0 oy
174 göst.
Aile kategorisinde (446 puan) tarafından
Depremden bu yana surekli yer degistirdim eve gidemiyorum korkuyorum. 13 14 yer degistirdim de hala eve girmeye korkuyorum cocugum cok hasta oldu orada burada bende oyleyim simdi annemede kaliyorum halada kalamk istiyorum korkumu yenip eve gidemiyorum valiz kapida sürekli esyalarimi gidip eve aliyorum.  Eve giderken korkuyorum bile

6 Cevaplar

0 oy
(1,138 puan) tarafından
Geçmiş olsun.evin hasarlı mi hasarlı ise gitme.degilse biraz zorlaşan kendjni.nereye kadar böyle gider.

Hepimize ihtimal var aslında.tedbirini al sen gerisi Allah in takdiri.olacak olan annenin evinde de olur.öyle düşünüp kendini rahatlatmaya çalış 
(446 puan) tarafından
Tek degilim ya burda ondan rahatim
-Reklam-
0 oy
tarafından
Canim benim bende korkup gitmiştim evimde çok incé çatlaklar vardı sağlamdı şükür 20 güne yakın ailéME gittm burdayken çok kötüydm hatta gelirken endişe duydum yine duramazsam diye ama hiç öyle olmadı evimde 3 gündür çok rahat duruyorum artık Antep de eskisi gibi artçı da yok zaten korkudan tuvalete gidemiyordm bebeği bırakıp iki gündür dip köşe temzlik yapiyorum vallahi insan nerde olursa olsun kalbi evinde kalıyor bol bol dua et kafaya takma ama hazırlıksız da olma  benim çanta yine hazır  birsey olursa deprem ağını indir 5 ve üzeri uyarı var olarak ayarla böylece hem teknolojik bir uyarın olur hemde küçük depremleri için paranoyak olmazsın birde bu uygulama sayesinde mesela psikolojik olarak sürekli sallanıyorms gibi oluyoruz ya bakıyorum ki Hayor deprem yok sonra sonra rahat olmaya başladım
0 oy
(10,230 puan) tarafından
Ben girdim eve pazartesi ne zamana kadar başka yerde yaşayacaksın ki canım. Böyle olmaz. Ev hasarsız ise ya da az hasarlı ki çoğu ev az hasarlı gir ve alışmaya çalış. Ki alışıyor da insan emin ol
(446 puan) tarafından
Az hasarli tek kalamiyorum ki
0 oy
(9,626 puan) tarafından
Herkeste bu korku var fakat ecel heryerde ölümden kimse kacamaz nereye giderse gitsin bu böyledir.
0 oy
(1,351 puan) tarafından
Geçmiş olsun canım evinde hasar yoksa mecbur bir şekilde girmelisin  deprem heryerde olabilir Allah'a sığınıyoruz rabbim korktuğumuzdan emin kılsın bizi 
0 oy
(7,768 puan) tarafından
Hangi ildesin
(446 puan) tarafından
Şanliurfa
(7,768 puan) tarafından
Rabbim yardımcınız olsun deprem duasını yazın

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 175 göst.
14 Haziran 2023 Diğer kategorisinde Ilosemins (124 puan) tarafından soruldu
0 oy