niye cebime zarar olsun para kolay kazanılmıyo eee bunlarda mecbur alınacak seyler. 
(101 puan) tarafından
Herkes farklı konusunca kafam karışıyor
(101 puan) tarafından
Haklısın kuzum
-Reklam-
0 oy
(547 puan) tarafından
3 aylıkken bende aldım herseyini çok şükür 
(101 puan) tarafından
Maşallah
0 oy
(1,103 puan) tarafından
Ben 12. Hafta da beşiğini almıştım. İlk kızımda hiç bseyi alamadım dogurdugum için bunda 31. Haftada çantam bile hazırdı. Ayrıca benim 3. Ayda 900 aldığım beşik 3 ay sonra 1500 olmuştu. Kıyafet çok almamıştım hediye gelir diye. Kimse de getirmedi. Sonra bı daha dünya kadar masraf oldu. Yani 3. Ay dan sonra başlanabilir. Ayrıca bebek odası yapılmasını tavsiye etmem. İlk 1 yıl anneyle aynı odada yatiyo zaten. İlk kızımda bı hevesle yapmıştım. Öyle boş boş bekledi. Sonra verdim ihtiyacı olan birine. 
(101 puan) tarafından
Anladım kuzum ama evde dolap sıkıntımız var bir yatak bir dolap alayım dedim sonra takım alayım dedim yanımdan ayırmam tabiki ama dursun diye düşündüm
(1,103 puan) tarafından
Dolap ve uzun süreli beşik yeterli bence
0 oy
(5,132 puan) tarafından
İlk bebekte çook erken, evet zamlar pahalı doğru ama daha vucudun gebeliği nasıl kabul edecek belirsiz. Benim de 3.bebeğim 20 haftadan sonra biraz almaya başladım, cinsiyeti de 100 % yeni netleşti  24 hafta bitmek üzere 

Cinsiyetini oğrenip öyle almak daha mantıklı
0 oy
(4,216 puan) tarafından
Yani bana da çok değişik geldi her iki gebeligimde de alti ayin bitmesini bekledim bana göre böylesi daha uygun zaten maddi durumun elverişli ise bir günde herşey halolur yada köşeye az az para atip zamani gelince herseyini hazir edersin sağlıkla gelsin bütün bebisler
0 oy
(5,108 puan) tarafından
Bebek arabası beşiği hediye geldi sayısından.

Ben cinsiyetini öğrenmeden küvet setini falan almıştım gerisini 27 haftadan sonra yavaş yavaş aldık. Ben de aynı şekilde sürekli indirimleri takip ettim. Hiç hastane çıkışı almadım yeğenlerimden kalan battaniyeler vardı ikili üçlü takımları aldım ve çok az aldım gerçekten bebekler çabuk büyüyorlar. 

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 202 göst.
3 Haziran 2021 Diğer kategorisinde Arzuylcn41 (73 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 152 göst.
10 Mayıs 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
20 cevap 298 göst.
17 Ocak 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu

380,267 soru

11,385,204 cevap