0 oy
583 göst.
Diğer kategorisinde (386 puan) tarafından
Kizlar bu bi arkadasimin sorusu kavga etmis sizinde fikrinizi merak ediyor ben sorucam o yuzden. ( cok sukur bizim aileler gecinebiliyor :) 

Arkadasim kocasiyla kaynanasi gile kalmaya gidiyor. Kizin annesinin memleketide orasi kizini gormek icin kizinin kiyinvalidesi gile gitmek istiyor yani bi 14 saatlik yol gidicek ama orda kalmiycaklar kendi evleri var orda. Ardindan kizin kayinvalidesi virus var diye kiza annenlere soyle gelmesinler virus var diyor kocasida aynen gelmesinler diyip annesini savunuyor. Oysa bu kaynana hergun bir akrabasina gidiyo aksamlari mahallelilerle cay kahve sohbetleri yapiyi apartmanda , daha gecen istanbuldan akrabalari geliyo kaliyo falan ama kizin annesi gil yola ciktigi gibi soylenmeye basliyo gelmesinler virus var falan yapiyo. Tabi kizda dogal olarak soylemis sizin akrabalar geldiginde bir sey demediniz virus yoktu annemler gelince neden boyle yapiyosunuz demis ve kaynana ve oglu kiza baya saydirmislar.

Sizce hangi taraf hakli ne dusunuyosunuz.

Bu arada kizin ailesi emekli zaten evden cikmayan bir tip gittikleri yerde evleri var ama gittiklerinde kizlarinida gormek icin bi ugrayip bi kac saat oturup donucekler. Yani yatiliyo bile gitmiyorlar oysa ki. Ben arkadasimi hakli buldum suan ailesini arayip gelmeyin dedi ona agliyor.

