0 oy
712 göst.
Aile kategorisinde (7 puan) tarafından
Ailem yabancıya kız vermek istemiyor. Biraz eski kafada düşünüyorlar ve ailemle hep yakın/uzak akrabaya kız verdiler. Şuan bi sevgilim var. Kendisi doğulu. Düzgün biri iyi kalpli biri. Hatta ben istihareye yattım rüyamda bana kırmızı gül verdi. Hayırlı anlama geliyormuş bu durum. Ama aileme nasıl acıklıcam bilemiyorum. Doğulu olduğu için tanımıyoruz yabancı diycekler vs vs. Aileme nasıl izah edip kabil ettirebilirim. Babam çok inatçı biri. Sadece onun dediği doğru olarak bakıyor. Sizden ricam lütfen bana doğru bi yol gösterin. Şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim.

20 Cevaplar

+2 oy
tarafından
Canım benim sen en son görücü usulü evlenmeyecek miydin? Ne ara sevgili yaptın guzum benim :))
(4,085 puan) tarafından
:))) koskoca üc ay gecmis kocaaaaa 3 ay o sirada karar vermistir birini bulup:))
tarafından
Kossskoca 3 ay tam da evlenmekmeye karar vermek için yeterli bir süre di mi :)) Ahh bu gençler.
tarafından
2 senede evlenmeye zor karar verdim ve üzerime titreyen beni benden çok düşünen bir insan. O kadar iyi bir karar vermişim ki diyorum şu an. İyi düşünmek lazım. 3 ay çok kısa :)
(1,389 puan) tarafından
Gercekten bende takilip kaldim orda .nr ara sevgili edindin ciddi dusundun bide evlenme karari verdiniz.diger gorucu usulu evlenecegn kisiye ne oldu sjsj.bazi postlar saka gibi
tarafından
Gerçekten
-Reklam-
+2 oy
tarafından
Yabancıyı ameeikali zanneden ben. Yani ailen araştırsın kim olduğunu öğrensin evet aşk güzel bisey ama ömür boyu birlikte olacaksınız. Bence babam bastan sons kadar arastirsin. Devir cok kötü iyi bir insana denk gelmussindir inşallah. 
(9,503 puan) tarafından
Güldürdün kız Amerikalı:D
(7,444 puan) tarafından
Valla bende yabancı diyince hani ne bileyim türk değil sandım :))
tarafından
Aynen :))yabancı deyince aklima amerikalı geliyo)))
(9,503 puan) tarafından
Ay lav yu :)))
(1,389 puan) tarafından
Ahahahah bende basta oyle zann etdm sjsjsj
+1 oy
(8,778 puan) tarafından
Sakın aileni ezip geçme eş her zaman bulunur ama aileni bidaha bulamazsın yarın öbür gün evlenip Bi sorun olduğunda dönecek aile evin olmaz dayak yesene aldatilsanda gidecek yerin olmadığı için katlanmak zorunda kalirsin tabi mesleğin varsa çalışıyorsan o ayrı ailen belkide o kişinin biseyini gördü yada ailesinde bisey gördü bazen dış göz insana çok şey gösterir içinde olan göremez 
(1,351 puan) tarafından
Evet canım haklisin aynen katılıyorum sözlerine bazen bizim göremediğimizi etrafimizdakiler daha iyi farkedebiliyor
(8,778 puan) tarafından
Aynen cnm kesinlikle aile rızası çok önemli ailesini ezip geçenlerin postlarinida görüyoruz
+1 oy
(1,710 puan) tarafından

Artık evlende sende kurtul bizde kurtulalim:D

(3,237 puan) tarafından
Evet .ciddi ciddi tavsiye yazdim. Profiline girince ne görsemm.  Her postda başka olay
(1,710 puan) tarafından
Postlarina bak anlarsin canm hepsi evlilikle alakalı:D
tarafından
Alla halla neden bu kadar cok evlenme postu .
Dedigin gibi oda kurtulsun bizde ayy .
Bizim koydede bi kiz vardi milletin dedigine göre evlenmek icin sürekli bayılıyormus:)
(1,710 puan) tarafından
Belki odur kız:D
tarafından
Yok kız o coktan evlendi:)
0 oy
(2,679 puan) tarafından
Kırmızı gül sknti demek soylemis olayım. Annemin de abimin istiharesinde bir demet kırmızı gül verildi maalesef ne sorunları bitti ne briseyleri ayrıldılar en sonun da.istişareniz iyi ise istihareye gerek olmaz zaten direk kestirip atmasalar 
(374 puan) tarafından
Ciddimisin geçen bende rüyamda bursuru kişi bana kırmızi gül getirmişti
(2,679 puan) tarafından
Annemde gördü bu istihareyi ve genelde çıkar istihareleri sknti çektiler yani ayrıldılar abimler
Ama sen istisarene iyi bak herşeye rağmen olmuyorsa da sabır göster canim bazen bazı seylerin olmamasinda da hayir oluyor ikna et konuş aileni asla çiğneme kimse için ama senin iyiliğin içinse eğer çabaları anlayacak ona göre hareket edeceklerdir
0 oy
tarafından
İkna etmekten başka çaren yok seviyorum ondan başkasını da istemem diyeceksin hayırlısı ise zaten bir şekilde nasip olur 
0 oy
(1,752 puan) tarafından
İstihare de yeşil ve beyaz renk hayra yorulur.

Onun dışında ailenin istemediği evlilikler biraz sıkıntılı oluyor ailenin gönlünü alacak şekilde ilerleyin. Hayırlısını isteyin her zaman.
0 oy
(2,304 puan) tarafından
İstihare de kırmızı hayra yorulmaz canım beyaz yeşil renk genelde hayra yorulur . 

