0 oy
712 göst.
Diğer kategorisinde (660 puan) tarafından
40 günlük bebeğim var sezeryan doğum yaptım dün gece çok aşırı yorgun olduğum için bebeğimde durmadigindan söylene söylene bakmaya çalışıyordum birde bebeğimi kundak yaparken hemen ellerini çıkarıyor dedimki bak kucağıma alamıyorum bir yerine bişey olacak şimdi falan dedim eşimde bebeğe vuracağımı zannetti ki asla elimi sürmem neden öyle düşünüyor anlamış değilim dediki sezeryan olanlar merhametsiz oluyor zaten falan. O kadar çok üzüldüm ki gece boyu ağladım. Hakaretler etti birsuru. Önceden asla kiyamazdi bana hiç hakaretinide duymadım ama çocuktan sonra çok değişti. Bende psikolojik olarak iyi değilim zaten tek başıma bakmaya çalışıyorum bilebildigim kadar. Sürekli dalgınlık unutkanlık falan var. Ger i zekalı diyor. Sezeryanla olmuşum anne değilim onun gözünde birde emziremedim sütüm yok meme ucum yok tamamen bitiğim yani çok üzgünüm gerçekten bunları asla hakedecek bişey yapmadım bebeğim sıkıntıya girdiği için sezeryan oldum bu arada bende dedim keşke normal olsaydım o zaman olacaklara ne diyecektin falan dedim ama asla pişman değilim yavrumu sağ salim aldım ya başka bişey istemem 

20 Cevaplar

0 oy
(13,838 puan) tarafından
Cahillik başka bir şey değil....sezeryan doğum değil mi ayy gerçekten böyle bilmedikleri ise neden burun sokar bu erkekler çok biliyorsan otur bak diyeydin ya neye uzuluyorsun 
(13,838 puan) tarafından
Benim normalim de zor oldu catim darmis 35+5 de yaptım ama zor yaptım üç dort dikişim oldu sadece sancısı zor evet ama bence az dikişli hatta dikişsiz olsa en güzeli normal dogum
(119,524 puan) tarafından
kuzeyde dikis vardi ama simosda dikissiz dogurdum cok iyoydi yaa
(13,838 puan) tarafından
Evet dikişsiz en güzeli normal.
(4,296 puan) tarafından
Kendisi dogursaymis normal merhametli merhametli annelik yaparmis
(660 puan) tarafından
Kız aslında hamileyken hep normalden korkardı çocuğun kalp atışı yavaşlayana kadar zorluyorlar demiştim hep derdik ikimizde sezeryan olsun diye istediğimiz oldu aslında şimdi ne oldu bilmiyorum
-Reklam-
0 oy
(1,103 puan) tarafından
Lohusa olan kocan mi acaba. Sezeryan normal doğumdan daha zor zaten. 2 sezeryan yaptım. Belki söylendiğin için. Belki o da eski hayatını özlediği içindir. Karşına alıp konuş sakin bı aninda
(660 puan) tarafından
Konuşmaz o öyle. Çok ciddiye almıyor beni
0 oy
(663 puan) tarafından

Eşinize küfretmek istemiyorum,

Eşinize küfretmek istemiyorum,

Eşinize küfretmek istemiyorum...