12 Cevaplar

+1 oy
(9,730 puan) tarafından
Yazıyı okumadim basliktan dolayi sizene olurdu cevabım net
(386 puan) tarafından
Canim kiz kayinvalidesi gilde. Anneside kendi araciyla yola cikmis 14 saatlik yolu gidicek kizi orda diye. Kayinvalideside gelemsinler virus var demis. Oysa kadinin orda evi var kizini bi iki saat gormek icin ugriycakti sadece
(9,730 puan) tarafından
simdi dahada sacma oldu demeleri. Ben olsam annemin evine giderdim onlari birakip
(386 puan) tarafından
Kizda bekliyo anmesi gilin gelmesini bakalim
-Reklam-
0 oy
tarafından
Bende metni okumuyorum kim o annemi kabul etmicekkkkkk nerenin puştu
(386 puan) tarafından
Katiliyorum. Kizin ailesine gelince virus var diye saydirmis bi ton laf. Oysa kizi istanbuldan geldi 10 gun kaldi virus yoktu. Simdi yoldaki 14 saat yol giden kadina gelmeyin diyo
tarafından
Yazık ya ayıptır ya
(386 puan) tarafından
Cok ayip etmisler kadinda kizini disarda gorucekmis kendi evlerinde yani
tarafından
Ay iyi bari ya sevindim
(386 puan) tarafından
Aynen canim kocasi pisman olup aramis ailesini ama kizin ailesi bu sefer yuz vermemiz bosver gecti artik demis
0 oy
tarafından
Benim annem gelmicekse  kendi annesi ne alıyor oda gelmesin 
(386 puan) tarafından
Katiliyorum , kizda sinir krizi gecirmis ailesine mahcup olucam diye ve kaynana hala kendini hakli goruyo ogluda oyle
0 oy
tarafından
Hadi kocasi neyse de kaynana kim oluyo hangi hakla annesine bisey siyebilir hadsiz asil boylelerini evine almayacaksin o zaman nasil oluyormus gorsun terbiyesiz 
(386 puan) tarafından
Aynen oylee , yazik kizin aileside mutlu mutlu yola cikmislar ki kizlarini bi gorsunler diye. Kizin ailesi bunlari ogrenince gitmemeye karar vermis kizda uzuntuden agliyor
tarafından
Ya gitmedilermi yani çok uzuldum
tarafından
Tüh ya keske demeseydi ya.Su dünyada ne kadar kötü bencil insan var ya bunlar cehenneme odun olacak türden pislikler
(386 puan) tarafından
Yok canimgitmiycekler disarda gorusucekler kizin annesi gilde cok sinirlenmis uzulmus. Kizin kocasi sonradan pisman olup aramis kizin annesini ama is isten gecmis tabi
0 oy
(1,718 puan) tarafından
Aynı memlekettense aileler evleride varsa kız annesinin evine gitsin orda görüşsünler rahatça 
(386 puan) tarafından
Aralarinda mesafe cok . Kizin ailesinin arabasi var diye biz gidelim demisler. Bu olaylar olunca oyle yapmaya karar vermisler artik kiz olanlardan dolayi cok mahcup üzgün
0 oy
tarafından
Kaynanam anneme gitmeme karışıyor diye ortalığı birbirine kattım eğer ki annemin gelmesine karışsa daha beterini yaparım kimse anneme ağzını açıp virüs bahane edip gelme diyemez o kim ki daha dün tanıdığım kişi beni doğurup büyüten kişiye ağzını açamaz 
(386 puan) tarafından
Agzina saglik canim benimmm !!!
tarafından
Konu annem olunca işler değişir valla kimse kusura bakmasın gelin aliyoz diye köle aliyoz zannediyorlar kendilerini bir şey sanıyorlar
(386 puan) tarafından
Aynen oyle terbiyesizlik basla bir sey degil , daha nasil bakicaklar kizin ailesinin yuzune bilmiyorum...
0 oy
(625 puan) tarafından
Ben arkadaşının yerinde olsam otobüse biner giderdim çok ayıp yaptıkları
(386 puan) tarafından
Kiz gitmek istemis cebinde 5 kurus para yokmus kahvalti etmisler sabah kizi kahvaltiya bile uyandirmamislar simdi aglayarak beni aradi ailesini bekliyo mecbur gitmek icin
(625 puan) tarafından
Ailesi gelsin alsın arkadaşını ne biçim eşi var oyle
(386 puan) tarafından
Esi sonradan pisman olmus kizin ailesini arayip gelin demis ama kizin ailesi alindikllari icin gitmemis
(625 puan) tarafından
Bencede gitmesinler :(
(386 puan) tarafından
Katiliyorum
0 oy
(1,908 puan) tarafından
bende eşimin annesini istemezdim i durumda o zaman senden de uzak duralım malum korona derdim 
(386 puan) tarafından
Aahahah katiliyrum valla agzina saglik :))
(1,908 puan) tarafından
e yani eşit davranmak zorundayız iki tarafa da madem öyle o zaman böyle diceksn dini açıdan da öyle olması gerekiyo erkeğin ailesini üstün tutmak yanlış eşit olmali
(386 puan) tarafından
Ozur dilemis eşi ailesi falan ama bu seferde kizin ailesi gitmemis oh iyi olmuş., yapip yapip özür dileyene de inanasim gelmiyo..
0 oy
(13,961 puan) tarafından
Ben olsam annemin evine giderdim kimse kusura bakmasın eşim de otursun anasının dizinin dibinde kimse benim anneme gelme falan diyemez hele de kendisi kapı kapı geziyorken. Aynı evdeler sanırım gelmesin virüs var demesinin hesabını da sonradan sorardım eve her gelen için virüs var gelmesin derdim 
(386 puan) tarafından
Katiliyorumm canim kizda baya tepkisini gostermis ama kizin ailesi olayi duyunca vazgecmis diarda goruscekler artik
(13,961 puan) tarafından
İnadına o eve gitmeliler :D
(386 puan) tarafından
Haha gurur yapmislar daha gitmezler sanirim .d.d
0 oy
tarafından
Aynı şehirde evleri varsa arkadaşın gitsin ailesinin evine gidemiyorsada Allah yardımcısı olsun çok üzüldüm insanları bu şekilde anne babasından uzak tutmaya kalkıyorlar vicdansızlık başka bir şey değil
(386 puan) tarafından
Gidicek canim ailesi kizi alicak orada goruceklermis.gercekten vicdansizlik nasil hesap vericekler öbur dunyada bilemiyorum ...
0 oy
(3,770 puan) tarafından
Canım nasılsın ?yorgun geçiyor günlerim benimde

