0 oy
199 göst.
Diğer kategorisinde (4,146 puan) tarafından
Kızlar kan damlası başladığımızdan bu yana ocean microfer kullanıyorum minik adamıma ama 1 yaş tahlilinde kanı düşük çıktı demir eksikliği var doktor da ferro sanol şurup yazmış sarı renkte olan ne yaptıysam içmiyor ağzından olduğu gibi hepsini atıyor beyaz halılarım üst baş her yer perişan oldu ne yapabilirim nasıl içirebilirim ben bunu ya şimdi daha da ilerleyecek doktora sorup aynı değerde başka Bi şey var mı onu yazın mı desem belki onu içer ne yapayım bir akıl verin 

10 Cevaplar

0 oy
(1,044 puan) tarafından
Ferro sonol benım oğlumu kusturdu hemde günde 5 kez ferrum un şurubuna gectık doktora tekrar gıdın ıcmesı çok zor onun meyve suyuna dahı katsam kusturdu
(4,146 puan) tarafından
Sorma canım ya yemin ederim perişan oldum sinir krizi geçirdim hiç Bi yer bırakmadı sapsarı oldu hadi o temizlenir ama kansızlık giderek artacak stresi oluyor içmedikçe aslında doktor kabız yapabilir demiş eşim de hocam zaten bizimki zor yapıyor deyince Bi isim daha vermiş önceliğim bu bunu kullanın kabızlık ilerlerse onu alın demiş acaba onu mu alsam
(1,044 puan) tarafından
Doktorlar o daha ıyı oldugu ıcın Onu verıyor ama yetişkin bile içemiyor tadı o denlı berbat benım oğlum hemstolojıde takıplı hasta kansızlıktan dolayı bıze ferrum ıyı geldı bence doktor kontrolümde denetım çocuğa ezıyet etmeyın onu ıcırcem diye derım
(4,146 puan) tarafından
Anladım canım değişmek en iyisi o zaman çok saol
-Reklam-
0 oy
(7,768 puan) tarafından
Ferro sanol bizde kullandık katılma nöbetlerimiz vardı pekmezle verdim severek içmesede içirdim
(4,146 puan) tarafından
Ne kadar pekmezle karıştırayım canım ilacın etkisine bir şey olmaz mı öyle
(7,768 puan) tarafından
Doktorumuz önermişti canım normaldensidefer kullanıyoduk ama katılma nöbeti olunca doktor şuruba geçirdi bir çay kaşığı kdr pekmez ekle
(4,146 puan) tarafından
Anladım canım bi sorayım bende onu deneyeyim o da olmazsa başka veririm artık
0 oy
(2,699 puan) tarafından
Ben ferro zinç kullandım 25 gün kullandım aç karnına sabah verdim altına eski bir battaniye seriyordum bide şırınga ile ağzının dibine yan bir şekilde sıkıyor dum yavaş yavaş sonra hemen biberonla su veriyor dum baktım en son midesi boş olduğu için çok zorlandı kan kustu bende kestim çok şükür doktorum çok güzel bir ilaç verdi şimdi oğlum kendi içiyor içeriği portakal mandalina aramolı suyun içine karişrırıp veriyorum. 