Aile rızasını almaya çalış yoska hiç bir işin rast gitmez ailenin gönlünün olmasi lazım . Hakkında hayırlısı 
0 oy
(7,545 puan) tarafından
İstiharede kırmızı renk olumsuz diye biliyorum hakkında hayırlısı olsun canım.
tarafından
Istihare ne demdk vallahi anlamadım
(7,545 puan) tarafından
Canım istihare duası var iki rekat namaz sonrası okunup rüyaya yatılıyor kırmızı siyah renk olumsuz beyaz yeşil renk görülürse olumlu oluyor o konu.
0 oy
(6,240 puan) tarafından
Kırmızı görmek iyi değil yalnız canım yanlış biliyorsun 
0 oy
(6,441 puan) tarafından
Yeşil beyaz hayırlı kırmızı siyah hayırsız demek aileni yanına arkana al canım karşına almak hiç doğru değil istemiyorlarsa vardır bir bildikleri doğulu olmasına bişey diyemem ama doğu batı çatışması çok oluyor mesela benim öyle kendi milletimden evlenmeyi isterdim açıkcası
(7 puan) tarafından
Ne gibi sorun
(6,441 puan) tarafından
Sen nerelisin bilmiyorum şöyle diyeyim ben doğuluyum kürdüm eşim egeli yörük yemek içmek oturmak kalkmak görgü edep düğün dernek hepsi farklı bazen yetiştirilmeyle alakalıda sorun olabiliyor belki doğulu olması değil ama ailesi farklı olacak aile yapısı yani ee sadece sen değil aileler evleniyor benim annem emekli memur aşırı anlayışlı kafası açık bende açığım kaynanam aşırı cahil kapalı açıkları namussuz gören kocasına tapan koca olmasa asla bişey olmaz diyen biri ne anlatabilirsn ne anlayabilir bu kadın anneme namaz kılsana kapansana diyo ben bi kaç kez çok ağır konuştum da artık demiyor herşeyi ben bilirim deyip benim evimi annemden çocuklarımı annemden kıskanıyor bu arada kırmızı gül hayırlı olmuyor
(7 puan) tarafından
Kırmızı gül almanin hayırlısı olduğunu hocadan duydum
(6,441 puan) tarafından
Ben istiharede kırmızı siyah hayırsız diye biliyorum çoğuda yorumda yazmış zaten
0 oy
(5,368 puan) tarafından
Öncelikle kırmızı renk koyu oluyo yani hayırsız diye biliyorum açık tonlar görmek gerekiyo aileni ikna etmekde analtmana göre araya biri girmediği sürece çok sıkıntılı
(7 puan) tarafından
o kişiden İstihareye kırmızı gül almak  başka durummuş
(5,368 puan) tarafından
Hakkında hayırlısı olsun ama ailen istemiyorsa da vardır bı bildiği başıma geldi çok yakınlarım ailesinin istemedikleri ile evlendiler seviyorum diye biri annesine babasına hasret görüşme yok diğeri boşanıuo
0 oy
(9,247 puan) tarafından
Sen nerelisin
0 oy
(654 puan) tarafından
Canım bu konularda ikna etmek yerine akışına bırakma taraftarıyım. Durumuna gelince arkadaşım evlendi senin gibi aileye biraz da rest çekerek. Sonuç mu cooook pişman. Herkes öyle mi olacak diyebilirsin evet herkes öyle olmaz. Irkçılık yapmıyorum yanlış anlaşılmasın sakın ama kültürlerin benzemesi önemli onların arasında bu çok sorun oldu bir türlü asamadilar. Diğer bir arkadaşım da aşk evliliği yaptı ikisi de Türk ama memleketleri uzak. Her şey de yolunda gibi gözüküyor ama o bile bazen diyor değmezmiş diyor memleketimde bu kadarı yok muydu diyor. Evlilik biraz şans kader kısmet aşksız da olmaz mantıksız da. Kararlarını verirken hem mantıklı olmasına hem de içinin ısınmasına dikkat etmeni tavsiye ederim 
0 oy
(1,351 puan) tarafından
Bana kalırsa istihareye yeniden yat ve ailenin istemediği bir evlilik yapma başımıza ne gelicek bilmiyoruz en başında kendini iyi gosteripte sonu hüsrana ugratanlari  çok gördük etraftan sorun araştırın el elin aynasıdır derler rabbim hakkında hayırlı olanı kolaylıkla versin canım 
0 oy
(1,190 puan) tarafından
Sen tanışmadan yani sevgili olduğunuzu bilmeden bı yolla aynı ortamlarda denk getir onları kendini sevdirsin iyice biraz zaman geçsin öyle açıklayın 
0 oy
(2,831 puan) tarafından
İstiarede renge bakılıyor kırmızı güzel mi ki
0 oy
(1,138 puan) tarafından
istihare de bilinen bir yanlış var.peygamberimiz zamanında istihare ye yatildiginda renk mis rüyaymış böyle şeyler yokmuş.istihareye yatılır ve uyandığında kalbine göre için huzurlu mu vs öylece karar verilir.rüyaymis yesilmis kirmiziymis hikaye uydurma yani..

Diğer konuda da araya senin kafada büyükleri sokabilirsjn.ikna etmeye çalış.kaçmanı vs tavsiye etmem kesinlikle.

Güzellikle olursa olur.he bana sorsan hiç evlenme :)
0 oy
(3,323 puan) tarafından
Ailesini dinlemeyip  evlenen kişiler  çoğuda  boşanma olayı gordum ben 
0 oy
tarafından
İstihare de kırmızı siyah hayırsız 

Beyaz yeşil hayırlı demek

İlgili sorular

0 oy
15 cevap 308 göst.
29 Ocak 2023 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy