0 oy
924 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Tablet kılıfı bakmaya girdim uyan yokmuş tabletime nette gördüğüm modelden vardı incelim iyi biseyse alırım diye bakıyorum elimle acayım derken plastik iç kısmından ufacık Bi parça kırıldı fiyatı 170 tl bunu almak zorundasın ben bunu satamam başladı saymaya ben alsam napıcam ama zorlamadan kırıldıki uysa alırdım fln dedim ben napim fln dedi almayınca kızdı kul hakkı bu yaptın dedi helal etmiyorum dedi ilk defa böyle bişi yaşıyorum başıma bişi gelirmi kızlar cok korktum yaa :(( napmam gerekir

18 Cevaplar

0 oy
tarafından

En İyi Cevap
Kızlar bugün gittim uymasada kılıfı alıp geliş ücretini verecektim adam attım ben onu dedi tmm dedim gelişi nekadsr ödemek istiyorum dedim gerek yok dün öyle deseydin fln terslendi fln öyle böyle konuştuk ben o parayı almam sadaka kutusuna koycaksan koy dedi neresi dersn dedim ama hakkını helal et dedim uğrasamam kul hakkı beddua karıştırdın dedim hata olabilir dedim gelişini karşıla deseydin zaten öderdim dedim 70 tl verdim 50 alıyordu cocuna bişi al dio bide yok dedim ben 70 vercem ağladım bide sinirim bozuldu helal haram çocumun başına bişey gelse eşim arac kullanıyor onun gelse dedim adama bişey kırılsada beddua edilir mi dedim neyse rahatladım Allah kul hakkıyla uğraştırmasın
-Reklam-
0 oy
(732 puan) tarafından
Satıcı haklı, bu konuda dikkat edilmesi gerek bende de yazma, eşarp bakıyorlar ipi çektiriyorlar alacaklar yani kime satalım ki biz de. 
0 oy
(2,181 puan) tarafından
Önceden kırık mıydı acaba
0 oy
tarafından
Satıcı haklı ama kırık ürünü kimse almaz yarısını falan verip uzlasip helallik alsaydın bari 
0 oy
(13,867 puan) tarafından
Ya vicdan yaptiriyorlar kul hakki falan diye ama o ürünler sigortalidir büyuk ihtimalle. Yani parayi sigorta öder. 
(13,867 puan) tarafından
Beğendik diye bir marketti canim. Kayseride  nevşehirde ve ankarada şubeleri vardi şimdi kapandi.
tarafından
Himm anladım cnm
tarafından
Evet biliyorum o markete iflas etti elemanların maaşlarını ödüyemedi filan.
(113 puan) tarafından
Ben sigortaciyim :) butun mallar sigortalı olsa bile toplam emtia bedelinden belli bir muafiyet vardır o yüzden sigorta ödeme yapmaz
tarafından
Yani sigorta niye 170 TL ödesin mantık olarakta kafaya yatmıyor yani. Koca şirket adamın 170 TL değerindeki ürünün peşine mi düşüncek :)
0 oy
(7,768 puan) tarafından
Satıcı haklı tabi ki sana uyup uymaması önemli değil ki misal mağazada gezerken bişeye çarptın düşürdün onuda ödemek Zorundasın bana göre yoksa adamın cebinden çıkıyor

