0 oy
148 göst.
Diğer kategorisinde (275 puan) tarafından
Yarın direksiyon sınavım var. İlk kez giricem. 

Eğer benden önceki adaylardan sınava girmeyen ya da geçemeyen olursa ben de erkenden orda olursam sınava erken başlama durumu olur mu acaba yoksa tam saatini beklerler mi? 

Manuel vites stop ettirmemek için tavsiyeleriniz varsa alabilirim.

Bir de dua eder misiniz?

4 Cevaplar

0 oy
(5,030 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun çok zorlaştırmışlar bizim zamanımızda daha kolaydı. Yapamayan öğrenci olduğunda hoca onu indiriyor o yüzden erken de alabilirler. Stop durumu için ayağını debriyajden ne kadar yavaş çekersen stop etme ihtimalin o kadar düşer. Acele etme 
(5,030 puan) tarafından
Gazsız nasıl kalkılıyormuş :) mümkün olduğunca yavaş hareket et. Yani ayağını debriyajden çekerken ve gaza basarken yavaş ol. Arkanda önünde arabalar var diye panik olma onlar zaten seni beklemek zorunda
(275 puan) tarafından
Gazsız kalkış debriyaj ve frene basarken debriyaji kavrama/titrediği noktaya getirip freni bırakınca öne doğru harekete geçiyor ama işte debriyaji ayarlarken ayak biraz fazla debriyajda kalırsa ya da kavrama noktasını tutturamamışsak stopa gidiyor.
(5,030 puan) tarafından
Ben ehliyet alalı 10 yıl oldu valla hiç böyle bişey söylemediler bana. Allah yardımcınız olsun hepinizin
(275 puan) tarafından
Aminnn teşekkür ederim. Allah razı olsun.
(455 puan) tarafından
Sıkıntı yapma geçersin ben alalı iki ay oldu sadece panik yapma istop içinde araba bağırsin yinede gaza baz istop ettirme
-Reklam-
0 oy
tarafından
Tam saatinde alırlar ama sen yine de erkenden çık. Debriyajdan ayağını çekerken hafif gaz ver 
0 oy
(1,824 puan) tarafından
Debriyaj dan çekerken aynı zamanda hafif hafif gaz ver sen titreme noktasını denk getirmeye çalışırken stres yapıp stop edebilirsin. Birde eğer yokuş kalkışında stop edecek gibi olursa ki riskli olan yer orası genelde gaza yüklen korkma araba sarsılır falan ama stop etmediği sürece geçersin. Allah kolaylık versin 
0 oy
(2,607 puan) tarafından
Ahh ahh Rabbim kolaylik versin araba surmemde bişe yok ama park yapamıyorum. Bide bı kaç kere stop ettin debriyajdan ayağımı kaldırırken gaza basmadim stop etti araba ek ders almayı düşünüyorum..
(275 puan) tarafından
Ben de 2 özel ders aldım ama yine de endişeliyim.
(2,607 puan) tarafından
Birşey soracağım ne kadar özel ders tabii memeleket olarak farklıdır ama yine sormak istedim
(275 puan) tarafından
Ankarada kendi kursum 400 tl ye verdi. Başka kurs 550 tl istemişti. 1 saat 40 dk için
(2,607 puan) tarafından
Sağol canım

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 201 göst.
14 Ocak 2022 Diğer kategorisinde Nur ela (3,794 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 50 göst.
24 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Nihal.34 (38 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 80 göst.
0 oy