0 oy
769 göst.
Diğer kategorisinde (688 puan) tarafından
Ay çok sevindim vallaha. 6 aydır 2 tane arsa sahibine 3 er daire vermişler. Bizim akrabada kiralık ev bakıyorduk gruba yazdık var mı diye vermek istemiyorlarmiş. 6 daire boş şuan. 2 arsa sahibininde evi var o yüzden taşınmiyorlar satmıyorlar kirayada vermiyorlar daireleri biriside benim alt katım. Yönetici yazmış satmiyorsunuz kiraya vermiyorsunuz içinde oturuyorsunuz insanların ısınmasını engel oluyorsunuz bu konu derhal toplantı yapılıp konuşulacak eğer içinde oturuyorsanız da belirli bir seviyede yakacaksıniz evi diye yazmış. Burası müstakil ev değil demiş. Hayır banada mantıksız geliyor oturmuyorsun satmiyorsunuz kiraya vermiyorsunuz madem niye alıyorsunuz. Karşımdaki komşum arsa sahibinin gelini 3 daire vermişler onlara gelinini koymuş alt katlarimiz boş. Ne zaman girecekler dedim girmezler dedi. Ee kiraya mi verecekler dedim yok diyo. Ee satacak mi dedim hayır diyo. Niye aldınız o zaman dedim kavga ettik. Hayır niye alıyorsun nasıl saçma bir mantık. Çok kişi şikayetçi bu durumdan en az 15 aile mağdur sanırım toplantıda karar alınacak. 

