0 oy
129 göst.
Aile kategorisinde (34 puan) tarafından
Selamun aleykum kizceler  bizim akrabadan cok akbaba var 

Esim uc kardes en buyukleride benim kocişim

Saolsun birde eltim var ama düşman basina diyemiyorum cunkum dusmana bile vermesin rabbim

Annesi ve babasi  muska okuma uflemeyle  kizlarini evlendiriyormus yanlis anladilmak istemem ama  onlatin kriteri yuksek maaas  olacak   oglanin ailesinin ne dediginin bir hukmu olmayacak  bizde akbaba cok oldugu icin onlarda kiz iyi diye  kayin babami o kapiya istemeye götürdüler  velhasıl     bende esimin anne babası  koyde kadin gün  yüzü  görmemiş   taşıma  su ile çamaşır  bulaşık  yikiyo en azindan kışın  koyde iş  yok diye aldim biraz bizde durun diye getirdim    eltim daha once iki defa bize yatiya geldi salonda yatırdık   ve her  musafirlik sonrası  evi dip bucak sirke ile siliyorum kış  soguk geciyor salona sabah güneşi  geliyor diye tv vs salona  aldik orda oturuyoruz  20 gundur filan orda yatan hasta  oluyo  ben   başımın agrisindan kac gundur bebegimle bile ilgilenemedim bugun tekrar  aradım  dip bucak  tekli koltugun arasında  bir kiyafet tokası  buldum   baya sıkıştirilmis bize ait degil   eşim  araştırmış   kotu niyetle bırakılmış  olabilir demisler bende  bunu aldim evin dışına  camin kenarina koydum simdilik  ama başımın  agrisi gecti gibi baya  yemek yiyemiyordum aksam baya tıka  basa yedim      bu konuda allah rızası  icin fikri olan  yazsin evet uzun yazdim ama anlatacak fikir alabileceğim  kimsem yok k bakmayin

4 Cevaplar

0 oy
(10,978 puan) tarafından
Çok merak ettim vallaha bilmiyorum kıyafet tokası nasıl birsey
(34 puan) tarafından
Yuvarlak taşli bisey
(34 puan) tarafından
Koyde herkes biliyormuş onlarn muska okutma ile ugratigini ama bizim gozumuzu boyamislar  sonradan dediler başkaları  kayin valideme evine koy diye taşlı  ayna vermis kadin onu savuncam övecem diye cani cikiyodu kirip atacaktim  en  kucuk kaynima vermis  kayin validem  bidaha bulamadım  oda saf saf dolanıyor ortalikta
-Reklam-
0 oy
(66 puan) tarafından
Canım başıma geldi baş ağrısı uyuyamama eşimde durmadan şikayet  herşeyden memnuniyetsizlik iş konusunda hep sknti ve uçuk hayaller tek çözüm ne biliyomusun hacı hoca denilen üfürükçüler değil insana yardım derken daha fenalık ederler çözüm evde kuran okuma camı hocasına danisma ve namaz bol dü tevekkül ondan sonra hepsi geçiyor bi 2 sene kendimize gelemedik ve evde büyü olduğunun en büyük belirtisi sanırım ić sıkıntısı ve daralma hissi 
(66 puan) tarafından
Eskiden derdim bu insanlar ne saçmalıyor başıma geldi boşanıyoduk az daha gerçekten tevekkül gerek bide evde kur-an okut içini ferah tut  ama sakin canım başka yollar deneme olurmu imanına güvendiğin sağlam dinine bağlı biri bu büyü için ayetler var evde okusun
(34 puan) tarafından
Eşim  hoca efendi   kuran kursunda     sukur ipsiz sapsiz insanların  peşine  gidecek durumda degiliz  ama ister istemez  insan bocaliyo
(34 puan) tarafından
Mesela ilk kizimin kulagina babasi tekrar  ezan okudu farkli isim bana ayni sekilde farkli kendine de bir hoca arkadaşına  rica  etmis   ikinci minigime başta iki isim koydum  birini kimse bilmiyo  mesela normalde hasta  olsa atesten bir hafta surunuruz ama bunda ikinci ismi kimse bilmedigi icin sdece nezle ile atlattk
(66 puan) tarafından
Ozman çok iyi canım hakim ozman bu tür fetva ve ayetlere insan bocalamaz mı peygamber efendimize yapılmista öyle inmiş korunma ayetleri yeryüzüne Rabbim feraha çıkarsın .evdeki eşyayı kıskanırsın  yüzünü statünü kıskanırlar nefis bu olurda ama aile huzuruna göz dikip bu tür işlere kalkisanlarin gerçekten kalpleri kararmış mühürlenmiş. Her tür kötülüğü beklersin bunu yapandan rabbim cahillerin cehaletinden ufurukculerin dugumculerin şerrinden korusun ya çok kötü bisey bilseler insanların üzerine ne tür ağırlık vesvese ve hastalık yolladiklrini yapmazlardı burda çok açık konuşamıyorum iman gücü varsa aşma gücümüz de var elhamdülillah
(34 puan) tarafından
Amin insallah canm
0 oy
(2,301 puan) tarafından
Ay bilmiyorum günahları boynuna yaptılarsa ama öyle işle uğraşan insandan da korkulur. Birde  görmedim hic ben ama  her türlü şeyler yapılır diye duymuştum tabi doğruluğu nedir bilmiyorum 
0 oy
(1,824 puan) tarafından
Bu kadar da olmaz dediğim ne varsa oluyor ya sizden ne ister ki aman Allah ıslah etsin bunları 
(34 puan) tarafından
Ne isteyecek  huzurum var başka biseyim yok kendileri bizim iki katimiz maaş  aldiklari halde   biz onlardan daha bir kez borç  istemedik  muhtac olalim  istiyirlar
(1,824 puan) tarafından
Yazık ya kendinden başkasına tahammül edememek ne kadar acı ne geçecek ellerine anlamıyorum ben bunları
(34 puan) tarafından
Şöyle  soyleyim kocasida bu durumdan habersiz belliki yada artik mudahale edemiyor bilmiyorum çünku  ne zaman karisindan ayri gelse tada biyere git gel yapsak dert yaniyo yannda iken karisi ye demez ise yemek bile yemiyo  iki bardak cay icelim cikalm diyor mesela 3 . Bardak yok yani
(1,824 puan) tarafından
Aaaa tövbe ya adam mum olmuş dediklerinden kabus gibi insanlar biraz akıllanmadılar onca şeyden ibret almadılar yazık
(34 puan) tarafından
Dusunuyorum ben mi abartiyorum ama yok büyüklerim  hep derdu okuma uflemeyle yapikan yuva gun olur yikilir  iki tane ablasi var mesela annesi zaten onceki kocalarini sevmemistim dedi sok oldum

İlgili sorular

0 oy
33 cevap 786 göst.
27 Haziran 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Casperiye (4,240 puan) tarafından soruldu
+2 oy
11 cevap 178 göst.
27 Ocak 2022 Diğer kategorisinde LEMAN339 (174 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 123 göst.
7 Kasım 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
26 cevap 716 göst.
26 Aralık 2022 Aile kategorisinde Sevims002 (1 puan) tarafından soruldu

380,998 soru

11,406,099 cevap

34,944 kullanıcı