0 oy
1,560 göst.
Aile kategorisinde (352 puan) tarafından
Bana ne ya hiç umrumda değilci ben yapmıyorum ya günahı boyunlarınaci mısın 

Ben Müslümanım uyarmam haktır hemen uyarayım yaptığınız dinimize uygun değil diyimciler 

Aman banane ya birbirlerini seviyorlar sevgililerciler misiniz 

Hz davut doneminde günahı uyarmayanlar da günaha ortak sayilip helak edilmişler 

59 Cevaplar

+3 oy
tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Bir kere uyardım adam deli gibi ustume geldi eşimin başı belaya gidecekti valla bacım öte dönüp geçiyorum çünkü bir değil iki değil adım başı çıkabiliyo böyle pislikler hele lise önlerinden geçmek imtihan
(352 puan) tarafından
Ben İstanbul'dayım kesin öldürürler her yerde var parkta görünce aşırı utanıyorum bakamıyorum bile düşün ama bundan sonra kusura bakmayın niyetim rahatsızlık vermek değil ama bir uyarıda bulunmak zorundayım uyup uymamak size kalmış diye uyaracam
tarafından
Bence hiç bulaşma rabbim kendi canımizi riske atmamizi istemez sonuçta
tarafından
Ben kovalarim
-Reklam-
+4 oy
(1,824 puan) tarafından
Sosyal deney mi yapıyoruz ya soru komik :) 
(1,824 puan) tarafından
seyrettin ses etmedin günahına gelene kadar o kadar çok büyük günahımız var ki örnek buradaki dedikodu kul hakkı vs.
(270 puan) tarafından
Kesinlikle sana takılıyorum canan
tarafından
O kadar günaha gelene kadar diye gördüğümüze göz mü yumalım ne saçma düşünce
(1,824 puan) tarafından
Sen göz yumma canım ben artık kim Müslüman kim değil anlamıyorum ortalık bmbk gidip de kendimi eşimi riske atamam
tarafından
Atma canım bu akrep Bi gün hepimizi sokacak yalnız
+3 oy
(4,673 puan) tarafından
benim umrumda olmaz opusmeyi bilen gunahi da bilir edebide bilir edepsizligide anasinin babasinin veremedigi terbiyeyi kimseye veremem
+2 oy
(5,132 puan) tarafından
Evet  yapılması gerekenler var ama bunun sonucunda ölmek bile olabilir. İnsanlar öfkeli, zina dolu, cinsel istekleri deli gibi... 

Saldırır, öldürür, taciz eder, tecavüz eder, musallat olur.... 

Bunları görünce değil de,  kadını döverken çocuklar dövulurken  aç bırakılırken vs. Bunları görüp de susanlar var öncelikle bunları ihbar etmeyi öğrenelim sonra bunlara da sıra gelir
+1 oy
(2,202 puan) tarafından
Eğer kızım yanımda degilse direk çüssss hoohoooy gleeeyyyy yasss yassss yassss . Böyle bagiririm onları rahatsiz ederim 

Eeee kızım yanımda olcsk tabi ki parkta napcam yoksa.  O yüzden cevabım öpüşürken boğulun diye homur homur ederim bisey derlerse size demedim abi yiyismeye devamkeeeeee derim:D şaka şaka öpüşmek için çocukların önü normal mi sizce derim mutlak
(352 puan) tarafından
Uyarirsan kurtulursun canım
(2,202 puan) tarafından
Cocuk parkında yapılmasına göz yumamam defolsunlar kuytu köşeye göz görmesin . Fakat devir öyle bir devir ki herkes korkar oldu malesef insanlar çiğ
tarafından
Çok Güldüm yorumuna vallahi :D
0 oy
tarafından
Valla ben karışmam bakmamda banane 
(352 puan) tarafından
Günaha ortak olup sen de günahkar sayiliyormussun
tarafından
Bir değil iki değil ama kimi uyarcaksın ki  tv lerde bile rol icabı opusuyirlar  onlari jzlemekte günah ama izliyoruz  şimdi parkta görüp uyarsak  ters bisey söylese üstüne yürüse daha kötü olacak en iyisi hiç karışmamak bence
0 oy
tarafından
Gecen bizim evin arkasında iki öğrenci  opusuyordu pencereden gördüm bir suru insan vardi kimsede bisey demedi. 
(352 puan) tarafından
İşte mesela diyelim sen tam teşekküllü müslümansin bir günaha seyirci oldun işte sende gunahkarlarla birlikte helak ediliyormussun
(6,441 puan) tarafından
Emin de değilsin ki canım duymuşsun bir yerden helak edilyormuşsun falan yazmışsın dini bütün birine soralım ama yinede karışmam ben beni ilgilendirmez o bilmiyor mu günahı sevabı
0 oy
(1,408 puan) tarafından
Ben de karışmam. Çünkü başıma iş açar diye 
(352 puan) tarafından
Biz de seninle aynı düşünüyoruz ama yanlış yapıyormusuz o zaman biz de günahkar oluyormusuz
0 oy
(6,191 puan) tarafından
Ben uyarsam ne fayda işe yaramayacağını bilirim. Zaten o kapasite de insanlar olsa mahremiyeti ahlaksızlığı ulu orta yerde yapmazlar. Hiç karşılaşmadım umarım karşılaşmam da 
0 oy
(48,693 puan) tarafından
yazin bagirdim resitiz abla biz sen genc olmadin mi dedi
(9,230 puan) tarafından
:D ne yapıyprlardı ikbal ne die bagırdın
(48,693 puan) tarafından
arkadasla gitmistik bildigin bankta oturmuslar opusuyorlardi ela ve arkadasin kızı dondurma yiyodu sonra onlarin tarafa gittiler oynamaya hic rahatsız olmadilar insan bi toplanir cekiduzen verir kendilerine cocuklar var burda dedim biz resitiz istersen cagir polis dediler cagirayim burasi cocuk parki gidin baska yerde opusun dedim
(9,230 puan) tarafından
Ay yuh utanmıyorlar da ha.. baska yerde ne b.kları varsa yesinler de cocuk parkında yiyişmek nedir..
Bide her ağzı açılan ergen biz reşitiz diyor, haay sizin reşitliğinizee.... :D
(48,693 puan) tarafından
Allah tan üstüme gelmediler de bayagi soylendim baktik piskinler biz gittik
0 oy
(7,958 puan) tarafından
Uyarsam kavga çıkar ondan bakmadan geçerim 
0 oy
(2,692 puan) tarafından
Önceden evimizin önü de park vardi ailece oturamazdik balkonumuzda ozamanlar kucuktuk babanem yumurta firlatirdi bizde yumurta firlatirdik :) 

