0 oy
118 göst.
Aile kategorisinde (799 puan) tarafından
Etrafında çevresinde ..2 yaşında veya daha buyuk sinir krizlerinde kafasını yere vuran.. böyle buyuyen bebekler varmı acaba. 

Kalıcı bir hasar vs bilgisi olan gören varmı

Ben çok endişeleniyorum bu süreç ne zaman biter onuda bilmiyorum

7 Cevaplar

0 oy
(5,607 puan) tarafından
17 aylık oğlum şu an öyle maalesef :-(:-(amcamın oğlu küçükken öyleydi kafası hala bile iz taş toprak beton demeden kafasını vuruyor Du inşallah kalıcı olmaz Allah yardımcımız olsun inşallah 
(799 puan) tarafından
İnşeAllah çok üzülüyorum
Okadar gözlerinin içine bakarak buyut o gitsin kafasını yere vursun
(5,607 puan) tarafından
Bende çok üzülüyorum
(799 puan) tarafından
Allah yardımcımız olsun çok zor
(5,607 puan) tarafından
Amin inşallah o öyle yapınca dikkatini sevdiği şeylere çekmeye çalışıyorum yada görmezden geliyorum sakinleşince biraz yaklaşıyorum öyle biraz daha azalıyor sanki
(799 puan) tarafından
Bende sakinleşiince kafa cici Diyorum
-Reklam-
0 oy
(4,067 puan) tarafından
2 yaş 2 ay kızım sinirlennce eline ne geçerse fırlatıyor bazn etrafında ki şeylre vuruyor braz serbest bırakıyor öfkesini alsn dye işin boyutu kırma knusna geldiğinde müdahale ediyorm annem üzülyorm böyle yapmasan mı diyorum snra hmn sarılıyor annem annm dyo öpüyor
(799 puan) tarafından
MaseAllah ne güzel
Hiç olmazsa anlıyor
0 oy
(227 puan) tarafından
Siniri unutturman lazım baska çaren yok bebekler sinirin ne olduğunu bilmemeli. Bu uzun uzuun konusulup cozulecek bi mevzu ama çözülmeyecek bisey değil 
(799 puan) tarafından
Konuşunca çözülür mü
(227 puan) tarafından
Bebekle degil seninle konusunca çözülür :) bebek neye sinirleniyor nasil bi ortamda gurultulu bir ev mi siniri tetikleyen bi suru sey var. Hic bir bebek sinirlenmeyi bilmez bizden öğrenir ailede görür cozum bulmak gerekiyor
0 oy
(2,266 puan) tarafından
2 yaşa 1 ay var. Öyle bir sinir krizi geçiriyor ki gözü hiç bir şey görmüyor kendi yüzlerini tırmalamış gibi yapıyor kendini yerden yere atıyor. Ne zaman bitecek bilmiyorum sürekli aglmaasın dye uğraşıyorum ağlayınca en az 15 dk hiç susmuyor  
(799 puan) tarafından
15 dk inan bir şey deyıl
0 oy
(880 puan) tarafından
Benim oğlum da 2 yaşında kafasını vururdu istediği bişey olmayınca yada sinirlenince hemen koltuğa gelir yada vururdu baktı yumuşak gider yere yada kapıya duvara vururdu ilk başlarda yapma diye tepki verdim daha çok yaptı sonra hiç tepki vermedim öyle bakardım gözüme bakardı tepki vermediğim için bi süre sonra bıraktı kendi bu 2 ay falan sürdü ama 
(799 puan) tarafından
Peki şuan nasıl kaç yaşında
(880 puan) tarafından
2.5 yaşında öyle hareketleri yok
(799 puan) tarafından
MaşeAlllah ne güzel
0 oy
(8,971 puan) tarafından

Kendini yere atar çok çok sinirlenirse altına kaçırır pek kafa vurma yok şimdilik ama kesin onu da yapar:unsure:

0 oy
(4,164 puan) tarafından

Benimki 1 yaşa yeni girdi 2 3 aydır yapıyor sanırım bizde baya erken başladı bu durum kafasını kaldırıp tekrar yere vurmak mı dersin ellerini yumruk yapıp hızlı hızlı kafasını yumruklamasını mı dersin valla tepki vermiyorum olmuyor kızıyorum olmuyor şaşırdım artık ne yapayım unutsun diye çok üzülüyorum gören ne bu sinir şimdiden diyor  :(

Ama benimki tek sinir olunca değil normal zamanda da basen yapıyor inat ediyor annecim diyorum öpücük atıyorum gülüyor kafasına vuruyor o zaman da anlamadım

(799 puan) tarafından
Bizimki de bir de başlamıştı
Şimdi iki hala devam ediyor ben de şaşırdım kaldım
Düşmeleri var birde bunların dışında onlar ayrı canını yakıyor
Çok üzülüyor insan

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 99 göst.
11 Ağustos 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Hawa (1,552 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 79 göst.
30 Ocak 2024 Aile kategorisinde Nevbahar21 (526 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 36 göst.
10 Kasım 2023 Aile kategorisinde Bebisbekliyorum (1 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 22 göst.
10 Kasım 2023 Aile kategorisinde Bebisbekliyorum (1 puan) tarafından soruldu

379,457 soru

11,359,125 cevap

34,835 kullanıcı