Bide o şurup lar tok karnına acayip kusurdur oğlanı hep kustu hali mali ben illallah ettim artık benimkinin de çok düşük kan Allah o doktordan razı olsun istersen sana hangisi onu söyleyeyim doktorla konuş onay verirse sende onu kullan ben sabah aç olunca direk onu veriyorum hepsini bitiriyor 
(4,146 puan) tarafından
Adı ne canım ilacın yaz olmadı doktorumuza Bi sorayım bu olur mu diye
(2,699 puan) tarafından
Fertamir canım adi ama tadı gayet güzel ben bile içerim meyve suyu gibi hiç tadı yok son çare onu verdi
(2,699 puan) tarafından
Ama bazı  kişilerde yan etkisi oluyor ishal karın ağrısı şuan bizde sıkıntı yok
(4,146 puan) tarafından
Tamam canım saol Bi sorayım hatta bakayım doktorun ikinci yazdığı belki de budur
0 oy
(959 puan) tarafından
Aynı iacı bizde kullanıyoruz tadına da baktım demir tadı var berbat.. Şırıngayla veriyorum ben 
(4,146 puan) tarafından
Canım öyle de atmıyor mu ağzından tam olarak nasıl yapıyosun
(959 puan) tarafından
Evet gıdım gıdım içiriyorum az az uzun sürüyor bazen biraz zorlayarak eşimle beraber o tutuyo ben veriyorum kolay olmuyo
(4,146 puan) tarafından
Anladım canım bi de onu deneyeyim
0 oy
(1,719 puan) tarafından
Tek çocuk değil valla bende içemiyorum o demir hapı yada şurubunu hemen afedersin üsküfra ediyorum.. Dr unaza söyle değiştirsin canım tadı güzel bişey versin.. bana bu yaşta tozunu verdi çok şükür onu içebildim
(4,146 puan) tarafından
Bende de kansızlık var da ben de içmiyorum canım heralde genetik oğlumda da var şimdi baksana en iyisi değişmek bir de iki kutu yazmış doktor çöp olacak
0 oy
(9,626 puan) tarafından
Ben bestiron kullanıyorum tadı gayet güzel canim bide onu dene yada sidefer var onunda tadı iyi 
(4,146 puan) tarafından
Canım onlar normal kan damlası zaten o yeterli gelemediği için ilaç tarzında şuruba geçti doktor direk
(9,626 puan) tarafından
Bestiron damla değil canim şurup yani ben şurup olanini kullanıyorum sabah akşam,kaşıkla iciremiyorum icmiyo şırıngayla veriyorum
(4,146 puan) tarafından
Anladım canım teşekkür ederim
0 oy
(1,190 puan) tarafından
Suya katıp denesen 
(4,146 puan) tarafından
İlacın etkisi geçmez mi ki öyle
(1,190 puan) tarafından
Sağlık ocağının doktoruna sor gene de tam emin değilim ama geçmez heralde
(4,146 puan) tarafından
Sorayım canım saol
0 oy
(826 puan) tarafından
Ferrum veriyorum şırıngaya 1.5 ml çekip yatırıp burnunu tutuyorum ağzına sıkıyorum içiyor burnu kapalı olunca

Başka hiç bir yöntemle veremedim bende. Şimdi şırıngayi görünce yere yatıyor:)
(4,146 puan) tarafından
Ferrum da mı bunun gibi kötü canım ya üstte arkadaş onu tavsiye etmişti
0 oy
tarafından
Benimki 27 aylık ferro verdi doktor bu ay ama benimki kustu doktor kes sakın verme dedi bende ocean veriyorum ama asla yoğurt süt vermiyorum birlikte kusturur çünkü
tarafından
Bide doktorumuz özellikle ferroyu meyvesuyuna karıştır ver dişleri çürütür yoksa dedi
(4,146 puan) tarafından
Yaa acaba portakal sıkıp içine mi eklesem olur mu ki öyle canım
tarafından
Olur olur evet canım ama tadi yinede çok kötü meyvesuyunu bile bastırıyor ben bile tadına bakamadım çocuk nasıl içsin
0 oy
tarafından
Şırıngaya çekip deneyin ben antibiyotiğin aparatı vardı onu kullanıyorum. Kaç ml veriyorsunuz günde 
(4,146 puan) tarafından
Sabah aksam 5 ml demiş  doktor ama 2 gündür içiremiyorum zaten canım
tarafından
Bize 2.5 ml iki hafta boyunca 2 kez ver dedi sonra 5 ml geç dedi hematolog. Ama çocuk doktoru 5 ml ağır gelir dedi. Yarım yarım ver dedi. O aparattan yoksa şırınga ile deneyin derim bizimki onunla alıştı yoksa içmiyordu

İlgili sorular

0 oy
16 cevap 301 göst.
14 Haziran 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 93 göst.
0 oy
2 cevap 145 göst.
0 oy
8 cevap 257 göst.
19 Mayıs 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

378,370 soru