0 oy
1,000 göst.
Aile kategorisinde (39 puan) tarafından
tarafından kapalı
Arkadaşlar ben ücra bir köyde öğretmenim eşimle seminerde tanıştık.Cok teseddutlerim vardı hatta çay içmeye cesaret bile edemedim kaç hafta çünkü yaşamamıştım böyle durumlar evlilik uzak geliyordu bir yıla yakın zaman geçti bunun üzerinden müdür yetkili olduğum için okul sitesinden numaramı bulup yazdı.Konustik samimi geldi ailemle tanıştırdim ailem ailesi uzak ve yabancı diye çok istemediler ama yine de arkamda durdular.Esim ailesinden bir beklentisi olmadığını babasıyla arasının iyi olmadığını söyledi ne kadar dürüst ve samimi diye sıkıntı etmedim.nişan bilezigimi gelinlik dış çekim herşey bendeydi..zaten düğün olmadı nenesi vefat etti düğün gecesi balayı olmadı beni 10 gün boyjnca ailesinkn yanında tuttu kendiksk gezmelere çıktı hadi dedim ailesi uzak sabret yatıya bile kaldı dışarda araba baktı alalım dedi hadi bak bizim için uğraşıyor araba olunca gezeriz diye kendi kendimi teselli ettim .evimizd döndük sürekli sen niye acele ettin dönmek için djhe söylendi yine ses etmedim.kredi çektik ortak araba aldık tüm birikmisligimi verdim.aradan iki yıl geçti bana surdurmuyor neymiş araba sıfır kasko yok bir yere carparim.. maddiyat ikinci planda ister inanın ister inanmayın benim için öyle ama eşim bes kuruşun hesabını yapar çocuk var bir de ufak...ben çok mu eşeklik ettim.zerre ilgi yok bana okuldan sonra çok yorgun oluyor sanki ben olmuyorum yemeğe temizliğe mirin kırın sevgi sözcükleri sarılma etme bjr şey yok anca ben yaklaşınca evlilik mi değiştirdi acaba yoksa hiç sevmedi mi bu ya da ben mi çok fedakarlık ettim ben ne yapayım şimdi bebege bakınca içim gidiyor babasız büyütemem ama eş gibi değil ben çok dua etmiştim hâlâ ediyorum akıl verin lütfen ve dua edin 
notu ile kapatıldı: Soru başlığı sorunuzu kısaca özetleyecek şekilde belirlenmelidir. Bu tarz soru başlıkları platform kullanışlılığını azalttığı için soru kapatılmıştır.