En kısa sürede git öde
0 oy
(1,942 puan) tarafından
Haktan korkarım ben sebep olduysam ne olursa olsun öderim. Sonuçta siz incelerken kırılmış. 
0 oy
tarafından
Evet alman gerekiyor, yaptığın kul hakkı.
0 oy
tarafından
Uymasa da gidip alman lazım. Kırık ürünü adam satamaz elinde kalır bu da onun hakkına girmiş olduğunu gösterir. Satıcı haklı yani. 
0 oy
(11,217 puan) tarafından
Bizim ülkemizde öyle ama yasadıgım yerde dgl. Kızım gıttıgımız bır cok yerde ysnlışlıkla bsyler devırmıştır hıc brzmn bızden parası ıstenmedı. Aksıne onlar özür dıledı. Olabılır denenirken gıyılırken bakılırken teshr edılen urunler deforme olur almıyana zorla yamanmaz. Madem öyle basta uyar denemeyin die
tarafından
Ayy bilmiom kuzum cok kafama takıldı bana uysa kırkta olsa alırdım ama 170 tl az para değil yarısını ver dese de verirdim ama cekme ede durcak Bişey için benden cıkcak 170 tlye kul hakkı demiyor bakabilir miyim diyince keşke ben göstereyim deseydi Allah öbür dünyada sorarsa çok korkuyom
0 oy
(1,369 puan) tarafından
Bir avukat galiba bunun yanlış olduğunu söylemişti tam hatırlamıyorum. Kıbrıs'ta da mağazada çocuk yanlışlıkla ne hasar verdiyse bırakın geri yolluyoruz yenisini alın derler. Yani bence bu tüketici haklarına ayrımı ama 170 TL için uğraşmaya değer mi bilmiyorum zavallı görümceme de 300 TL'lik tencere kitlemislerdi zavallı yemin ediyor degmedim bile diyo kendiliğinden düştü ben yanındayken diye ama odettiler
0 oy
(9,247 puan) tarafından
Satın alman gerekir 
0 oy
(119,334 puan) tarafından
malesef satan kisi hakli ☹️
0 oy
(239 puan) tarafından
Bu kadar korkcagina alsaydin keske 
0 oy
(142 puan) tarafından
Sen kirmissin sonuçta ufacık da olsa kimse almaz onu birşey alırken iyice inceliyoruz çizik bile olsa almıyoruz o yüzden satıcı haklı almaliydin bilmiyorum ben olsam satıcı almak zorundasın demese bile sırf utancımdan alırdım onu
0 oy
(1,022 puan) tarafından
Hepsi olmasa bile bana kılıfın faturasını ister söze inanmam kesinlikle gelişinin parasını derdim 

Onunda zaten bizim işimize yaramayacak şeyden kar kazanmaması gerekir oda ona kul hakkı olur 

Faturaya bakıp kaça aldıysa onu verirdim zaten bu kılıflar 50 60 a geliyor 170 e satıyor emin olabilirsin oyüzden faturayı göstermek istemeyip 100 falan der büyük ihtimal 
tarafından
Kesin öyledir gelişi anca 70 80 dir ama bana 170 tl den satmaya calışmasına bozuldum bide benim tabletime uymuyor o model ben aynı kılıf tan nette vardı nasılmış modelini poşetten Bi çıkarıp bakim diye actım bakabilirsin dedi çünkü nasıl hallederim bu işi bilemiyorum şimdi gitsem gelişinden ver seninde işine yaramıcak nasılsa desem tersler mi hala helal haram muhabbetimi yapar bilmiyorum syan ailemde kalıyorum onlarda beni haklı görüyor boşver diyorlar carsıya uzağım annemde hep yanımda oluyor girmez şimdi o dükkana götürmezde
(1,022 puan) tarafından
Yani git de teklif et aramızda haram kul hakkı olmasın gelişini vereyim aynı üründen rekat al de
0 oy
(7,118 puan) tarafından
Kul hakkına girmişsin. Satan kişi haklı elbette, bakarken kendin kırmıssın sonucta bir an önce helalles derim.
0 oy
tarafından
Sence haksız mı ? Bir düşün bakalım. Markette kırılan şeyi de aynı şekilde alıyoruz. Geçen kızım çokokrem kutusunu eline aldı CarrefourSA da. Düşürüp kırdı 80 liraydı. Yenilecek bir hali bile kalmamasına rağmen aldım. Parasını ödedim. Çöpe attım. Bazı marketlerde ödemene gerek yokmuş ama bazı yerlerde ödüyorsun ayrıca senin gittigin yer bireysel bir satış yeri. Neden almadinki. Hemde kullanirdin
tarafından
Uymayan bir modeldi naaıl kullanıcam bana dese yarısını öde yine öderdim bunu almak zorundasın dedi direkt nasıl satayım bunu bu halde dedi
tarafından
Valla sen bilirsin canım.

İlgili sorular

0 oy
22 cevap 1,049 göst.
4 Mart 2022 Aile kategorisinde Uzgunbiranne (634 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 481 göst.
14 Ekim 2023 Diğer kategorisinde Nalankt (1,027 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 382 göst.
14 Ekim 2023 Diğer kategorisinde Nalankt (1,027 puan) tarafından soruldu