0 oy
331 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Kizlar babaannem dedi ki bebek dogunca sarj kiayaftelr giydir yemeni ort falan dedi eger sarilik olursa rengini alir falan dedi bnde ne alaka dedim oda oyle kizim falan dedi sizce boyle birsey gercekmidir sarilik olursa bebek giydigi ve ortugum sari seyler sariligini alirmi

10 Cevaplar

0 oy
(2,201 puan) tarafından
Yok bnce hurafe biz hic ortmedik cok hafif dercede sariligi atlatti 
tarafından
Banada hurafe gibi geliyor dedim hatta hastalik bereden bilecek giydigi kiyftin rengini diye .d
(2,201 puan) tarafından
Yanii :)))) aman salla he de gec
-Reklam-
0 oy
tarafından

Ben örtmedim sarılıkta olmadı:D

tarafından
Bana hurafe gibi geldi dedim ne alaka falan diyede baya isar etti uzatmadm belki dogrudur diye soram dedim .d
tarafından
Ama yapanlar var canım bende gördüm
tarafından
Bende cok goruyorum sari yemeni ortenleri  nyse bende deneyim nolacak sanki demi .d belki dogruda olablir
0 oy
(725 puan) tarafından
Evet annem de öyle dedi be inanıyorum buna. Bebeğim de de vardı, annem bana eski bir sabun verdi bununla bebeğin banyosu yaptır dedi geçer ve geçti de şükür. Annem eskiden köyde doktor falan yoktu sarılığı böyle geçirirrdik dedi
tarafından
Babaannemde oyle diyor ama bana biraz hurafe gibi geldi acikcasi
(725 puan) tarafından
Eskiden böyle yapılırmış bütün kardeşlerim de de varmış annem doktor falan yoktu biz böyle tedavi ediyorduk dedi. Ben hurafe olduğuna inanmıyorum
0 oy
(1,635 puan) tarafından
Canım aksine sarılık olduğunu anlayamayabilirsin sarı kıyafet tülbent ve sarı ışıktan dolayı. 

Şimdi bebeğin sarılık olmaması için en fazla 2 saatte bi emzirilmesi lazım. Uyanmıyo diye pes etmemelisin. Uyandırıp mutlaka emzirilmeli. İnternette bi çok haber var bu konuda çocuk doktorlarının görüşleri falan. Ordan okuyabilirsin bunları. Hurafe o sözler. Ben hiç sarı giydirmedim hiç sarı tülbent örtmedim. Çok şükür sarılık falan olmadı bebem 
(1,635 puan) tarafından
Aynen öyle oluyo. Aç kalmaması lazım. 1 ayı atlatırsa sarılık sorunu kalmıyo zaten
tarafından
Tamam canm cok teskkur ederim aklimda bulunsun
(1,635 puan) tarafından
Sen daha doğurmadın demi =))((= inşallah sarılık falan olmadan sağlıkla büyütürsün. Ama önce sağlıkla al kucağına canım
tarafından
Amin canim benim yok daha dogurmadim
(1,635 puan) tarafından
Hayırlısıyla doğur kurrul inşallah canım. Sağlıkla al bi tatlı belada sen kucağına =)
0 oy
(352 puan) tarafından
Valla hurafe mıdır bilmiyorum canım ama 

Banada dediler ortmekle bişey kaybetmem dedim örttüm sarılıkta olmadı bebeğim çok şükür..:)
tarafından
Aynen oyle canm bnde birsey kaybeymem orteyim
0 oy
(2,102 puan) tarafından
Sarı renkler asıl bebeği sarılığa tetikler. 

Hurafe tabiki. Ben örtmedim sarılık olmaması da senin elinde. 1 2 saat arayla sürekli uyandırıp uyandırıp emzirmen lazım. Senin sütün sadece sarılığı engeller.
(2,102 puan) tarafından
Hayır ilk zamanlar süt olmuyor diye bir sey yok. Kesin gelmeden mama verme taraftarı değilim. Gerekirse memeden düşürmeyecek bebeği, gerekirse sağacak kaşıkla vericek, kesin gelmiyorsa mama olabilir ama denemeden başarmadan o yola başvurulmamali.
(610 puan) tarafından
Sarılığı geçene kadar biz verdik bir sorunda olmadı yoksa doktor kuvoze yatıracaktı
(2,102 puan) tarafından
Ablacım diyorum ki sütü varsa mama vermeyecek. Sütü varken neden mamaya başvursun. Kesin sütü yoksa son çare mamadır
(610 puan) tarafından
Banada ***** hemşire sütün var dedi bebekte habire emince bende süt var zannettim meğer çocuk açlıktan ağlıyormuş bizde gazı var zannediyoruz yani ben yaşadım baskalari yaşamasın istiyorum boyle seyler
(2,102 puan) tarafından
okey onu anladıkda süt varsa neden mama versin. Mama bir takviyedir en güzel süt doğumdan sonra gelen süttür yararlıdır. Bebeği temizleyen iyileştiren süttür o gelen. Birde bebeğin midesi nedir ki 10 20 çekmeye bile doyarlar. Sütünü kontrol edicek sikicak gerekirse sağacak kaşıkla vericek. He ama hiç yoksa eyvallah mama verilir süt varken verilmesini asla doğru bulmuyorum
0 oy
(5,519 puan) tarafından
Benkm benegim cok hafif sarilik olmustu surekli emzirerek gecti ama bende duydum oyle bir sey
tarafından
Demekki tedavisi surekli emzirmek cok sagol canm bnde surekli emzirmeye calisiyi
0 oy
(2,787 puan) tarafından
Ben örtüm canım sarı tülbent hemsire al bunu dedi sarılığı çekiyon çocuğa dedi tek şey çocuk bol emcek süt yetmezse mama takviyesi sarılık olmaması için 
0 oy
(3,458 puan) tarafından
Yok malesef ama sarı ışık bir nebze ilerlemesini önlüyor 

İlgili sorular

0 oy
12 cevap 156 göst.
6 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Miraysu (2,701 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 118 göst.
11 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Mehmetcanınannesi (31 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 53 göst.
10 Ekim 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Can_su (220 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 65 göst.
14 Mayıs 2023 Diğer kategorisinde Yasem1234 (152 puan) tarafından soruldu

379,341 soru

11,354,690 cevap

34,829 kullanıcı

...