16 Cevaplar

+14 oy
(6,256 puan) tarafından
Ehline denk gelmeyen her şey ziyan olur can da inci mercan da derler ya seninkide o hesap olmuş cnm Allah sabır versin sana
(39 puan) tarafından
Destek olmayan kotuledigi ailesine çok düşkün olmuş
(6,256 puan) tarafından
Ailesi ile arası tabiki iyi olsun ama sende onun ailesi'sin senin çocuğunu ikinci plana atamaz atmamali
(39 puan) tarafından
Ben diyordum telefonla ara konuş kardeşlerini filan iyi olmasına bjr şey demiyorum ama benim ona saygısızlıgim yok niye soğudum gözünde saçıma boya yaptım değişiklik olsun diye fikir de sordum hatta ne yapiim diye kızıl dışında fark etmez dedi dediğini yapmama rağmen çok kötü olmuş dedi
(48,758 puan) tarafından
nne güzel söz. fazls fedakarlik insanın kendi degerini düşürüyor ne yazikki hep yapici olunca.olmuyp
(6,256 puan) tarafından
Evet tek taraflı mümkün değil bazı şeylerin düzelmesi
-Reklam-
+1 oy
(5,366 puan) tarafından
Evet çok fedakarlık ettin hep verici oldun kıymetin kalmadı maalesef bazı insanlara iyi olmak yaramıyor. Benimde evliliğim iyi değil maddi gücüm de yok ama ortada çocuk olunca maddi gücün olsada babasız büyümesin istiyorsun. Allah yardımcın olsun inşallah eşin düzelir 
(39 puan) tarafından
İnşallah kartım ondaydi aldım borsadaki paramı çekecem artık ayrı gayrı takılacam yüksek ihtimal güven vermiyor bebeği seviyor ama her ihtiyacını ben alıyorum gel alışveriş edelim yok ben demesem çıkartmaz bile bizi dışarı
0 oy
tarafından
Nişanlilik döneminizde nasildiniz canım. Sana ilgisi nasildi
(39 puan) tarafından
Bir gün görüşmeswk küsüyordu sürekli yanında olmamı istiyordu romantik değildi ama sevgi mesajlari atardı
0 oy
(2,301 puan) tarafından
Çok.fedakarlık yapmışsın kendinden ödün vermişsin eşinde bunu kullanmş Rabb'im yardımcın olsun 
0 oy
(5,492 puan) tarafından
Hepsini okudum ama anlamadığım Rabbim daha çok vesin şuan evinize en az aylık 20 bin para giriyodur sıfır araba neden kasko yaptırmadını
(39 puan) tarafından
Araba taksitleri vardı eşim de borsaya yatırdı arta kalan parayı da çıkmak istemedi ve hep borsayla ilgileniyor ben de vermek istemedim açıkçası kartımı da aldım çünkü yeni bitti kasko bahane yani
(5,492 puan) tarafından
Yaptığı normal değil, çalışan bayansın, yarısını sen vermişsindir paranın. Bilmiyorum eşinle konuştun mu peki. Neden böyle davranıyo sordun mu
0 oy
(612 puan) tarafından
Çok üzüldüm ya, çaresizlik ne kötü boşa koyuyorsun dolmuyor doluya koyuyorsun almıyor. Çocuk olunca herşey daha da zor. Allah yardımcın olsun inşallah eşin senin içindeki duygular ölmeden, çok geç olmadan toparlar kendini 
(39 puan) tarafından
İnşallah inşallah
0 oy
(11,505 puan) tarafından

Önceden nasıldı ne zaman değişmeye başladı 

0 oy
(6,451 puan) tarafından
Sen biraz dişli ol onu dize getirirsin gibime geliyor. Seni sessiz bulmuş. O araba ikimizin arabası ve bende kullanacağım diyeceksin. Bu ev ikimizin evi sende çalışıyorsun bende birlikte evi toplcaz, çocuğa birlikte bakacağız diyeceksin. Sen mesleğini eline almış olgun, ayakları yere sağlam basan bir kadınsın asla taviz verme. Boşanmayı düşünmek  ikinci seçeneğin olsun çünkü düzelmiyorsa yapacak bişey yok yeterince istemiyor bu evliliği demektir.
(39 puan) tarafından
Diyorum haftasonu mutfağı temizledi ama hep söylendi bana yaptırdın diye emir verdin ,çocuğa bakar şimdi hakkını yemeyeyim
(6,451 puan) tarafından
Söylenmeye hakkı yok evlilik o kadar kolay mı. Sorumluluk almak zorunda.
(39 puan) tarafından
Ayrı eve çıkmak iyi gelir mi acaba
(6,451 puan) tarafından
Sanmıyorum canım direkt bosanmakla tehdit et
(39 puan) tarafından
Onu dedim iki kere ilki korkar gibi oldu ama şimdi o yapamayacağımı bebeği düşündüğümü bildiği için çok da oralı olmuyor
0 oy
(235 puan) tarafından
Allah kocanin aklini basina getirsin insallah. 
0 oy
(799 puan) tarafından
Sen onun ailesine bak 

Demek ki bu adamın evlilik ile ilgili normali başka 

Babasına bak 

Annesine davranışına bak 

Bak bakalım bu adam babaasından ne öğrenmiş

Kayınvalidene sor kocası ile arası nasıl 

Onu gezdirir mi 

Ona sevgi kelimeleri kurar mı

Eğer dersen aaaaa aynı babası 

Ozaman eşin gelişime açık ise 

Başka bir örnek almak isterse 

Çocuğuna öğretmek istediği başka bir kültür olsun isterse

Babasını ailesinin normal olarak gördüğünü yapmayı bırakır 

Yok ben böyle iyiyim derse 

Onu öyle kabul etmeli sevmeye çalışmalısın

Çocuk aile içinde buyur .. boşanmayı düşünme 
Sonra o adam evlenir 
Sonra aldığı kadın ile upraş 
Sen evlenirsin çocuğun üvey baba ile upraş uzun iş 
(39 puan) tarafından
Babası normal biri değil zaten iş para dışında bir şey düşünmez
(799 puan) tarafından
Ozaman cnm içi senin kocan Aslında seni çok seviyor buna inan onun canısın

