0 oy
141 göst.
Aile kategorisinde (182 puan) tarafından
Dogumdan sonra okdu aslinda ondan oncede vardi ama bukadar tetiklememisti 2. Normal dogumum ve lohusalik donrmimde kenfimi kaybettim hic bilmedihim fuygular fusunceler titreme goz donmesi korku panik heycan kslbim cikicak gibi oluyordu ilk dogumumda oyle olmamistim oysa yurdisinda yasiyorum piskologlsr ysbanci anlattiginda detayli bisekilde kendin durumunu izah edemiyosun buyuzden ilk 40 gjn gitmedim ama her gun aci cekiyordum tv izleyemiyotum odaklanma duygum kagbolmus etrafimdakilerin dediklerini duyamiyorum duysam dusuncelerimi yonetemiyorum filan berbat bi surecti dedim lohusaliktan kaynaklidir ama degilmis bu bende kaldi suan dogumun ustunden 5 ay gecti cok sukur o ilk zamanlar givi degilim ama hala ayniyim agliyorum 2. Ayimda piskolog beni ilaca baslatti 2 tane farkli ilac asil antidepresani 3 hafta kullandiktan sonra elim yzum bir sabah uyandigimda acayip şişmisti alerji yapti doktor birak dedi ve bilirsiniz bu ilaclar kolay birakilmiyor nasil birakayim diye kendi kendime tribe girdim neyseki annem yanimdaydi sonra o asil rahatladan ama anlik yani kisa sureli tedaviler icin kullanilan oxepezam diye bir ilac vermisti ogun bugundur sadece onu iciyrum piskolog bana bu tedavi etmez sadece anlik iylestirir dddi ama ben duygularimi yonetmek ve ilaca bagli kalmak istemiyrum kulak cinlama oluyor arada bi yuregim sıkısiiyor kalbim yerinden cikarcasina korkuyorum ölümden ansizin kalbim durucak damarlarimdan kan gitmicek vs vs buyuzden bu ilaci hala burakamadim ve yazilanlara gore bu tip ilaclari kendi basima birakmamam gerektigi yaziyor geri cekilme belirtileri ortaya cikarmis bunlar yeni bir depresyon sebebi felan neyse biraz uzun oldu ama durumum bu benim gibi olan varmi veya bu ilaci kullanipda birakanlar tecrubelerinizi merak ediyorum hikayenizi dinlemek istiyorum buraya kadar okudugunuz icin de tesekkur ediyorum 

4 Cevaplar

0 oy
(6,214 puan) tarafından
Bu hastalığı bu sitede çok duyuyorum ya geçmiş olsun 
(182 puan) tarafından
Saol tesekkur ederim
-Reklam-
0 oy
(5,108 puan) tarafından
Bilgim yok çok geçmiş olsun umarım ilacı bırakıp sağlığınıza kavuşabilirsiniz
(182 puan) tarafından
Çok tesekkur ederim inşallah
(5,108 puan) tarafından
Rica ederim
0 oy
(441 puan) tarafından
Bence kendine vakit ayırmaya çalış. Seni mutlu edecek şeyleri yapmaya çalış. Ve bol bol kişisel gelişim kitapları okuyarak bu hastalığı nasil yönetebilecek ile ilgili kendini geliştir. Kafana düşünceler geldiğinde kendinde ki hastalığın farkında olduğunu o an sadece duygusal yoğunluktan dolayı kötü hissettiğini aklina getir. İmkanın varsa o an yürü cunku spor yaptiginda vucundaki salgilanan hormonlar sana mutluluk verecek hormonlar.Çok daralır çok bunaldiginda iki göğsünün arasına derin nefes alıp verirken parmaklarinla tik tik vur ve sayı say.

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 237 göst.
13 Kasım 2022 Aile kategorisinde Neyleyim (341 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 147 göst.
24 Temmuz 2022 Diğer kategorisinde Pinar5656 (149 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 80 göst.
15 Kasım 2023 Aile kategorisinde Elif2010 (4 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 31 göst.