0 oy
193 göst.
Diğer kategorisinde (235 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Kızlar ek gıda alıyoruz iki gün önce yumurta yedi 3 gün bu iki gündür de patates veriyordum ve bugün kakasinda az önce kan gördüm alerji değil mi ama hangisi bilmedim doktora götürmeye gerek var mı birde napmm lazım birde kan ilacı kullanıyoruz oda olabilir mi ki eşim odur diyor kızlar bir fikir verin nolur 

6 Cevaplar

0 oy
(8,592 puan) tarafından
Sanmam patatesten olduğunu ama bilemedim yine
(235 puan) tarafından
Yumurta olmuşsa anca mi belli olur ki
-Reklam-
0 oy
(1,022 puan) tarafından
Bence götür yumurtaya alerjisi varsa bilinmeli çünkü bazı aşılarda yumurta alerjisi olanlar reaksiyon gösteriyorlar bence varsa bilinip ona göre hareket edilmeli
(235 puan) tarafından
Tamam canım yarın götürsem sorun olur mu birde kan ilacı alıyoruz oda yapmış olabilir kiki
0 oy
tarafından
Kesinlikle götür büyük ihtimalle yumurta alerjisi benim ikizlerdede var alerji testi yaptır ne olur ne olmaz testte çıkıyor zaten neye alerjisi olduğu. Çok ciddi bir sorun bu Allah korusun farklı sonuçlara yol açabiliyor benim ikizler baygınlık geçirdi her yeri şişti kızardı ilk verdiğim zaman aciile zor yetiştirdim. Niyetim asla korkutmak değil yanlış anlama bilgilendirmek amaçla yazıyorum sağlık sorunu cidddiye alınması gerekiyor heleki minicik bebeklerde çok geçmiş olsun canım 
(235 puan) tarafından
Canım vücutta öyle birşey olmadı ama kulak arkasında isilik gibi oldu birde işte baya kan vardı bezinde yani ayrı ayrı yarın götürsem sabah sorun olur mu kan ilacida kullanıyoruz oda yapmış olabilir mi
tarafından
Senin birşey gotuemene gerek yok alerji testi yaptiricam dersen direk yapıyorlar kan alıyorlar yada koldan bakıyorlar orda belli oluyor canım
0 oy
(5,028 puan) tarafından
Canim alerji kakasinda kan olur. Muhtemelen yumurta kaynaklidir. Sarisini mi verdin sadece. Patatesin alerji yapma ihtimali cok dusuk. Zaten besini 3 gun denettirince alerji olup olmadigi anlasiliyo. Alerji doktoruna gitmelisiniz. Diyet uygulamaniz gerek. 

Hangi marka kan ilaci, ilk kez mi verdiniz?
(235 puan) tarafından
Evet sadece yumurta sarısı canım ferrum hausman kullanıyoruz canım iki kez felan kullandım daha
(5,028 puan) tarafından
Saglik ocaginin verdigi mi ?
Yumurtayi ve onu vermeyi kes. 3 gun bekle. Kaka takibi yap. Baktin kan vs yok, yumurta dene nohut kadar.
(235 puan) tarafından
Doktorumuz verdi canım yumurta vermeyeli iki gün oluyo canım tamm canım doktora sorucam bi
(5,028 puan) tarafından
Anladim canim. Doktoruna sor bi istersen.
Alerjim besinin etkisi oyle hemen gecmiyo vucuttan. Benim bebegim alerjik tahin denettim cay kasinin ucuyla 2 haftada anca gecti etkileri.
(235 puan) tarafından
Anladım canım yarın bir sorayim ona göre gotureyim
0 oy
(2,556 puan) tarafından
Canım bezli ise çocuk bezini de götür tahlil yaparlar alerjisi olup olmadığı belli olur 
(2,556 puan) tarafından
Alerji değildi kakasın da farklı şeyler vardı yediklerine bağlı herhangi birşey çıkmadı tahlil de demişti evet bezden örnek almışlardı
(235 puan) tarafından
Tamm canım sağol burnuda akıyor ilgisi var mı acaba özelde mi ne kadara yaptırdın canım
(2,556 puan) tarafından
Burun akması üşütmeye bağlı olabilir. Hayır devlet hastanesinde yaptırdım acile gittik belirttim doktora bezden örnek alındı direk 1 saat içinde de çıktı sonuçları
(5,028 puan) tarafından
Bizden de kaka testi icin kaka istediler ama yarim saat icinde goturmek lazim.
(235 puan) tarafından
Tamam kızlar sağolun takip edip götüreceğim doktoruna ulasmaya çalışıyorum
0 oy
(1,986 puan) tarafından
Bir götür canım bizim de 3 kere öyle oldu hastanede bile yattı sonra anladık ki pirinç alerjisi çıktı 
(235 puan) tarafından
Pirinç mi canım kan mi çıktı kakasinda canım nasıl oldu geçmiş olsun bu arada
(1,986 puan) tarafından
Evet pirinçli kaşık maması vermiştim önce akşamına baktım kakasında sümüksü kan vardı hastaneye gittik tahlil falan yapıldı rota dediler ama hiçbir rota belirtisi yoktu geri sabahına rota değilmiş deyip taburcu ettiler. Aradan biraz zaman geçti pirinç unuyla yoğurtlu çorba yaptım akşamına yine aynısı oldu hatta sonra bütün gece çocuk ağlayarak ıkınıp kan çıkardı ama bu seferki öyle kakayla karışık sümüksü değildi saf kan çıkarıyordu çocuk sabaha kadar devam etti sonra kendi kendine geçti geri. Pirinç aklıma geldi acaba ondan mı diye tekrar verdim denemek için yine aynısı oldu anladık ki pirinç alerjisi varmış sindiremiyormuş. Şimdi pirinçli hiçbir şey vermiyorum 1 yaşına kadar

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 498 göst.
0 oy
4 cevap 119 göst.
12 Mayıs 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Almi'mm (588 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 356 göst.
5 Mart 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde 1502hanessan (1,664 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 91 göst.
9 Haziran 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde nrdnkr (7 puan) tarafından soruldu

399,731 soru

11,956,871 cevap

36,123 kullanıcı

...