0 oy
275 göst.
Diğer kategorisinde (149 puan) tarafından
Merhaba 3 yasinda cocuğum var konusamiyo daha anne baba falam diyo sadace cok utangac sizce krese gondersem yarari olurmu gonderipte memnun kalan varmi acaba kesin ise yararmi

12 Cevaplar

0 oy
(2,562 puan) tarafından
Bence olur açılır 
-Reklam-
0 oy
tarafından
Çocuğunuzu Dr a goturdunuz mü? Komut falan alıyor mu sizi anlıyor mu . Eğer sadece konuşma sorunu varsa ve utangacsa kesinlikle gönderin kreşe arkadaş edinir. Dil gelişimi daha iyi olur tabi bence bir Dr a danışın bu durumu kreş olayını onlarda yol gösterir size 
(1,156 puan) tarafından
++++++
0 oy
(150 puan) tarafından
Ablamin oğluna nerdeyse otizm teşhisi koyulcakti kreşe gitti su an çok daha iyi konuşmaya da başladı söz dinlemeye de başladı 
tarafından
Komut aliyormuydu
(150 puan) tarafından
Evet canım ama aşırı inatlasiyordu
tarafından
Önce bı çocuk psikiyatrisi ne götür canım .
0 oy
(352 puan) tarafından
Her akşam masal oku 

Her gün birlikte şarkı söyle 

Her zaman günde on dk bile olsa yerde otur kucağına oturt onunla konuş 

Sürekli bu ne bu nedir bu güzel mi vb onu önemsediğini belli edecek sorular sor 
0 oy
(2,369 puan) tarafından
Canım doktora goturdun mu kuzum benim çocuğumda konusmuyo ama sağlık sorunu var o yüzden sende bı bakitsan mi
0 oy
(5,378 puan) tarafından
Vala bnm kızımda 29 aylık anne baba öyle şeyler sylyor fazla ikili kelime kulanamiyor kires bende istiyorum ama korkuyorum acikir susar neblm düşer falan Allah korusun yoksa caliscaktm eşim birakmadi parka götür oyun Allanlatrina götür açılır 
0 oy
(8,329 puan) tarafından
Olur ama konusma terapısıde alabılır canım benım 3 yasındakı kızım gitti masallah 6 ayda faydalarını gorduk ama tabi konusma ve ergoterapi de alıyoruz biz 
0 oy
(2,804 puan) tarafından
Ben ev işlerine dahil ediyorum hadi örtü sirkeşeyelm şu örtüyü getir yemek yapıcaz hadi Mutfağa yada pazara dışarı parka gidicez hadi şuraya gidiyoruz diyorum öyle konuşa konuşa tekrar ede ede beni şimdi bül bül gbi şakıyor maşallah, bugun yeni kelimelere kullandı eşimle şok olduk, babası al peynir ye diyor yok sevmem ben diyor 
0 oy
(2,853 puan) tarafından
Benim kızım da 3 yaşından sonra kreş sayesinde baya açıldı şükür 
0 oy
(1,156 puan) tarafından
Konuşmuyor tamam ama neden konuşmuyor? Önce bunun nedeni bulunmalı çiçeğim.

Şu an kreşe göndersen bile kendini ifade edemeyeceği için dışlanma arkadaşlık kuramama gibi sorunlar yaşayabilir bu da içine daha fazla kapanması demek. 

Atipik otizimli oğlum ben burada herkese söylüyorum piskiyatri muaynesi kimseden bişey kayıp ettirmez tam tersi için rahatlar doğru yol alırsınız. Konuşmuyor diye otizim mi diye düşünenler var kesinlikle alakası yok. Dil ve konuşma bozukluğu olabilir dehb olabilir (dikkat dağınıklığı hiperaktivite bozukluğu) bu da geç konuşmaya neden olabiliyor. Bunlardan biri ise dil terapisi uygulanır zaten sonrası kreş olur geç konuşma genetik te olabiliyor. şu an kreşte öğretmeni bağır sa vs gelip sana anlatamaz ifade edemez tranva oluşabilir piskiyatri ye bir randevu al ney dir ne değildir öğren ona göre yol izle
(149 puan) tarafından
Pisikiyatriye qoturdum oda kresi onerdi canim
0 oy
(14 puan) tarafından
Mrb oğlunuz kreşe gittnmi açılımı acabA benim oğlum da öyle bugün gönderdiğim ama gitmek istemiyor yarın size faydası oldu mu acaba 
0 oy
(2,371 puan) tarafından
Ben gönderdim ise ysriyor mu yarıyor ama çocuğunuz başka şeyleri varsa kreş tek başına yeterli degl
(14 puan) tarafından
Başka şeyler derken anlayamadım
(2,371 puan) tarafından
Başka sıkıntıları hanfendi oyun oynarken konuşurken eksik gelen becerileri
(14 puan) tarafından
Yok herşeyi tam sadece konuşmada zorluk var

İlgili sorular

0 oy
17 cevap 182 göst.
19 Nisan 2024 Diğer kategorisinde RaHiME_91 (2,698 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 135 göst.
25 Kasım 2023 Aile kategorisinde Ebruliiiiii (273 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 64 göst.
14 Ekim 2023 Diğer kategorisinde eskilerdennn (114 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 79 göst.
18 Eylül 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde EsraNur_56 (24 puan) tarafından soruldu

380,375 soru

11,388,944 cevap

34,894 kullanıcı

...