0 oy
503 göst.
Aile kategorisinde (242 puan) tarafından
En son postumdan sonra dolduğumu artık bazı şeylere karşı sabrimin tükendiğini anladım zaten sabır etsemde bişey degismicek sanırım şimdi evden gitmeyi düşünüyorum zaten kendiside ******.git yazmış bana.hep böyle diyip sonra kapılari üstüme kitlerdi. Beni sindirirdi yani şimdi benim bilezikler vardı ama çeyrek gram fln yaptık. Ailem arkamda yok aileme gidemem annem çok yakın ama.anneme.gitsem rahat vermez annemde kimseye rezil olmayı istemez en. Son kavgada apartmana rezil olmayı düşündüğü için ona gitmeye cesaretimde yok küçük ilçede yasiyorum arkadaşım kimsem yok. Altınlarımi yanıma alıp gitsem sucmu. Bide çocuğum var ne yapayım ben suçlu taraf olmak istemiyorum nasıl bir yol izlemem lazım 

12 Cevaplar

0 oy
tarafından
Kuzum altınları da alsan nereye gıdıckesın? Planın ne? 
(242 puan) tarafından
Planım fln yok gerçekten çok çaresizim. Merkeze gitsem bir tanıdığım arkadaşım vardı aile dostu. Ondan sonra altınlarla kendime eşyalı ev tutsam.ne zamana kadar geçinirim.bilmiyorumki. yada bir müddet annemlemi dursam ne yapsam.
-Reklam-
0 oy
tarafından
Altınlar kadının hakkı al canım cocugunuda al annenlere git devir çok kötü sonra üstüne iftara atmasinlar en azından yerin belli olur
(242 puan) tarafından
Sende haklısın ya
0 oy
(2,562 puan) tarafından
Altınlar senindegilmi neden suç olsun ki kadın sığınma evine falan git 
(242 puan) tarafından
Bilezikler benimdi ama ona takılan ceyrekler felanda vardı. Onları sonradan benden isteme hakkı varmı. Zaten çok para yok 30 milyar kadar varsa vardır.
0 oy
(1,060 puan) tarafından
Tabikide alacaksın bir kadın bişey olmadan evini bırakıp gitmez al altın bilezik ne varsa kendine ev tut iş bul varya paşalar gibi yaşarsın kararlıysan devlet bile arkanda sığınma evleri çok heryerde
(242 puan) tarafından
Sığınma evine gidemem canım şartlar çok kötü hapis gibi orası. En az 6 ay kalabiliyosun zaten. Ben merkeze gidip eşyalı bir ev tutsam bilmiyorum altınlarla ne kadar idare edebilirim kafam karışık şuan
(1,060 puan) tarafından
İş bulma imkanın yok mu peki
(242 puan) tarafından
İs bulmam için merkeze gitmem lazım burası küçük bir ilçe burda tekstilden başka iş imkanı yok :( canım.
(1,060 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun umarım istediğin hayatı yaşarsın
(242 puan) tarafından
İnşallah canım
0 oy
(2,138 puan) tarafından
Bitirmekte kararliysan ailenin yanı en guvenlisi. En azindan iş bulup duzenini kurarsin
0 oy
(3,544 puan) tarafından
Tabiki de alacaksın o senin hakkın öncelikle ailenin yanına git ailem baskı yapar gönderir beni diyorsan kadın sığınma evine git 
0 oy
(2,390 puan) tarafından
Altınlar senin hakkın da nereye gideceksin? İyi bir plan yapmadan ayrılma evden bence 
0 oy
(7,545 puan) tarafından
Gidecek yerin yoksa harekete geçme kaç çocuk var sorun çokmu içinden çıkılmaz yani dayak falanmı var 
(242 puan) tarafından
Bitane 1 buçuk yaşında, içinden çıkamıyoruz hep tartışma piskolojik şiddet buraya gidemezsin bunu yapamazsın. Ailen gelemez edemez küfür var saygı yok. İhanet etti affettim. Daha bir sürü şey. Dayak çok yok ama ilk kez saçımdan tuttu sürükledi bundan sonrası için korkuyorum
(7,545 puan) tarafından
Canım Allah yardımcın olsun ama ben boşanmış ve ailesinin yanına sığamamış biri olarak çok büyük acılar yaşadım inan çok zor bir süreç kadın ve çocuk için bizide ailem eve kabul etmedi ne maddi ne manevi hiçbir yardımları olmadı ben çok bedeller ödedim o kadar çok ezildimki mahfoldum o nedenle hiçbir kadın bunları yaşasın istemem sende iyi düşün canım.