Muhtemelen annesinden öğrendiğini aktarıyor size, annesine göre sezaryen doğuran anne değildir.
Eşinize selam edin, verin numarasını ben kendim de selam ederim, 4200 gram bebeği normal doğumla doğurdum 1.59 boyumla, merhametin alâsı bende olmalı ama ben de öfke kontrolünü zor sağlıyorum zaman zaman. Ne şimdi kim daha merhametli? Kaldı ki kendisi neymiş merhamet ölçen ilah falan mı?
Çarkına tükürürüm öyle erkeğin de babanın da, dellendirmesinler adamı.
(660 puan) tarafından
Edebilirsin hiç sorun değil. Evet akılsız bide annesi var nohut aklıyla oda beni küçümser. Bunlar böyle yaptıkça kendimi öyle hissetmeye başlıyorum nasıl düzelir bu döngü bilmiyorum çıkmaza girdim
(663 puan) tarafından
Kulak tıkayarak. Size muhtaç 40 günlük bir bebek var, hisleriniz karmakarışık, duygular şelale bir dönemdesiniz. Deliye yatın ne derse he deyin. Eşiniz de lohusa, sizi ezerek, size laf ederek tatmin oluyor. Müsaade etmeyin. Duymazdan görmezden gelin, o delirsin. Eşiniz olmasa da o bebek büyür ama siz olmazsanız çok zor. Olan enerjinizi eşinize değil önce kendinize harcayın, görün bakın bebeğiniz de iyi olacak. Yüksek sesle sevin bebeğinizi, haykıra haykıra, çok iyi geliyor :)
(660 puan) tarafından
Teşekkür ederim deneyeceğim :)
0 oy
(2,194 puan) tarafından
Kendim isteyerek sezaryan oldum yani normal doğum yapabileceğime inancım yoktu aşırı korkum ve panik atağın  vardı çünkü Altan muayne bile olamıyordum ama süreç kendi istedigin gibi olduğu için çok rahat bir dogumdu bir ay sonra sütüm gitti bebeğim sarılık olduğu için çok ağladım o yüzden mama ile büyüdü ama annelik duygusunu sonuna kadar yaşadım, ne alakası var sezaryanda bir doğum şekli normal doğumda kadın nasıl isterse öyle yapar yada koşullar ne gerekirse önemli olan sağlıklı bir doğum gerçekleştirmek bebekle ikinizde sağlıklı olmanız eşin saçmalamış bence anneligini kimse eleştiremez sen şimdi lohusasin ayrıca uykusuz dönemlerin sana destek olmalı  yeni doğum yapmışsın yorgun olman çok normal sana laf edeceğine yardım etsin 
(660 puan) tarafından
Yine eşim yüzünden sütümde çekildi bol sütüm vardı bir günde soldu göğüslerim çok anlayişsiz bir insan gerçekten
0 oy
(4,651 puan) tarafından
Terbiyesizliğin alası kusura bakma da. Esin karşımda olsa Bi kaşık suda boğarım. O yüzden fazla bisi demicem. 
(660 puan) tarafından
Benimde bogasim geliyor
0 oy
(1,918 puan) tarafından
Bende sezeryaj dogum yaptim erken dogdu kizim cok zor sezeryan dogum yürümesi kalkmasi sütun gelmiyor esin cahil kendi dogursun bakalim kolaymi cikiyor
(660 puan) tarafından
Kimden duydu bilmiyorum ama çok canımı sıktı
0 oy
(453 puan) tarafından
Eşin annesinin ağzıyla konuşuyor, kusura bakma ama terbiyesiz. Sen ona bu dünyada evlat kokusunu vermişsin seni baş üstünde taşıyacağına hakaret ediyor, altta kalma gerekirse kov evden gitsin bir süre annesinden kalsın 
(660 puan) tarafından
Bilmiyorum annesinin bunu diyecek yüreği yok ama nerden duydu bilmiyorum
0 oy
(6,453 puan) tarafından
Ne denir ki çok cahil bir kocan var. Bende ilk doğum yaptığım zamanlar iyi ki doğurmusum seni demiştim sezeryan oldum diye sen dogurmadin ki sezeryan oldun demişti. Eşimde sezeryanla olmuş bu arada. Annen seni doğurmamış s.ıçmıs o zaman dedim. Üzerine trip sürekli soylenme falan derken dediğine bin pişman ettim. Erkeklere çok kolay geliyor çocuk bakmak. Çünkü kısa süreliğine ilgileniyorlar ya. Biz biraz bunalarim sinirlenelim kötü anne damgası yiyoruz. 
(660 puan) tarafından
Ne bileyim anlayamadım gitti ne yapmalıyım bilmiyorum
0 oy
(915 puan) tarafından
Senin eşin ökü Z bacım afedersin lohusaya öle mi denir terbiyesizlik 
(660 puan) tarafından
Bir düşük yapmıştım kalbi durduğu için. Bir iki ay sonra tatile gidip kafa dağıtmak istedim ondada bilerekmi düşürdün demişti
tarafından
Bu lafın ustune buna bıtane daha cocuk vermen de hata zaten ne oldugunu bellı etmıs
(915 puan) tarafından
Senin eşin şizofren falan heralde
0 oy
tarafından

Sezaryan daha zor boşver canim kendini üzdüğüne değmez :'(

(660 puan) tarafından
Gelde anlat
0 oy
(2,537 puan) tarafından
10 cm açılmam varken 3 gün doruklarda doğum sancısı çekmeme rağmen bir de üzerine sezaryen oldum. Belden olan iğnenin ağrısı 19 aydır geçmedi ikisini de yaşamış olarak dünyanın en merhametli annesi ben miyim? 

