0 oy
389 göst.
Diğer kategorisinde (427 puan) tarafından
Esimin isi gereği aileler uzak şehirde tek basina olmak wc ve banyo dahil hiç bir şeyi istedigi gibi yapamamak insani çok yıpratıyor esim polis ve yoğun oluyor ben tek basina çok zorlanıyorum sizler napiyorsunuz bazen bayılacak gibi oluyorum yemek yeme sorunumuzda var uyku problemimizde var hava soğuk disarida cocuk yok bebegimde sıkılıyor çok bunaldimm saçım başım kaşım yeme düzenim her şey üstüme geliyor bu ara sanki evin iside bitmiyor dertleşelim önerisi olan varsa alirim

16 Cevaplar

0 oy
(4,668 puan) tarafından
Aslında çocuğun uyku düzenini oturtursan hersey daha kolay olacak.
(427 puan) tarafından
Tam oldu gibi oluyor tekrar sapitiyor valla  tek uyku uyuyor gunde
-Reklam-
0 oy
tarafından
Aynıyım bende tek baktim buyuttum  valla zor  bi durum bebegin kac aylık 
0 oy
(7,272 puan) tarafından
İki çocuk tek başıma eşim yardımı daha zarar oluyir bana 
0 oy
(682 puan) tarafından
Aynısını yaşıyorum desem 20 günlük ve 4 yaşında iki kızım var sezeryan oldum tek baisma 2 gün hastanede kaldım aklım hep ilk kızımda kalmıştı eşim bakiyordu ama yine de anne yüreği dayanmıyor. :) Çok zor bir doğum süreci geçirdim tek başıma ve 20 yaşındayım :)
(682 puan) tarafından
Ama. Cagirliacak biri varsa çağır çok lazım oluyor
(5,406 puan) tarafından
Ayy kız enişten niye bırakmıyor ne olacak sanki tövbe tövbe
(682 puan) tarafından
Çok şükür atlattım ya zorlu süreci eşim yanimda oldu Allah herkese eşim gibi eşler nasıp etsin o kadar yardımcı oldu ki hakkını asla ödeyemem
(5,406 puan) tarafından
Maşallah canim eş çok önemli, geçmiş olsun Allah kolaylık versin
(1,138 puan) tarafından
Be im eşim evde bile durmaz o sebeble yoksa ben de cagirmazdim kimseyi
0 oy
(2,369 puan) tarafından
Şuan zaten içim dolu nu postu gördüm daha çok üzüldüm istesemse bakamaz kimse çünkü benim bakmam gerekiyor 

Babasıyla.sadece ben benim çocuğumun sağlık problemi vardı tedavi sürecinde az kaldı sayılır sayılıyor işte gözümde büyütmek istemiyorum ama zor herkes aklına geleni konuşuyor iki ailemde yakında bidlikleri halde anlamsiz saçma sapan şeyler yapıyorlar 
0 oy
(2,194 puan) tarafından
Kaç aylık bebeğin canım bende tek bakıyorum alıştım artık uykusuzluğa onun dışında normal düzen gidiyoruz 
0 oy
(13,824 puan) tarafından
Benimde eşim polis iki tane oğlum var ailelerimiz de başka sehirde
0 oy
(352 puan) tarafından
Esin izin gününde evde duracak ayda bir de olsa kuaföre git saç yaptır kaş bıyık ağda erteleme 

İkinci olarak düzenli olmayı prensip edin bir anlık tembellik geri dönüşü olmayan girdaplara dönüşür 

Üçüncü olarak çocuğun sevdiği ve yediği şeyleri çokça pişirir bir çorba dondurucuda kalırsa üç ay dayanır dolabın içinde iki gün bu sana  günde bir saat kazandırır 

Mutfağa ekstra önem ver boş zamanın olunca da detay takıl 

Olmazsa olmaz çamaşır suyu banyo tuvalete dok beklesin ne zaman ki gittin su dök hiç elini bile degdirmene gerek kalmaz pırıl pırıl olur 

Senin ve çocuğun psikolojisi için haftanın en az üç günü dışarıda markete de olsa yürüyüş şart disarida sağlıklı vakit geçiren bir çocuk evde daha sakin olur 
(1,138 puan) tarafından
Bişey soracam çorba mesela dondurucuya attık bir de mesela yemeklerde de olur mu mesela patates yemeği falan sulu yemek ya da pilav dondurucuya atılır mı ve sonrasında nasıl tekrar ısıtılır.direk öylece tencereye atıp ısıtılıp yenir mi yani.hic yemek atmadım dondurucuya.fazla fazla yapıp atsak hemen çıkarıp ısıtıp yesek ne güzel olur
(352 puan) tarafından
Bak şimdi sabah çocuğa kahvaltı veriyorsun