(242 puan) tarafından
Haklısın ama böyle ömurmu geçer boşuna yasiyo gibiyim
0 oy
(1,389 puan) tarafından
Ya ailene git yada bosanma davasi acmadan bi yere gitme Aııah korusun iftira filan atarlar bilmem kime gitdi diye.herkesden hersey bekle canim.ailene git bence dayanamiyorsan artik.Allah yardimcin olsun
0 oy
(4,061 puan) tarafından
Altınlar seni. Hakkin şuan çıkarsan polise git kendin sığınmaya git bir süre ama altınlar senin hakkın hak talep edemez hiç bir şekilde orada kafanı topla ne yapacak istediğine karar ver altınlarını satıp bi hayat kurabilirsiniz bence
(4,061 puan) tarafından
Takida takılan bütün altın para vs senin canim talep edemez hız edemedik abimden biliyorum bide ustune100 bin 2 ay duran kadın için nafaka verdik devlet kadının yanında haklıdan olsan haksızda bide mahkemeye ver eve kitlendi beni vs diye videon vs olsun elinde delil yani bak gör donuna kadr alır güzelde yasarsin
(242 puan) tarafından
Ay bilmiyorum allttaki bayanda suçlu duruma düşersin dedi canım kafam çok karışık vallahi
(4,061 puan) tarafından
Valla canim başımdan geçen oluyor anlatım sen karar ver benim abim 8 yıl konuştuğu kızla evlendi neyse 2 ay geçti abim yolda iken çıkıp gitmiş anasının evine eşyaları altını bileziği ne varsa götürdü neyse biz yalvar yakar geti getirdik ama altınlar vs yoktu sattım dedi geçti ailelesine vermiş neyse geldi bi ay zor durdu abim yolda iken kalan ne var ne yok götürdü hiç bir sebep yok döv sövme hakaret hic bisi yok abim kafasına vur elinden al tip neyse mahkeme açtı tabi biliyor ya devlet ondan yana 100 bin maddi 100 bin manevi tazminat neyse bizde karşı dava açtık 2 aydurdu ne tazminatı ne yipranmasi vs vs dava 3 yıldır devam ediyor du bitti altın bilezik kızın hakkı çıktı cocuk yok ama bekle onuda yszicam sonra tazminata onay verdi tekrar dava açtık işte dedik ne bu sonra o tazminat Red oldu iptal edildi ama kiz 2 ay durduğu ve evde ne var ne yok götürdü için bu benm yaşadığım
2 . Eşimin en yakın arkadaşının 2 çocuğu var neyse eşi ise cikiyor kadin 1 saatte tüm evi taşıma şirketine taşıyıp ne var ne yok alıp gidiyor ve adamın haberi yok akşam bi geliyor en cocuklar ne eşyalar bomboş ev bide kadim dava açtı tazminat diye ve kazandı hem kendi evinde hem iki çocuğa nafaka aliyo hemde kendine alıyor kadin evi kavirmasina rağmen kadin haklı anladın adam da mülayim bir dediği iki olmaz sadece sıkıntı olan yaşadığı ilçe olduğu icin o il istiyor eşlerin tahin hakları yoktu olmuyor diye bunu yaptı kadin gene haklı adam üstündeki eşyalar ile ortada kaldı anlatmak istediğim ne olursa olsun o çocuk senin o altınlar da senin hak sahibisin hatta avukat masrafları bile bizim erkeklere kaldı onuda eşine yukleye bilirsin.
(242 puan) tarafından
Nasıl yuklicem devletin tuttuğu avukat ise yararmi
(4,061 puan) tarafından
Kendin avukat tut deki  ondan parayı al mesela %10 senin hiç bir avukat buna hayır demez ve donuna kadr alır buyuzden dava zatn eşe yüklüyor bütün herseyi snaa kalmaz devletin verdiği de işini görür ama bence iyi bir avukat tutmada fayda var dişli olması lazim
0 oy
(1,138 puan) tarafından
Bir yere gitme suçlu duruma düşersin.evi terk etmek kusur görülüyor boşanmada.anca şiddet varsa kadın sığınma olur.