Başlıga göre cevap vericm kesinlikle karistrmzdm kimseyi ki öyle birşey denilirse bana ortalığı karıştırirm başlarım öyle eşe de kişiye de
(386 puan) tarafından
Kiyamam yaa. Kas hastaligida cok zor canim rabbim sana kolaylik versin herkesin birnimtihani var işte Allah yardimcin olsun insallah
Simdi cocuk bakmakta ne zorluyordur seni , Rabbim versin mukafatini zar zorda olsa bakiyorsun
(3,770 puan) tarafından
enim kızım la zor zamnalr geçirdik 18ay geceli gündüzlü uyumak nedir blmiordu gece özellikle
Artık uyku nedir blmiordm kas hastasiyim bide
Zaten aşırı yıprandım zayıfladım kaslarım çok yoruldu
Yemek yemezdi hem emerdi
Dışarı cikamazdik ev dört duvar arasındaydk
O emdikçe ben iyice güçsüz kalırdım
Kafamı kaldrmdgm zamnkqr oldu emdrrkn hatta oturup ağladığım i bilirim emzrrkn

Daha neler neler kuzum

Çok üzülüyorum kendi halime aynalara küstüm 2senedir
Bı deri bı kemik kaldım
Allahım bundan beter etmesin ne diyim şükür yine ama eski halimi çok özlüyorum:(((

Geçen üzüntüden sol tarafimi komple hssetmedm bir süre devam etti felçli insan gibi korktum geçmeyecek diye
(386 puan) tarafından
Ooo cok cok zor seyler yasamissin ya... kac kilosun suan canim ?

Doktora gittin mi bu felc hissetme gibi durumlarda mutlakadoktora gorun cok zor bir durum , beterinden korusun Allah seni...
(3,770 puan) tarafından
En son 52,flndm  ama kaslarımdn yıprandım kuzum oyzdn çok etkiliyor beni
Biraz azıcık birşey alıyor gibiydim bu taşınma stres vs den onuda verdim

Suan kaç kiloyum blmiorm
Gittim ama devamı gelmedi ben İstanbul da çapa da tedavi görüyorum yani gidip geliyorum canım orayada gidip gelmek çok ama çok zor
Devamı gelmedi neden zayfldgmi bulamadk kısaca oyzdn

Gitmem gerek aslında hklsn bu durumlarda ama fırsat kalmıyor ki
Nede hal ..

Amin inşallah canım benim ❤️❤️❤️
Korkuyorum bir gün yatalak olurum diye korkuyorum eski halimi sadece hayallerimde animsrm diye
(386 puan) tarafından
Ayy kiyamam sana. Gercekten cok zormus biliyorum nenimde tedavi goren ogrencilerim oluyodu gidip gelmesi zaten ayri bir dert. Rabbim yuzune baksin senin. Buna zorluga ragmen hala dim dik ayakta duruşunu tebrik ediyorum. Umarim tez vakitte atlatirsin bu hastaligini...
0 oy
tarafından
Çok sinirlenirim eee madem virus var gelmesinler aninda kalkar cikardim o evden 1 dk durmam ailemi boyle magdur ediyorlar
(386 puan) tarafından
Katiliyorum ailesinin orda evi var evleridlne gecicekler kizlarini kendi evlerinde gorucekler. Cocugun ailesi pisman olmus ama bu seferde kizin ailesi yuz vermemis

İlgili sorular

0 oy
39 cevap 1,290 göst.
12 Kasım 2020 Aile kategorisinde Kirazebru (598 puan) tarafından soruldu
0 oy
35 cevap 841 göst.
0 oy
6 cevap 172 göst.
27 Ekim 2023 Aile kategorisinde Deniz acar (335 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 233 göst.
6 Ekim 2023 Diğer kategorisinde Emir112021 (135 puan) tarafından soruldu