0 oy
160 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (683 puan) tarafından
2. Kez mayalıcam kızlar ama ilki. Çok ekşi olmuştu şimdi 2 buçuk litre süte ne kadar yogurt koymalıyız püf noktaları neler bana anlatırmısınız. Lütfen birde süzme. Yogurt tan mayalıyorum içine şeker at diyenler var ama çokmu attıgımdan ekli. Oluyor bilmiyorum 

8 Cevaplar

0 oy
(9,010 puan) tarafından
Kilo basi bir kaşık yoğurt.2 buçuk kaşık yoğurt koy. Sütün içine serçe parmağını batır 8 e kadar say ısısına dayanabilirsen mayala yanı ne çok sıcak olsun ne çok soğuk süzme yoğurt ekşiyse ekşi olur bir çorba kaşığı şeker kat 
(683 puan) tarafından
Şeker atıyorum tam yencek kıvamda ayarlıyorum ama ekşi oluyor yinede
(9,010 puan) tarafından
Maya çok katarsan da ekşi olur
-Reklam-
0 oy
(1,122 puan) tarafından
Serce parmağını ısırır gibi olmalı sıcaklığı canm ev yoğurduydan mayalarsan daha güzel olur ekşi olursa ekşi olur yoğurt 1 çimcik tuz 1 çimcik şeker at mayaya öyle mayala eksimesini engelliyo
(985 puan) tarafından
Gurbetin mutfağı hobbyolog var o tariften yap canım ben çok güzel tutturuyorum derecem var 43 derecede mayalıyorum
0 oy
(3,586 puan) tarafından
Mayan ekşi canım o yüzden eksinoluyor mayani değiştir 
(683 puan) tarafından
Hazırlarla yapılmıyor sğnğyor gibi oluyor başka nasıl maya kullanabilirim
(3,586 puan) tarafından
Hazırla olmaz Süner evet vallahi güzel yoğurdybolan birini yoğurdundan iki kaşık isticen onunla mayalicam eşimin babaannesi çok güzel tutar yoğurdu ben ondan alırım mayayi
0 oy
(441 puan) tarafından
Çok sıcak iken mayalarsan yoğurdun eksi olur ve dışarıda beklemesi gereken süreden fazla beklerse de eksi olur. Parmağını süte bağırdığında hafif yakacak ne çok soğuk ne çok sıcak. 2 yemek kaşığı yoğurdu önce süt ile iyice ez ondan sonra sütün içine ekle tahta kaşık ile karıştır. Bez ile iyice sar . Ben biraz aktivya probiyotikli yogurtta da katıyorum eksi olmuyor öyle olunca
(985 puan) tarafından
1 çay kaşığı karbonat 1 çay kaşığı şeker 1 çay kaşığı tuz ben birde  şok market lerin toz mayasını kullanıyorum taş gibi oluyor o attığım tariflere de bak canım
(683 puan) tarafından
Tamam canım teşekkür ederim
0 oy
tarafından
5 l sütte 3 kaşık koyuyorum çok güzel olur çok fazla koymak eşki yapar
(683 puan) tarafından
2 buçuk litreye 1 buçuk mu koycam canm bende 2 mi
0 oy
(1,804 puan) tarafından
Ben ekstra bişey katmam yoğurt hariç ama yoğurtun tadına önce bak o ekşi olmasın bide ağzına süzgeç kapat sadece sonra bezle sar 3.5 saat ideal
tarafından
1.3 iyi maya fazla olunca olmuyor
0 oy
(7,080 puan) tarafından
Bende fazla tatlı oluyo diye post açtım ahhh ahhh 

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 95 göst.
12 Nisan 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 104 göst.
28 Nisan 2024 Yemek-Tarifler kategorisinde Beyza34 (281 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 130 göst.
25 Mayıs 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde Kibarhanim (273 puan) tarafından soruldu
+1 oy
13 cevap 376 göst.
18 Şubat 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Selin&& (1,272 puan) tarafından soruldu

380,524 soru

11,393,197 cevap

34,903 kullanıcı

...