0 oy
782 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (4,194 puan) tarafından

Annem hep derki makinanin deterjan gozunden ve buz dolabinin ustundeki tozdan:))

imageMakinamin deterjan gozunu temizliodum

Da ordan aklima geldi:))

33 Cevaplar

+4 oy
(1,623 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Başkasının temiz olup olmaması kimi niye ilgilendiriyor anlamıyorum. Birlikte yaşanmadığı müddetçe herkesin evi düzeni kendine. Çoğu Türk kadını temizliği başkalarını küçümsemek olarak kullanıyor, herkese göre en temiz kendi. Ama baksan çoğu kişi sokakları berbat hale getiriyor. Eviyle övünür ama alır çocuğunun bezini ormana atar. Ülke olarak pisiz bu gerçek. Ev temizledik diye temiz olunmuyor önemli olan ortak yaşam alanlarındaki temizlik o da ortada. Bı de yok baskasinin evinde şuraya buraya bakmak çok ayıp bence. Temizlik programında da başkasına atan tutan herkesin kendi pisliği çıkıyordu, herkes kendine temiz, başkasını yargılamak ego tatmin etmeye çalışmaktan başka bir şey değil.
(280 puan) tarafından
+1
O kadar haklısın ki
(7,738 puan) tarafından
Kesinlikle öyle. k.validemin evini görsen oha nasıl temiz dersin ama gel de içine girip de gör. Huyunu suyunu bil de konuş değil mi? Dışarıda kızımın bezini atmaya kalkar ben durdururum. Çöpleri yere atar, arabadan fırlatır. Ben durdururum. Ailecek böyle alışmışlar. Eşimi biraz bari bu konuda adam edebildim çok şükür dikkat ediyor o da artık. Ama kadını bir türlü alıştıramaım. İki adım ötede çöp kovası olsa dahi yere atar. Evde minicik bir çöp görsün, kim attı bunu yere diye kendini yırtar. Böyle saçma bir anlayış yani. O yüzden ben de hak verdim sana hemen artıladım. Herkes görsün
(1,623 puan) tarafından
Benim kayınvalidem de annem de öyle ne yazık ki. Kayınvalidemin evin önünden kanal geciyor ben ısrarla 300 m ötedeki çöp konteynerine götürmek isterim bezi alıp kanala atma ister, su götürür diyor. Sanki alıp yok mu ediyor? Asla etrafa çöpümu atmam ama onlara göre boşa hamallık ama sorsan hepsi benden temizdir. yurtdışından gelen insanların ülkemizde en çok eleştirdiği şey sokakların, ormanların pisliği ve bu beni inanılmaz utandırıyor. Evinde istersen çamaşır suyu iç ama etraf bu haldeyken asla temiz bir halk oldugumuzu düşünmüyorum.
(7,738 puan) tarafından
Yurt dışı da pek temiz sayılmaz. Bir arkadaşım var İsviçrede yaşıyor. Kapımızın önü bile berbat diyor. Herkes çöpünü oraya buraya koyuyor diye. Elbette bizim de ülkemiz kötü bir durumda ama mesele ülke meselesi değil dünya meselesi. Çok vahim bir mesele hem de
-Reklam-
+1 oy
(1,763 puan) tarafından
Bence saçma bir kadının temiz oldugunu anlayamazsın mesela yeri sildigi bezle masayı buzdolabını silebilir insan görünürde değil gerçekte temiz olmalı temizliği kendi sağlığı için yapmalı mesela ben bir çatal bile yere düşse yıkarım  bulaşık konusunda aşırı titizim evi de sürekli siler supururum hijjen kısmına da çok uyarım yer silme cam silme vb her yerin bezi ayrıdır 
(1,763 puan) tarafından
Gizli yerler onemlj değil hijjen alanları bellidir bence mutfak ve tuvalet banyo parildamali
(1,763 puan) tarafından
Ben her gün evi detaylı silip supururum camların hepsi açık tüller çekili ev tozlaniyir ister istemez toz yoksa temizliğin anlamı olmaz
(2,891 puan) tarafından
Evet
Komşu.oğlunun kusmugunu
Mutfak beziyle sildi
Sonra mutfağa gidip yıkadı geri astı
(4,194 puan) tarafından
Viiiiyyy;))
(2,891 puan) tarafından
Ondan sonra zaten gidemez oldum
Off
0 oy
(5,500 puan) tarafından
Annemde kapısının önünden mutfağı ve tuvaletinden derdi 
0 oy
(2,581 puan) tarafından
Birisi ocağın temizliğinden derdi kimisi düzeninden
0 oy
(13,036 puan) tarafından

Lavabolardan tuvaletten tuvalet fırçasından mutfak dolaplarının düzenliğinden bu gibi şeylerden temiz olduğu anlaşılır bence :)

0 oy
(679 puan) tarafından
Lavabo ve mutfağından 
0 oy
(10,972 puan) tarafından
Vallaha ben eskiden derdim ki dolap içi düzeni ve koltuğun altındaki toz.cok ta dikkat eder temizlik yapardım

Ne zaman ikinci çocuğum oldu o da oğlan oldu sağolsun kurtlu .vallahi temizlik vs unuttum
0 oy
(6,375 puan) tarafından
Benim kaynanam çok temizdir ne mutfağında bir kir görürsün ne banyosunda bir pislik ne canımda bir toz ama gel gör ki tezgah beziyle yerleri de siler, bulaşıkları yıkadığı leğen de hamurda yapar. 