Onun baba örneği kötü bunun kötü olduğunu kendi yabrumuzada bunu öğretmemeli vs vs

Mesela kızın var ise
Deki bana kızımın yanında şu şu kelimeleri kullanır ısın
Çünkü ben kızımın annesi böyle sevildiğini görsun istiyorum bu normali olsun ve o şekilde değer veren  biri leri girsin hayatına

Oğlun varsa bana onun yanında şöyle davran oğlum şunu öğrensin istiyorum

İlk başlarda numara olarak yapar sonra alışkanlığa dönüşür
Belki onada değişmek iyi gelir
(39 puan) tarafından
Ben zaten çok aciyordum başlarda ve değiştiririm her şeyi. Üstesinden geliriz diye düşünüyordim bir iyi oluyor beş kötü iki yıl oldi böyle teşekkür ederim yine de
(799 puan) tarafından
Cnm kardeşim sen 2 yıldır uğraşıyorsun adamın öğrenmişliği 30 yıllık
Bebeken öğretiyoruz onlara anne yanında buyumesı çocuğun çok önemli
Annenin sinirsel psikolojisinin iyi olması ondan daha önemli
0 oy
(7,993 puan) tarafından
Boşan demek kolay ama bence duzeltebileceginiz sorunlar bunlar umarım duzelirsiniz
0 oy
(3,451 puan) tarafından
Fazla fedakarlığın hazin sonu 
0 oy
(2,374 puan) tarafından
Araba konusunda hemen hemen aynıyız çok kıymetli arabası ama çoğunlukla benim altınlarımla alındı aslında ama vermiyor süremiyorum bir türlü 
0 oy
(4,216 puan) tarafından
Bazıları ne sevgiyi hakeder ne fedakarlığı ve sen yaptıkça afedersin bı tarafi kalkar keşke çocuk yapmasydin hemen okumuş etmiş kadinsin basardin tekmeyi herkes yoluna derdin ama ortada bir çocuk var sana ayrıl falan diyemem ama kendinj ezdirme kimse kimsenin sahibi deil 
(39 puan) tarafından
Çocuk olunca daha iyi olur diye düşündüm de burdan da duyuralım maalesef d
0 oy
(665 puan) tarafından
Evlilik bir denge oyunu her iki taraf da farkında olarak veya olmadan ipleri eline almaya çalışıyor. Sen maalesef ipleri vermişsin. Ben de öğretmenim bizim evliliğimiz daha dengeli fakat eşim de zaman zaman benzer davranışlarda bulundu sevgi ilgi konusu hariç. Yapman gereken önce karşına alıp açık açık konuşmak ben fedakarlık yaptıkça sen bana haksızlık yapıyorsun bu durumdan çok rahatsızım evet çocuğum için bazı hataları tolere ediyorum ama bu da bir yere kadar diyeceksin. Bunları söylemeden önce de amacım kavga çıkarmak tehdit etmek değil sorun çözmek de beğendiğin davranışlarını da rahatsız olduklarından önce söyle. Ha yine mi düzelmedi bir şok uygula bu evlilikte mutlu degilim bir süre görüşmeyelim düşünüp karar almak istiyorum de ya o gitsin ya sen git hicbir şekilde bir hafta on gün konuşma çabasına bak baktın olmuyor o zaman kararını ver
0 oy
(1,003 puan) tarafından
Eşin dışardan mantık evliliği yapmış gibi görünüyor. Sırf çocuk için ömür boyu mutsuzluk çekmeye değer mi düşünmek lazım. Konuşun anlatmaya çalışın. Düzelirse amenna düzelmezse hayatıni kendini boşuna yorma. 

İlgili sorular

0 oy
39 cevap 725 göst.
7 Şubat 2022 Aile kategorisinde Esrat (9,247 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 604 göst.
27 Aralık 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
23 cevap 428 göst.
10 Ekim 2021 Diğer kategorisinde Arzumm (1,298 puan) tarafından soruldu
+1 oy
25 cevap 821 göst.