Çocugu da kaçırmış gibi olursun.

Çok sıkıntı çıkar.herkes al altınları git demiş te.sana olumsuz olarak döner bunlar.

Git davani aç otur evde.gidecek olan o.
(242 puan) tarafından
Çocuk var diye herşeye katlanamam kusura bakmayın. Ölümle tehdit ediliyorum sürekli. Bazen kavga ediyoruz geliyo bıçak çekiyor beni korkutmaya çalışıyor. Çocuk konusuna gelince zaten tam bir facia zaten. Mahkeme sana verir ben bir iki yıl sabrederim sonra gelir boğazını keserim dedi kendi ağzıyla..böyle bir adamla neyin sabrini çekeyim
(242 puan) tarafından
İyi bir şekilde bakicagini bilsem veririm. Ama çocuğum orda burda surunucek.. benimde annemle babam ayrıldı ben 3 yaşındaydım babamla yaşadım buyuyune kadar. Mahkeme vermedi anneme Babam.bana babalık etti yine baktı bana. Ama bu başında durmaz cocugumun.
(1,138 puan) tarafından
İyi de sana katlan demiyoruz ki.
Ben de ölümle tehdit edildim.silah bile çekti ohoo neler neler.
Çocuk için katlan demiyorum sadece akıllı davran diyorum.git davani aç ondan sonra ifade ver de ki beni tehdit ediyor evden kovuyor öyle çik diyorum.
Çünkü öyle yapmazsan daha beterin cekeceksin.
Çocuğu görecem diye gelip alıp götürse ne yapacaksın hiç birşey yapamazsın.
Dava görülene kadar aylarca göstermese kacirsa ne olacak.çocugun için mecbursun.
He diyosan dayanırım 3 5 ay görmemeye çocuğumu ona bişey demem.
Çünkü geçici velayet verilmeden polis hiç birşey yapamaz
(242 puan) tarafından
Öyle bişey yapamaz ya kendinizi bu kadarda korkutmayin. Niye dava gorulene kadar kacirsin..uzaklaşma vs alırım gerekirse evden dışarı çıkmam ne yapayım.
(1,138 puan) tarafından
Hiç kadın programları izlemiyorsun sanırım.
Velayet kendinde olmasa bile aylarca kaçırıp göstermeyen var sırf karısına eziyet olsun diye.
He sen kendi eşini kendin bilirsin.
Yapamaz diyorsan o zaman bildiğini yap
Biz sadece mantıklı olanı ihtimalleri söylüyorum.
Çünkü çocuk konusunda yokuşa sürüyorsa mutlaka sıkıntı çıkaracak bu net.
Konu çocuk olunca korkmamak mümkün değil ki şiddet uygulayan ağzı bozuk öfke kontrolü olmayan çocuğu vermeyecem diyen birinden bahsediyorsun normal birinden değil
0 oy
(978 puan) tarafından
Once yer yurt ayarlamadan sakin sokaga cikma geri donmek zorunda kalirsin.altininida sakin birakma onlar bizim hakkimiz mehirini odemis miydi.bela olcak bi tipse kacma ama bulur allah korusun bisey yapar.cocuk kac tane hangi ildesin
(242 puan) tarafından
Samsunda ilçede yaşıyorum. Mehirini ödemismiydi derken anlamadım.
(978 puan) tarafından
Dini nikah kiyilirken hoca soruyoya mehir ne istersin diye geline.istemedin mi bisey.istemediysen dusunde takilanlar zaten senin olmus olur.anlasilir.bende cok durdum samsunda oyle cocuklari alip sokaklarda dolanamazsin esyali ev numaralari var internette ordan bulursun ama cocuklarla nasil caliscanki.sen ya annene gidicen ya cocuklari birakican baska turlu rezil olursun ben diyim
(242 puan) tarafından
Ben bişey istemedim onlar bana sadece 2 bileizk taktılar okadar bitane çocuğum var 1 bucuk yaşında  siz Samsun'da nerde durdunuz

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 146 göst.
0 oy
5 cevap 154 göst.
21 Eylül 2021 Alışveriş-Hediye kategorisinde Elif&hanim (5,491 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 58 göst.
0 oy
18 cevap 217 göst.
6 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Ozlem52 (105 puan) tarafından soruldu

378,310 soru

11,323,240 cevap

34,774 kullanıcı

...