0 oy
247 göst.
Diğer kategorisinde (2,600 puan) tarafından
Namaz kılan biriyim çok şükür geçirmem de bazen sabah namazina kalkamadigim oluyor onu da kazayla telafi ediyorum. Neyse soruma geleyim....

Abdest alırken sürekli vesvese geliyor, kadınlarda günlük akıntı oluyor o abdeste de namaza da mani değil ama ben vesvese içindeyim su açık bekliyorum vesvese gitsin diye ama sürekli ne yapmam lazım

7 Cevaplar

+1 oy
(2,687 puan) tarafından
Pamuk.kullan canim kucuk bi pamuk koy oraya akintin olsada disari cikmadigi icin abdestine birsey olmuyor kurs hocasi demişti bizede boyle vesveselere kapilmamak icin 
(2,600 puan) tarafından
Sürekli peçete kullanırım canim abdestli olsamda olmasam da tek. Abdest aldığımda vesvese geliyor.
(2,600 puan) tarafından
Pamukta kullandım iyi gelmedi bana kanamam oldu
-Reklam-
0 oy
tarafından
Kafanıza taktıkca çoğalıyor biraz rahatlamayı deneyin sonuçta önemli olan niyetimiz Allah kabul etsin 
(2,600 puan) tarafından
Amin canım Allah razı olsun ☺️❤️
0 oy
tarafından
Zaten o vesveseyi verip seni yıldırmaya çalışıyor şeytan şeytanın oyunu deyip devam et bir kaç kere zorluyor ama sen emin olup devam edince bırakıyor uğraşmayı 
(2,600 puan) tarafından
İnsllah canim yapacağım Rabbimin izniyle
0 oy
(618 puan) tarafından
Ben onun için günlük pet kullanıyorum abdest almadan önce değiştirip abdest alıyorum namazimi kılıyorum cnm
(2,600 puan) tarafından
Günlük ped değil cnim peçete kullanıyorum sürekli afedersin peceteye de bakıyorum birseyy yok ama vesvese işte
0 oy
(343 puan) tarafından
Suyu kapat zaten su sıkıntısı var 

Namazlariniida Allah kabul etsin❤️
(2,600 puan) tarafından
☺️☺️☺️☺️ bende onu düşünüyorum kuraklık olacak ne yapıyorsun diye
Sağol canım Allah razı olsun
0 oy
(1,138 puan) tarafından
Önceki postu hatirladjm.orda herkes demişti.abdestten sonra akıntı geliyorsa bir sonraki namaz vaktine kadar abdest geçerlidir.

Neyine bu kadar takiliyorsun anlayamıyorum.

Akıntı gelse de temizleyip namazını kıl.

Bir sonraki vakit tekrar abdest tazele kıl.

Niye bu kadar sorun ettin ki bunu
(2,600 puan) tarafından
Sorun değil canim. Bı abdest almada sıkıntı yok hervakitte alırım ama sorun vesvese
0 oy
(4,220 puan) tarafından
Canim bildigim kadarıyla günlük akıntı abdesti bozar yanlışsam bilen biri duzeltsin lütfen benim akintim olunca abdest tazelerim her zaman
(2,600 puan) tarafından
Günlük akıntı abdesti bozmuyor canim netten bak istersen

Bu akıntı rahimden değil, daha aşağıdan gelmekte, herhangi bir necis madde ile de karışmamaktadır. Bu nedenle temiz kabul edilen akıntı abdesti bozmadığı gibi çamaşıra bulaşması da namaza engel değildir (Kâsânî, Bedâî', I, 24; İbn Âbidîn, Reddü'l-muhtâr, I, 305).
Ama işte gelgor ki bnm versvese var
(4,220 puan) tarafından
Kusura bakma canim hocama sordum kendisi hanifilerde bozulmadigini ama şafiilerde bozulduğunu söyledi ben Şafii mezhebinde olduğum için aklimada öyle kalmış hakkını helal et ne olur
(2,600 puan) tarafından
Estağfurullah canim bende hanifiyim safilerde bözuluyor

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 47 göst.
23 Mart 2024 Diğer kategorisinde Rabia_ikra (5,308 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 100 göst.
8 Ocak 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Trabzonlu61 (80 puan) tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 907 göst.
0 oy
1 cevap 59 göst.
12 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde Rabiaalver (30 puan) tarafından soruldu

378,371 soru

11,325,709 cevap

34,778 kullanıcı

...