Çorbayı da üç günlük ayrı ayrı posetleyip at

Sadece çorba at o da öğlen yemeği için yeterli ve sağlıklı

Akşam da zaten yaparsin normal yemek
(352 puan) tarafından
Bütün yemekler atılabilir dondurucuya  ama o zaman sana külfet olur o
(1,138 puan) tarafından
Doğru ama mesela nohut falan yapınca mesela ben hasliyorum buzluğa atıyorum.nohut fasulye vs.ciksrip yapınca parçalanıyor.
Diyorum çok haşlayıp yapsam en azından onları
(352 puan) tarafından
Nohutu da fasulyeyi de çok haslama çok az diri  kalsın
0 oy
(11,217 puan) tarafından
2 cocugum var esım 1 hafta gull dehır dısında bır hafta tek evde bırı 17 aylık dıgerı krede gıdıp 6 yasında ustelık gurbetteyım bnde tek basıma bakıyorum. Copu marketı okula getır goturu de 1 hafta full bana bakıyor
0 oy
(9,247 puan) tarafından
Uyku düzenini oturt gerisi geliyor
0 oy
tarafından
Kızım temmuzda 3 yaş olacak 37 günlükken evime döndüm o gün bu gündür tek bakıyorum iyikide öyle yapmışım benimki annem yada kayinvalidemleri görünce sapıtıyor 
0 oy
(800 puan) tarafından
He sen tek çocuk mu anlatıyor sun 

Bende 3.4 falan sandım 

Ah cnm gurbetde 3 çocuk desteksiz bakanlar var 

Tek çocuk hiç çocuk buna emin ol
0 oy
(100 puan) tarafından
Aynıyız senle eşim polis aileler başka yerde bende tek başıma bakiyorum arkadaşta yok senin dediğin gibi bazen delirecek gibi oluyorum benim iki yaşını geçti küçükken daha kolaydı sanki birde şimdi hasta iyi e huyu değişti ve ben tek başıma evde mücadele ediyorum yemek yemez hasta olmadan önce de yemek problemimiz var ne yapacağım bende bilmiyorum inşallah bu günler geçer diye ümit ede ede yaşıyorum .
0 oy
(5,406 puan) tarafından
Kac aylik bebeğin? Bence bebekle yaşamaya alışmalısin, biz de gurbetteyiz hiç kimse yok. Sana günlük rutinimi anlatayım; sabah ezanı ile kalkar namazımı kılarım eşime kahvaltı hazırlarım tekrar yatağa girerim oğlum 22 aylik,ben 27 haftalik hamileyim. Oğlum uyanınca onu giydirir ben giyinirim yatak odasını toplar mutfağa geçerim kahvaltı yapar mutfağı toplarım, bebeğim mama sandalyesine oturur, sonra salona geçer orayı toplarım silerim, çamaşır varsa atarım yoksa Oğlumla oynarım. Öğlen yemeğini yediririm oğlum uyuyunca ben kapıları kapatıp yemek yaparım pasta tatlı yaparım =) kahve içerim. O uyanınca yine onunla ilgileniyorum tv falan bakarız. Eşim gelince akşam yemeğini hep birlikte yeriz, eşim çocukla ilgilenir, ya da dışarı çıkarız gezeriz veya ben çay yaparım mutfağı toplarım. Diğer gün için bir işim varsa yaparım. Onlarla oturum çay meyve vs sonra oğluma gece maması verir yatırırım. Umarım sana da biraz fikir olur yazdıklarım. Banyo da zaten gece bebek uyuduktan sonra =)))))) 
0 oy
(235 puan) tarafından
Valla bacım benim esim de polis ama Allahtan annemler yakında.  Uzak olsak ne yapardim bilmiyorum. Benim kizin da uykusu biraz sıkıntılı.  Bu ara anksiyete atakları geliyor bana da patlayacak gibi oluyorum. Ev desen dandini hobi desen yok. Banyoya bile giremiyorum doğru düzgün
0 oy
(390 puan) tarafından
İlk doğduğu zaman yemek dahil her işimi eşim eve gelince yapıyordum eşim çoğu zaman dışarıdan alıp geliyordu daha sonra birseyleri anlamaya başlayınca yanımda götürdüm puset ile yemektir çamaşırdır  ama duş için eşimi beklerdim. 

Simdi 10 aylık çok şükür herseyi hemen hemen anlıyor evi beraber silip süpürüyoruz  uyuyor başka işlerimi yapıyorum uyanıyor beraber yemek yapıyoruz o elinde birsey yerken oyalanırken ben yapıyorum bazen birlikte duşa giriyoruz  .

Öyle öyle alıştık artık zamanla simdi bebeğin ne kadar bilmiyorum ama büyüdükçe bazi şeyler kolay bazı şeyler zor oluyor ama canları sağ olsun 

(Kayinvalidemlerle aynı şehirdeyiz ama hiç bir yardimlari yok)
(84 puan) tarafından
10 aylıkla nasıl duşa giriyosunuz nerede duruyo
(390 puan) tarafından
Bazen tek başına oturtup  yıkıyorum,  bazende kucağımda  otururken acele bir duş olacaksa

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 124 göst.
18 Haziran 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 223 göst.
28 Aralık 2023 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
31 cevap 560 göst.
4 Nisan 2023 Diğer kategorisinde Miniminnaķ (2,870 puan) tarafından soruldu
0 oy
21 cevap 254 göst.