0 oy
189 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (4,067 puan) tarafından

Bebk ters duryo maksat geliş salı gününe kdar dönmezse sezeryn için gün vercm dedi 39 haftalık olcam o gün.

Ne kdar süre sonrası için verir
Bide tam mı yarım mı bayıltıyolr
Seçim i bize mi bırakıyorlr kendilerimi karr veriyo 
Ne kdar sre içinde taburcu olunuyo
2. Doğumm bu İlki norml Di Bi gce yatıp çıkmıştım da bu sezryan olunca çk afalladım uykularım kaçıyor artık 

9 Cevaplar

0 oy
(417 puan) tarafından
2 gece kalıyosun 

Anestezi sana bırakıyolar ben komple uyumak istemiştim uyudum 20 gun once doğurdum

Günü bilemicem  ama cok gecmez 2,3 gune alırlar 39 oluyosan
(4,067 puan) tarafından
Çabuk toparlayabldinmi kendini 2 yaşında kızm var da o yüzden çok stres yaptım
(417 puan) tarafından
1 haftaya anca toparladım benım cok zor gecti 4 gundu tek basıma oturup kalkamıyor dum annem sağolsun kaldı bızımle 20 aylık oğlum ile o ilgilendi
-Reklam-
0 oy
(171 puan) tarafından
Korkma canım yarım saatin içinde hepsi halloluyor Allah'ın izniyle....beni de tansiyonumu düşüremedikleri için acıl sezeryana aldılar bana sormadılar belden aşağısini uyuşturup yaptılar iyiki de öyle olmuş yavrum doğduğunda görebildim çok şükür...2 gün yattıktan sonra taburcu oluyorsun 
(171 puan) tarafından
Allah'ıma çok şükür 3 4gün içinde toparladım evin içinde hastane de sürekli yürüdüm sende yürü ameliyattan sonra toparlamak için çok iyi geliyor
(4,067 puan) tarafından
Çok ağrı oluyor mu çıktığım gbi kızıma sarılmak istiyorum da kendimde olur muyum hemn :(
(171 puan) tarafından
Kendinde oluyorsun canım uyutmuyorlar zaten... fazla ağrı olmuyor korkma canım.ameliyat sırasında da seninle hep konuşuyolar
(4,067 puan) tarafından
Teşekkürler canm
(171 puan) tarafından
Rica ederim
0 oy
(249 puan) tarafından
2 gece kalırsın 

Yarım saat sürüyor

Bel altı uyuşturur

Korkma uyuşunca bişey hissetmiyon
0 oy
(279 puan) tarafından
Ben çarşamba 3 te oldum sezeryan cuma 3 te taburcu oldum.Aneliyata almadan önce anestezi doktoru geliyor soruyor tamamen uyumak mı yoksa belden uyusturmalimi.Yan etkilerini söylüyor.sezeryana 2.50 gibi alındım bebegim 15 dk da doğdu.Benom ilk sezeryanim di ameliyathane konuşuyorlar moral veriyorlar .Benim pek ağrım olmadı. 12 saatte bir damaryoluma ilaç verdiler iğne vurdular.Hemen ayaklandım.Annem özelde olmuştu 9 sene önce beni görünce çok şaşırdı ameliyat olmuş gibi değildim. RABBIM sizede kolay sağlıklı bir doğum nasip etsin
(4,067 puan) tarafından
Amin inşallah ya
0 oy
(3,274 puan) tarafından
Belden uyuşturma oluyor aksi bir durum olmadan genel anestezi tercih edilmiyor canım. Bebeğin 5dk sürmeden geliyor zaten ve tamamen kendinde oluyorsun görüyorsun falan çok güzel bel altın uyuşuk olduğu için ameliyat ağrısını da yasamiyorsun tam uyuşukluk geçeceği zaman agri kesici yapmalarını istersen hiç ağrın olmadan çok güzel bir doğum gerçekleşmiş olursun. Ben kendi isteğimle 1gece kalıp çıktım doktorum iyi görünüyorsun kendinde istediğin için taburcu edeyim dedi. 
0 oy
tarafından
Benden yapıyorlar devlet banada belden igne yaptılar uyusmadi sonra komple bayilttilar .

Tekrar olsam komple uyumayi secerim o riski tekrar alamam ilk saatler amelyattan sonra biraz agrili geciyo ondan sonra yurumeye basla cabuk toprlanirsin ben bu seferde sezeryan gibi ameliyat oldum ilki gibi degildi cok güzeldi hic agrim yoktu. Sana tavsiyem dogum evi veya universite varsa oralari seç. 
0 oy
tarafından
Bana gün vermemişti gün için gidecektim gidemedim bir sonraki gün 39.haftada doğum yaptım :) Aynı hafta hangi gün sezeryan varsa o güne verirler bence beklemezler. Tam mı bölgesel mi diye bana sordular ben bölgesel anestezi istedim çok da memnun kaldım doğar doğmaz yanağıma koydular kokusunu duydum zaten bişey hissetmiyorsun sadece bir rahatsizlik oluyor o kadar çünkü insanlar dokunuyor ve hissediyorsun acı değil yani. Ama bölgesel alınca  ayılmak daha kolay oluyor. Görümcem tam anestezi aldı çok zor  toparlandj benim ilk doğumum olmasına rağmen ilk hafta bütün evimi temizledim. Hastanede 2 gün kaliyorsun 
0 oy
(482 puan) tarafından
Ben de 39 +1 de sezeryan oldum ben ameliyattan aşırı korkan birisi olarak söylüyorum gerçekten hiç korkulacak bı durum yokmuş kendini korkutma her şey yarın saatte bitiyor bana doktorum sormamisti belden mi yoksa komple mi uyuşturalim diye belden aşağım uyuşturuldu zaten ben de öyle istiyordum çoğu sezeryani da bu şekilde yapıyorlarmış artık ama seçimi sana da bieakabiliyorlarmis öyle diyorlar iki gün kaliyorsun ben ikinci günün ikindisinde taburcu olmuştum önemli olan ilk ayağa kalkış ondan sonrası kolay bol bol yürü şekersiz sütsüz Nescafe iç doğumdan sonra Allah yardımcın olsun kucağına sağ salim bebeğinizi almak nasip etsin Allahim
(4,067 puan) tarafından
Şu yorumunuz beni çk rahtlattı teşekkürler
(482 puan) tarafından
Rahat olun zaten anlayabiliyorum ameliyat denince insan bı ürperiyor fakat hiçbir şey hissetmiyorsun zaten bebeği çıkarınca öptürüyorlar sana o his bile her şeye değer korkma korkutma kendini Allah yardımcın olsun
0 oy
tarafından
Ben normal doğumdan mecburi sezeryan oldum ama 38 e kadar veriyorlar diye biliyorum. Belden aşağı yaptılar ve bence o şekil daha iyi 

İlgili sorular

0 oy
0 cevap 61 göst.
22 Haziran 2021 Diğer kategorisinde Sugra (1,186 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 142 göst.
0 oy
10 cevap 134 göst.
28 Nisan 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde mugetoprak.38 (137 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 131 göst.
1 Mart 2022 Diğer kategorisinde Serpil ahmet (546 puan) tarafından soruldu

379,187 soru

11,350,753 cevap

34,818 kullanıcı

...