Keşke cahiller olmasa zaten lohusalık döneminde çok duygusal oluyor anneler eşinizin daha çok destek olması gerekirken böyle yapması hiç olmamış. Rabbim merhameti önce baba olarak eşinize versin.
(660 puan) tarafından
Amin. Çok üzülüyorum gerçekten
0 oy
tarafından
Bizimde ilk ay olmuştu çocuğu aşıya götürdük markete uğradık dönerken kapı çarpacak zannetti bir sürü laf etmişti ağlatmisti beni. Erkekler bu sürece daha zor alisiyor, üstlerine sorumluluk yüklendiği için kaldıramıyolar. Sezeryan kolay diye kim diyor ben anlamıyorum ki benim acı esigim çok yüksek olmasına rağmen ve doğumdan önce sancı çekmeme rağmen ameliyattan sonra çok acı çektim. Ki ilk hafta kalkıp evimi komple ben temizledim , ikinci gün tek başıma emzirip çocuğu besigine koymuştum yani , hiç kolay değil sonuçta dikişli oluyoruz
(660 puan) tarafından
Ben asla zorlandigimi belli etmedim acı çekmeme rağmen çok az yattım babası gelmiş üçüncü beşinci gün biraz naz yapıyor gibisin diyo ailecek delirteceklerdi
tarafından
Onlar konuşsun ya o kadar insan geldi çocuğumu görmeye, maşallah nasıl kalktın ben normal doğum yaptım 1 ay kalkamadım dediler eşimde onlar naz yapmış sen nasıl ayağa kalktın diyordu mecbur olunca mecbur kalkıyorsun yani
0 oy
(1,215 puan) tarafından
Sezeryan çok daha zorlu süreçtir asıl sezeryan doğum yapan kadına ilgi alaka çok olması gerekir ikiside doğum ama sezeryan bir ameliyat süreci doğumdan bilmem kaç gün ağrı çekiliyor sezeryan kolay bişey değil 
(660 puan) tarafından
Öyle tabiki ama merhameti ameliyat sırasında alıyorlar herhalde ne alakaysa
0 oy
(1,662 puan) tarafından
Sana hakaret edene kadar yardım etmeyi akıl edemiyor mu ben de sezeryan oldum ne alakası var merhametsizlikle kendisi kaç kez doğurmuşta ahkam kesiyor acaba sezeryan ameliyat çeşitidir ve ayaklanmak zordur hem logusalik hem sezeryan ağrısı hem de bebekle ilgilenmek kolay değil yardımcı olması gerektiğini hatırlatın. Baba olduğunu unutmasın. Babanın da bebeğiyle ilgilenmesi gerekir.
(660 puan) tarafından
Tek yaptığı alıp ayakta gezdiriyor bı on onbeş dakika onunda sürekli lafını eder
0 oy
(1,070 puan) tarafından
Sezeryanla doğuran anne olmuyormuş lafa bak bak çok biliyorsa kendisi doğursun 
(660 puan) tarafından
Çok bilir o. Ben ağlarken uyuyordu gece sesime uyandı bende birsuru ağlayarak laf söyledim o söylendi bitti ne uzatiyorsun diyor birde
0 oy
(8,361 puan) tarafından
Unutkanlık normaldır ilk zamanlar ama canım bı kan degerlerıne baktır takviye al d vıtamını ıhmal etme depresyon vs gelişmesin b vitamini de unutkanlıgına iyi gelir eline de güzellikle soyle ben bi can getirdim dünyaya babası korkma yavrumuza kotu bısey yapamam o Allahın hediyesi senden benden bir parca bu yenı sorumluluga alısmam biraz sürecek bu durumda bana yardımcı olmanı cok isterim beni çok mutlu eder de. Seni cok iyi anlıyorum ama unutma gürkün bastığı cücük ölmez derler bizde 3.5 yasına getirene kadar ne cektım yavrumu tek basıma eşim sagolsun destek olurdu ama annelık daha agır işcilik yavruna bolca sarıl stres olma hemencecık gececek cunku bu zamanları geri gelmeyecek sabırlı olmaya calıs bolca oku bakara suresı ac evde dınle huzur sukunet bulursunuz insallah 
0 oy
(41 puan) tarafından
Ay ha sezeryan ha normal doğum ne fark eder bende valla sezeryani kolay sannediyodum o dikiş acısı falan megersem o da kötüymüş boş konusuyo takma canım ne diyimki 
0 oy
(48,758 puan) tarafından
sezeryan veya normal ne farkediyo ki bebek bir şekilde icinden çıkması iyiki sezeryani bulmuslar yoksa bebekler anneler ölüp duruyormuş

sen cok iyi annesin bakma esine madem kendisi alsin baksın 
0 oy
tarafından

emin ol normal dogursanda bi şey bulup üzerine gelirdi 2 normal dogurdum madalya takan olmadi :)o yuzden takilma bunlara önemli olan evladina sahip cikman onu koruyup kollaman

İlgili sorular

0 oy
46 cevap 1,059 göst.
16 Kasım 2020 Diğer kategorisinde Sevgi25 (1,013 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 418 göst.
26 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde Beren92 (156 puan) tarafından soruldu
0 oy
18 cevap 462 göst.
8 Aralık 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
20 cevap 790 göst.