12 Cevaplar

+7 oy
tarafından
Yahu sizene adam belki yatırım olarak aldı ,millet malının hesabını size mi verecek ister yakar ister yakmaz millet neden almış almamış - normal değil yönetici 
tarafından
Ev boş ve eşyasız, belki evde gaz yok kombi yok neyin yakılması lazım? Adam yatırım amaçlı almış
(688 puan) tarafından
Hayır kombili bunları mutahit taktirdi eca markası gazda var 1 günde gelip açıyorlar
tarafından
Adam başka yerde oturuyor ve ev boş ve eşyasız üstüne 3 daireden bahsediyorsun? Biraz mantık Allah aşkına
(688 puan) tarafından
Burda arsa sahibine mutahit para vermez yaptığı 3 daireyi verir yada 4 daire. Evet boş aynı ilçede yaşıyoruz evi farklı semteymiş burası işine uzak kalıyor diye taşınmak istemiyorlar nesi saçma Allah aşkına olamaz mı arsa sahibine ev veriliyor burda para verilmez
tarafından
Eee zaten öyle olur arsa sahibine ev verilir bu normal . Bak o evde oturuluyorsa açmalı ama ev boş ve yatırım amaçlı almış hangi kanun aç diyor? Onun da belirli kuralları var. O arsaya para verip almış ilerde değerlenir fln fln.  Bunlar hep yatırımlık şeyler boş eve niye gaz baglatayım
-Reklam-
+2 oy
(183 puan) tarafından
Şöyle bir durum var atladiginiz ya da bilmediğiniz; kişi eğer daireyi yatırım amaçlı aldi ve ev boş ise ya da yurt dışında yaşıyor belirli zamanlarda geliyorsa veya ikamet adresi başka ise ikincil ev durumunda ise o zaman KOMBIYI YAKMAK ZORUNDA DEGILDIR.  Sizin kanun var dava var dediğiniz durum daire de mevcutta oturup hiç kombi kullanmayan komşular için geçerli ki ona da dava açarsınız eğer kendini doğru ifade ederse durumunu resmi olarak kanıtlarsa o bile yakmak zorunda değildir kaybedersiniz. Değil 15 kişi 150 kişi birleşseniz bile hak iddia edemezsiniz. Boşuna insanlarla tartışmayın.
+2 oy
tarafından
Evde oturulmuyorsa açmak zorunda değil. Kanun var kanun var diye konuşuyorsun ama boş ve yatırım amaclı alınan bir dairede yakmak zorunda değil.  Hem sanane benim evimden ister kiraya veriririm ister vermem.  Param vardı aldım, niye aldığımın nereden aldığımın hesabını sana mı vereceğim. 
+1 oy
(13,804 puan) tarafından
Kombili evse ne yapabilirsinizki. Mesela bizim bina kombili ve alt katta oturanlar gurbetçi. Adamlar yazdan yaza 1 ayliğina geliyorlar. Evlerinde gaz bile bağli değil. Elektrikli ocak ve şofben kullaniyorlar. Zorla gaz bağlatin kombi taktirin denemez bence. Zaten kullanmayacaklari için kombili ev aliyorlar. 
(688 puan) tarafından
Kombi mi dogalgazdan bahsetmiyor musun biz 3 günde açtırdık gidip açtırsınlar. Bu kanunen düzenlendi canım mecbur yakacaksın yoksa komşuna gelen dogalgaz faturasının yarısı tazminat hakkına giriyor. Mesela ben 6 ayda diyelim 6 bin fatura ödedim bunun 3 bini alınır. Benim evim ısınıyor ama yerler mermer olduğu için yerler buz gibi. Alt boş olduğu için. Mecbur yakacaklar
(13,804 puan) tarafından
Merkezi sistemde yaniyorsa herkes petekleri açik tutmak zorunda ancak kombi olunca zorunlu değil diye biliyorum.
(688 puan) tarafından
Hayır canım o kanun düzenlendi evler boş şuan sıfır daire onlar arsa sahibi olduğu için 1 yıldır almışlar
0 oy
(3,453 puan) tarafından
Sikayet etme hakkiniz var diye biliyorum
(688 puan) tarafından
Tabikide zaten toplantıda imza toplanacak
0 oy
(17,659 puan) tarafından
Bunun için kavga etmeyeydiniz kız 
(688 puan) tarafından
Niye etmiyim ni aldılar o zaman benim ve benim gibilerin hakkına niye giriyorlar. Kiraya vermiyorsun satmıyorsun oturuyorsun 6 ay olmuş napcaz biz böyle onların keyfini mi beklicez kuzum
(17,659 puan) tarafından
Haklısın canım ama gerek yok kavgaya söyleceğini söyle geç
(688 puan) tarafından
Vallaha canım yönetici karar aldı bizlik bir şey yok ya satsinlar ya otursunlar yada kiraya versinler hiç birini yapmıyorlarsa da yaksınlar diyo. 3 dairesi var şuan her biri 1.5 milyon civarı toplamda 4 milyon 5 milyon ediyor üçü. Her birine 700 TL fatura ödemek zorlarina gidiyor
0 oy
(2,266 puan) tarafından
Oturmadıgım evde ben olsam yakmam niye boşuna ödeyeyim ki 
(688 puan) tarafından
Niye alıyorsun o zaman satmıyorsun kiraya vermiyorsun içinde oturmuyorsun. Böyleleri birde altı üstü dolu olan dairelerde oturuyor. Yönetim dava açacak ya yakacaksiniz yada kiraya verin diyor
0 oy
(1,726 puan) tarafından
Ne diye alıyorlarmış insan kiraya verir de yine para kazanmak için bunlar ne saçmalıyor 
(688 puan) tarafından
Vallaha bende anlamadım. 2 arsa sahibide 5 daireyi ne satiyor ne kiraya veriyor nede oturuyor. Öyle bekliyor 6 aydır bu daireler
0 oy
(352 puan) tarafından
Biri bu yüzden dava açmıştı mahkeme boş ev sahibini haklı buldu adam evi almış yatırım amaçlı kiraya vermek de oturmak da zorunda değil yargitay kararı 
(688 puan) tarafından
Öyle bir şey yok burda 1 kişi değil tüm yönetim toplanıp dava açacak. Kanunun düzenlendi eğer o şahıs haklıysa neden böyle bir kanun çıktı.
(352 puan) tarafından
Tamam diyorum ya bu konuda emsal karar var Yargıtay' davalarına bakın ben de haberlerde izlemiştim dikkatimi çekmişti durum
0 oy
(1,138 puan) tarafından
Yani bana da niye alıyorsun diye sormak saçma geldi.ister satar ister satmaz ister kiraya verir ister vermez adamın kendi evi yani..ama yakma konusunda bişey diyemicem evet alt üst yanmayinca çok sıkıntı oluyor 
0 oy
(4,061 puan) tarafından
O eb kimin üstüne ise o evi sıcak tutmak zorunda şuan kanunen suçlu dava aç canim çünkü zarar sana hani haklısın bu konuda 
0 oy
(7,768 puan) tarafından

Böyle saçmalık görmedim en çokta şu seviyede yakacaksınız nedir :D 

İlgili sorular

0 oy
19 cevap 708 göst.
0 oy
10 cevap 548 göst.
2 Mart 2023 Diğer kategorisinde Miniklerin annesi (1,024 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 307 göst.
29 Eylül 2022 Diğer kategorisinde Mislimisli003 (3,895 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 82 göst.
29 Eylül 2022 Alışveriş-Hediye kategorisinde Alyakus (2,359 puan) tarafından soruldu

378,380 soru

11,325,827 cevap

34,778 kullanıcı

...