Sora o park yol oldu tabi çok iyi oldu yani öyle igrencti teee bilmem kaç yılında bile bunlar vardı uluorta böyle milletin gözü önünde yiyişmeyi doğru bulmuyorum ama şuan olsa ne bakarım ne ederim Allah ıslah etsin pek rastlaşmadim  
0 oy
(340 puan) tarafından
Benim kocam geçerken tip tip bakıp küfür ediyor :D 
tarafından
Yani bu da hoş değil ama şimdi
(340 puan) tarafından
Öpüşmek de mahremdir mahrem şeylerin yeri de sokak ortasi değil malesef :)
tarafından
Karşılığı da küfür değildir, küfür etmek zaten başlı başlına çok çirkin bir şeydir doğru mu :)
0 oy
(2,297 puan) tarafından
Böyle olaylar çoğalacak ve insanlara artk normal bisey mis gibi geleck ... ve o zaman kıyamet kopacak malesef... Bu kada doğa olayları oluyor ama insanlar utanmıyor:( park evinin önünde ve hergin görüyorum öğrencileri üzülüyorum 
(352 puan) tarafından
Görünce uyar canım
(2,297 puan) tarafından
Bem sadece yere tükürdüm canm.kadin vardı dedi edep kalmamış bunlarada dedim abla çocuklarımizin gözü önünde onların psikolojisini bozuyorlar bana baktılar takmadılar..
0 oy
(8,581 puan) tarafından
Hicte karışmam . Onların aklı günahıda biliyor dogruyuda.  Başıma bela almam
0 oy
(8,581 puan) tarafından
Hicte karışmam . Onların aklı günahıda biliyor dogruyuda.  Başıma bela almam   
0 oy
(9,007 puan) tarafından

Onların utanacagi yerde ben utanır yol degiştiririm :D

0 oy
(119,342 puan) tarafından
yurtdisindayim opusmeden otesinr bile.denk geliyorum yabancilar bizim gibi degil bisi denmez onlara zaten ateistlerde bakmiyorim ilk zamanlar cok ilgimi cekiyodu gozum kayiyodu ama artik gormuyorum bile
(270 puan) tarafından
Ee yabancilarada kalkıp günah diyemezsin zaten :D
0 oy
(9,247 puan) tarafından
Nerde ama kendi mahallemdeyse ooo kavga çıkar deplasmandaysam susarım.
0 oy
(1,099 puan) tarafından
Yani herkes özgürdür istedigini yapsın ama ulu orta yerde öpüşmek bana abes geliyor. Birsuru insan var. Herkes gözünün ucuyla bile eminim bakıyordur. Ben hoşlanmam böyle seylerden

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 109 göst.
20 Nisan 2024 Alışveriş-Hediye kategorisinde Simsek21 (1,351 puan) tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 216 göst.
6 Mart 2024 Diğer kategorisinde Ayferdnz16 (198 puan) tarafından soruldu
0 oy
46 cevap 573 göst.
3 Nisan 2023 Diğer kategorisinde Kartanesi1 (142 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 224 göst.
18 Ocak 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

380,162 soru

11,380,710 cevap

34,871 kullanıcı