0 oy
181 göst.
Aile kategorisinde (23 puan) tarafından

Düşüncelerinizu merak ediyorum!!!!

Biz almanyada yaşıyoruz eşim türkiyeden buraya  geldi en son en son ailrsini 2019 kışın gördü ... 

Zaten sonra korona falan çıkınca herkezin bildigi gibi bizede aynı şekildeydi ya yasak var diye çıkamadık ya koronadan ve bende 2020 hamileydim 2021 cocugum 5 ayda doğdu ozamanda türkiyeye gelemedik .... 

Ve yaşayan annelerde bilir çocugum aglayan bebek kolikdi gece gündüz hep agliyordu hicbuyumuyiordu öyle zaten çıkamadık aklimiza bile gelmedi ve uçaģa zaten korktuk koronadan dolayı .... 

Ve geldik sene 2022 eşim zar zor iznini aldı ama 11 aya denk geldi almnyada okula giden çocugun varsa önce onlara izin veriolar çünki onlar okultatili dışı yurt dişına cikamaz . 

Ve malesef ailede bir yengemiz var böyle işlem büyü gibi işlerke uğraşiyor kadîn gitmez gitmez tam bizim gidecegim tarihde kaynanam gile gitdiler yatmaya ve lütfen fikiröerinizi merak ediyorum...bende dedim o kadin gelitse ben kesinlikle gelmem diye esimde problem olur biz o tarihde gelemeyiz dedi 

Ama onlar bizi degil onları aldı yani kaynanam erkek kardesine kusura bakmayın oglum gelecek baska türlü bulusalim diyemedi ....

Ve ben bunun acısını simdi bile cekiyorum !!!! 

Sizce kim haklı ve sonradanda cocugum hastalandı kış oldugu icin 1 aylık izin evde gecdi türkiyeye gelemedik sonrada hamile oldugumu ögrendim ve riskli gebelik doktor uçaga binemezsin dedi !!!! 

Şimdide türkiye depremden dolayı pek güvenli degil yani herkezin evinin öyle oldugunu düsüniyorum kaynanamgilinde evi baya yüksek ve güvenli degil bence gemlikde kaliyorlar ....

Sizce ben ne yapayim hesaplamaya göre 4 ayda eger son kontrollümde hersey yolundaysa gidebilitim türkiyeye ama korkuyiorum herkez gibi hem depremden hemde kaynanamda da uzun kalmak istemiyorum çocukla cok zor insanin evi gibisi yok ve bide hamileyim .... sizcede torununu cok görmek isteyen kişi demesi gerekmiyormuydu oglum gelecek diye sizi alamam diye ?????? Simdi kötü gelin gibi oldum eşimde cok gergindi ama benim sucum yokki....

1 cevap

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 260 göst.
22 Temmuz 2021 Aile kategorisinde Mmmm (43 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 332 göst.
2 Şubat 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
20 cevap 416 göst.
5 Ocak 2024 Aile kategorisinde Seda54 (185 puan) tarafından soruldu
0 oy