0 oy
656 göst.
Diğer kategorisinde (1,088 puan) tarafından
https://www.instagram.com/reel/Co2ZwDooXoj/?igshid=YmMyMTA2M2Y=

Bu videoyu şimdi gördüm ama bunun hakkında bilgisi olan var mı? Yani doğruluk payı var mı sahih bilgi mı. Çünkü bana çok korkunç geliyor elhamdülillah müslümanım ama cennette evladimla o meyve ağaçlarının arasından geçtiğimizi hayal ederdim hep oğlumu yatırırken. Annemcim hayal et şimdi senle cennetteyiz diye hayal kuruyoruz. Öyle yatıyor oğlum. Şimdi bu hayalimizin boş olduğunu öğrenmek yıktı biraz. Tabi inşaallah rabbimin cennetine giren kullarından oluruz

11 Cevaplar

0 oy
tarafından
Gerekçesi neye dayanarak söylediği kaynağı yok 
(1,088 puan) tarafından
Yani evet burda gerçekliği hakkında bilgisi olan vardır belki diye sormak istedim
tarafından
Ben bu tip insanların sözlerine hiç güvenmiyorum izlemeyi sevmiyorum böyle insanları izleyene saygım sonsuz
-Reklam-
0 oy
(1,824 puan) tarafından
Evladını kaybedenler için teselli konuşması gibi geldi bana bilmediğim için böyle hissettim sadece değişik ama Allah vermesin kimseye 
(1,088 puan) tarafından
Bilemedim ama evladimi sevemeyecegimi bilmek korkunç gekdi gözüme
0 oy
(2,545 puan) tarafından
Ben şöyle biliyorum. Cennette herkes 30 veya 33 yaşında olcak rivayete göre ama dünya yaşı ile bir değil. Çocuklar ile ilgili bir bilgim yok. Rabbim bu dünya sınavını verenlerden eylesin. Dünyadaki en büyük acı zaten evlat acısı, Rabbim evladını kaybetmiş herkesin ,  cennete kavuşmayı nasip etsin. Çocukların cennete girmelerinde şefaatçi olmalarını nasip eylesin. Hepside bizim yavrumlarımızdır. Rabbim hidayetler versin. 
0 oy
(352 puan) tarafından
Cennette bebek de çocuk da yok hepimiz 30 yaşında olacaz :) Hayır cennete gittik de çocuğumuzu sevemedik :))Allah bana da çocuğuma da herkese de nasip etsin de gerekirse birbirimizi tanimayalim
0 oy
(41 puan) tarafından
İnşallah doğru değildir üzüldüm tabi inşallah cennete girebiliriz ama :(
0 oy
(11,076 puan) tarafından
Bana hiç korkunç gelmedi aksine ümit dolu geldi. Allah evlat acısı göstermesin kimseye.

Nasip olur da cennete girersen çocuk bedeniyle değil de büyük haliyle yine hayallerini yaşayabilirsin belki, kiii cennet bizim hayallerimizin de ötesinde bi yer. Orda nefis yok burdaki gibi düşünmeyeceğin için emin ol şimdi yıkıldı dediğin hayalin kat kat kat daha güzelleri olacak. Allah cennetine kabul etsin bizleri 
0 oy
(448 puan) tarafından
Eşim kurankn mealini okudu. Öyle birşey olsaydı orda yazardı. 
(774 puan) tarafından
Canım her bilgi kuranda yok hadislerde yer alıyor bazıları
(448 puan) tarafından
İnşallah öyle birşey yoktur ya
0 oy
(4,985 puan) tarafından

“Cennette cennet ehlinin çocukları olmaz.” (Tirmizi, Cennet 23, 2566

Ancak eğer çocuk dilerler ise Mevla yaratır ve farkli yaşlarda da olabilir. 
Evvela cennete girmek lazım :'(
0 oy
(127 puan) tarafından
Peygamber efendimiz ve yaşlı bir kadının arasında geçen cennete girme hikayesi var bildiğimi aktarmam gerekirse Allah'ın cennetine gidersek eğer erişkin olarak vefat edince biz evladımız torunlarımız vs herkes genç olacak aynı yaşta gibi fakat ergenliğe ulaşamamış günahsız sabi olarak vefat edenler o halleriyle orada bulunacak sizin evladınız yine evladınız fakat düşünün ki sizinle aynı yaşta gibi olacak Allah hayırlı ömür versin evladiniza ama bebekler çocuklar bebek ve çocuk olarak kalacak anne babaları da cennette olursa evlatlarını o halleriyle sevecek hep sizde 35 yaşında ki haliyle göreceksiniz Allah'ın hikmetinden sual olmaz cennete gidersek göreceğiz izledim bu attığınız çok mutlu oldum erken doğumdan kaybettigim kızımı orada hep bebek gibi sevme ihtimalim acıma tesellidir gitmeden bilemeyiz tabiki 
0 oy
(712 puan) tarafından

Cennette hüzün yok gam keder yok. Orası ebedî mutluluğun en mükemmel bulmuş hali. Ondan hiç üzülme eğer evladın ile olmak istiyorsan olursun tabii. Orda da bi normal hayatımız olcak sadece çok çok daha güzel sonusa nimetlerle donatılmış. Orda da ailen olcak komşuların olcak. Rabbim cenneti ile müjdelesin. <3

0 oy
tarafından
Videoyu izlemedim ama orda herkes 33 yaşlarında olacakmış 

İlgili sorular

+1 oy
14 cevap 558 göst.
29 Nisan 2023 Diğer kategorisinde Happymommy (1,893 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 97 göst.
15 Kasım 2022 Aile kategorisinde Esrat (9,247 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 325 göst.
9 Nisan 2022 Kültür-Sanat kategorisinde Kahvekokusu (152 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 436 göst.
13 Ocak 2021 Diğer kategorisinde Hayat nesemm (374 puan) tarafından soruldu

380,074 soru

11,377,620 cevap

34,864 kullanıcı

...