0 oy
141 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (4,067 puan) tarafından
İlki norml doğm yapmştm 18 saat suni sancı çektim. 2. Doğum da norml istiyorum aslında 2 ay kaldı doğumuma. 

Eşimde bu sefer özele gidelm sezeryn ol gnü belli olsn tekrr o kdar acı çekme dyo

Bnde belki bu sefer o kdar uzn srmez dye düşünüyorum :(

13 Cevaplar

0 oy
(10,878 puan) tarafından
Normal planlıyoruz hoop bir problem çıkıyor sezeryana dönüyor.
-Reklam-
0 oy
(1,160 puan) tarafından
İlki normal, ikincide normal oldu. İkinci daha kolay oldu. Özele gidip epidural doğum yapabilirsin. Sancıyı hissetmiyorsun bile
0 oy
(962 puan) tarafından
İki normal doğum yaptım ikinci doğum çok daha kısa sürüyor 
0 oy
(1,369 puan) tarafından
İlk dogumum normal oldu ama kızimda çok enerjik ve saglikliydim iyi bir doğum yaşadım. Oğlum beni mahvediyor şuan gözüm korksa da risk görmediğim sürece yine normal olacak galiba 
0 oy
(982 puan) tarafından
Cnm asla sezeryan istemezdim suni sancı verdiler ne yazikki oğlumda bendede aksilikler çıktı kolumu kaldırdılar yere düşüyordu tutamıyordum acilmam 1 santimdi 5 oldu 1saate sezeryan olmam diye tutturdum ama sezeryan oldum ağrısı çok farklı keşke normal doğum olaydım çok uğraştım oysaki olsun diye ama olmadı kardeşim yengem normal doğum yaptı hemen kalkıp yürüdüler ben nazlı biri asla deyilim tam 3ay doğum sancısı çektim %5 kişide oluyor bu durum onlardan biriydim doktorlar bile saldırıyordu bu ağrıya nasıl dayanıyordu nasıl dayandı 3ay diye riksli gebelik bölümündeydim cnm ben ama ne yazikki vücudum ağrıdı zaman 2 gün beynim o ağrıyı normal kobul ediyordu ağrı oluyordu fakat umursamıyorum 5 düşük hatta 6 ağırdı cnm düşük tehlikenin ama bunlara alıştım normal geliyordu doğum yaptım sezeryan kadar bana göre tabiki kötü birşey yoktu sezeryan oldum doktor geldi sabah karnıma bir çoktu eliyle ağrıdan ölüyordum bitmiş durumdaydım yeneyimi 6 gün yaptım eşim yaptı annem yaptı kardesim normal doğumda kalktı çayını bile koydu
0 oy
(13,824 puan) tarafından
İlkim normaldi catim darmis ikincim sezeryan oldu
(1,053 puan) tarafından
Canm anltr msn süreci nasıl oldu
Sezeryan mı kolay normal dogum mu
(13,824 puan) tarafından
İlkimde 30da rahim kisalmam oldu 35+5 de normal doğum oldu benim biraz zor oldu 2760, di kilosu ama catim da darmis ikinci de 37+0 da suyum geldi doktor zorlamak istemedi oyuzden sezeryan oldum doğum işte cnm ikisi de kolay değil tabiki ama normal doğum az dikişle ve dikişsiz olsa hatta en guzeli
0 oy
(2,387 puan) tarafından
Üç doğumumu da normal yaptım hepsi farklıydı. İlki çok kolay oldu. İkinci çok zordu. Üçüncü suni sancıyla oldu. Yani ilki öyle olduysa ikinci de öyle olacak diye düşünme 
0 oy
(7,940 puan) tarafından
Benimde ilk doğumum 12 saat sürdü öldüm sanki beni yavaş kesiyolar 

İkincisi ise 7 saat sürdü daha kolay oldu ilke göre ikiside normal doğum 
0 oy
(302 puan) tarafından
2.sini de normal doğurdum sezeryan düşünmedim bile. Ama doğru 2. Doğum daha hızlı ilerledi
0 oy
(954 puan) tarafından
İlki 9 saat surdu sancı ile ama 2.dogum 1 saat sancıdan sonra hemen dogdu genelde 2.3 daha hızlı ilerliyor surec bence en iyisi normal yapabiliyorsan normal . Bebeğinin sağlığı için de normal tercih ederim 
0 oy
(597 puan) tarafından
İkincide tecrübeli olduğun için evde sancini çekip doğuma gidiceksin daha kolay oluyor ikinci.bende çok çok kolay oldu 
0 oy
(1,015 puan) tarafından
Kuzum zaten Allahin izniyle ikinci dogumlar daha kolay oluyor.ben ilk sezeryan oldum ve bunu normal olsun istiyoruz doktorumuzda kabul etdi insallah bi terslik cikmadigi surece normal olucak  inan bana sezeryan aninda aci hissetmesende sonrasi cok fena zorluyor.baskalaeina muhtac olmak bebeyininistediyim gibi kucagina alip emzirememek hatda ilk cacugunla da ilgilenemiyceksin kucagina alip sevemiyceksin nede olsa seni kzliycekdir yavrum hastaneden dondukten sonra seninle hasret gidermek ister buyuk ihtimal.yani demem oki saglik durumunuz musade etdiyi surece normale adapte ol.
0 oy
tarafından
Bebegim 14 aylik  normal dogum  yaptım  suni sanci ile  gec gelen bir bebekti  hala atlatamadım  2.bir gebelik düşünmüyorum  rabbim olmayana versin ama Allah bilir ya olursa mucizevi  sezeryan isterim  çünkü  en son acıdan  yerlerde surundugumu  biliyorum  ozelde dogum yaptım  cok ilgili bir hastaneydi  duştan falan çıkamadım  suyun altında biraz rahatlıyordum  ama o sancı  ooofff  hatırlamak bile istemiyorum 

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 49 göst.
29 Nisan 2021 Diğer kategorisinde Elif__16 (84 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 189 göst.
3 Mart 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Nisan KC (4,067 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 345 göst.
21 Ağustos 2020 Aile kategorisinde Alyakus (2,364 puan) tarafından soruldu
0 oy
20 cevap 626 göst.

379,185 soru

11,350,598 cevap

34,818 kullanıcı

...