Yani temizlik öyle tozla falan anlaşılmaz canım. Titizlik önemlidir. Ona dikkat etmek lazım. Bir insan ellerini devamlı yıkıyorsa titizdir.
(7,738 puan) tarafından
Aynı benimki :D geçen gün hem yeri sildi hem tezgahı. Dışarıda da çöpleri yere atar ben toplarım da çöp kutusuna atarım görsün de anlasın diye. Kızımın bezlerini bile sallayıver derdi pikniğe filan gitsek. Bir arkadaş yazmış ya en başa da sabitlemişler. Hakikaten temizliğe filan öyle dikkat etmemek gerek, yani bilemezsin titiz mi değil mi?
(6,375 puan) tarafından
Tabi canım zaten kim kendini övüyorsa bir boku kesin çıkıyor.
0 oy
(7,715 puan) tarafından

Bence annenin takinti oldugu sey onlar ondan demis sana hahha benimkide banyo tuvalet mutfak dolaplari:D

(4,194 puan) tarafından
Olabiler kimbilir :)
0 oy
(3,831 puan) tarafından
Herkesin temizlik anlayışı farklıdır benim için tuvalet banyo çok önemlidir sonra mutfak dolap içi dışı düzen bile önemlidir benim için. Dağınık evde daralıyorum her şey yerli yerinde olması gerekir aynalarda leke parmak izi sevmem ben aşırı takıntılıyım ama temizlik için gelen misafirin dokunduğu her yeri gittikten sonra temizlerim oturduğu kanepeyi bile eğer misafirliğe gidersem temizliğine güvenmediğim biriyse lavabosunu kullanmamaya dikkat ederim 
0 oy
tarafından
Temizlik anlayışı kişiden kişiye değişir bence canım. Kimine göre mutfak temizse temizdir, tuvalet temizse temizdir. Bu çoğalır gider. 
0 oy
(186 puan) tarafından
Annem hep cekyat altı der kendı hergun cekıp supurur sılerdı kı eskı kanepeler yere sıfır ve agırdı sımdıkler hafıf ve altı acık
0 oy
(3,586 puan) tarafından
Bulaşık süngeri mutfak havlusu çöp kovasindan :)bence  
(4,194 puan) tarafından
Mantikli:)
0 oy
tarafından
Yani ben temizim demeye getiriyor sun :)
(4,194 puan) tarafından
:))). Yik kiiaaz temizlerken annemin dedigi aklima geldi:))
0 oy
(13,887 puan) tarafından
Evin kokusundan anlaşılır ilk başta 
(4,194 puan) tarafından
Aynn bazi evler deterjan yada oda kokusu kokmasa bile guzel kokar bazi evler de. Uzun sure yatilmis yatak gbi kokuo dogru
0 oy
tarafından
Ben eltimi kaynanami gorumcemi titiz bilirdim taki onlarla ayni evde yaşayana kadar midem kalktı şükur az durdum sonra kendi evime geçtim kaynana görümce yanımda kaldı gene devam etti düzgün yemek yemisligim yok şimdi kendi evimdeyim gönül rahatlığıyla yemeğimi yerim evimin her bezi ayrıdır tuvaletin bezi ayrı banyoyla evin bezi ayrı mutfağınki ayrı ben çok önem veririm hersey yerinden kullanılmasına 
0 oy
(7,618 puan) tarafından
Eve girerken insanı karşılayan koku belli eder zaten.
0 oy
(4,235 puan) tarafından
Evins gittigimde corabimin alti temiz donuyosam o ev temizdir. Ozellikle bebegimle gidince genelde acik renk corap tercih ediyoruz. Bebegimde her yere girip cikiyo bi sekilde ordan belli oluyo. Bi de evin kokusundan da belli olur.
0 oy
(5,240 puan) tarafından
Direk kapıdan girmeden giris kapısı temizse tmm der :)
0 oy
(7,043 puan) tarafından
Benim annemde şey derdi lavabonun altından dolaplarının çekmecelerin düzeninden tencerenin çaydanlığın parlaklığından perdelerinden tezgahının hep toplu olmasından çamaşır asma şeklinden bulaşık makinası döşemesinden beyazların sarı sarı olmamasindan vs. vs.  Bi gün dedimki anne sen beni kandırıp bütün evi kirklatiyosun dedim güldü 
(4,194 puan) tarafından
A :())aynn camasir asma sekli bide o var dogru
(7,043 puan) tarafından
Ay aman takılmayın böyle swylere bacım vallahi insana eziyet ben bunlara takilcam diye OKB oldum su bayram temizliği cigererimi soktu her yeri didik didik didikledim sadece bu bayram değil her bahanede böyle oluyo hiç tavsiye etmem eve bi misafir gelcek olsa geriliyorum şurayı görür beni ayıplar burayı görür beni ayıplar diye

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 128 göst.
2 Mart 2023 Aile kategorisinde Gurbet kuzusu (34 puan) tarafından soruldu
+2 oy
11 cevap 177 göst.
27 Ocak 2022 Diğer kategorisinde LEMAN339 (174 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 123 göst.
7 Kasım 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 450 göst.