0 oy
860 göst.
Aile kategorisinde (914 puan) tarafından
Ya oğlumun astımı var sürekli burnunu serum fizyolojik ile açıyorum zaten ama bu akşam iki burun deliğine de sıktım sonra kucağimdan bıraktım ayakta bile dikilemedi ağlarken nefesi kesildi hemen kucağıma aldım ellerini kollarını bacaklarını saldı kasları boşaldı nefes almıyordu . Defalarca Cihangir Cihangir diye seslendim kendine gelsin diye ama yok resmen gitti yani kardeşim yanimdaydı hemlic manevrasındaki gibi başını aşağı sa sırtına vur abla abla dedi hemen yaptım öyle değince kendine geldi ölüp ölüp dirildim  çok korktum yani ne olduğunu da anlayamadim ne yapmam gerektiğini de anlayamadım sürekli yapıyorum hiç böyle bir şey olacağı aklima gelmezdi o an nefes borusuna kaçtığını da düşünemedim sonuçta bir boğulma yaşanmadı bir şey yutmadi diye hemlic manevrasındaki gibi aşağıda sarkıtmak kardeşim demese yapmayacaktim :( 

22 Cevaplar

0 oy
(48,680 puan) tarafından
oyy geçmiş olsun canim benim sari kuzuma 
(914 puan) tarafından
Sağ ol cânımm:(
(48,680 puan) tarafından
simdi yazacaktım sana nasil oldu diye
-Reklam-
0 oy
(1,824 puan) tarafından
Oyyy çok geçmiş olsun canım Allah korusun ya. Yaşamadım ama şu andan itibaren yeni fobim budur 
(914 puan) tarafından
Allâh yaşatmasın :((
0 oy
(6,512 puan) tarafından
Ayyy verilmiş sadakaniz varmış yaaa Allah korusun geçmiş olsun canım 
(914 puan) tarafından
Amin , teşekkür ederim yarın başından bir şey çevirip vermeli birine çok korktum resmen o an hayata geri döndü yaşayan da dirilten de Allâh
0 oy
(1,351 puan) tarafından
Ahh canım ya gelmiş geçmiş olsun rabbim korumuş yavrunu 
(914 puan) tarafından
Amin amin İnşaAllâh rabbim korusun aklim çıktı
0 oy
(6,181 puan) tarafından
Çok geçmiş olsun cnm ya o korkuyu çok iyi bilirim 
(914 puan) tarafından
Yâ Allâh kimseye yaşatmasın gerçekten:(
0 oy
(11,505 puan) tarafından

Çok geçmiş olsun canım 

(914 puan) tarafından
Teşekkürler
0 oy
tarafından
Çok geçmiş olsun canım Rabbım korumuş 
(914 puan) tarafından
Amin aminnn
0 oy
(7,768 puan) tarafından

Geçmiş olsun canım :( her serum sonrası sırtına vurmuyo muydun

(914 puan) tarafından
Vuruyorum ama vurmama fırsat kalmadan dikilmek istedi
(7,768 puan) tarafından
Rabbim beterinden korusun o  an nefes falan aldı sanırım yavrum ya
(914 puan) tarafından
Valla ne olduğunu anlayamadim aklım çıktı:(
0 oy
(13,014 puan) tarafından
Ay geçmiş olsun 

Acaba anlamadan çok mı sıktın 
(914 puan) tarafından
Yok hep aynı yapıyorum aslinda iki buçuk cc toplam 5cc
tarafından
Ay fısfıs alsan canim ben nansorine burun spreyi kullanıyorum biraz pahalı 150 TL civarında ama bebekler için zararsız doktorum yazmisti hemende açıyor bebeğin burnunu ,bende serum fizyolojik yapmaktan hep koruyorum diğer burundan çıkmazsa diye ,ortibebenin izotinik suyu gibi olanlarda zor sıkılıyor bebekler durmuyor çünkü burunlarına sıkarken , en iyi sprey şeklinde olanlar sanki
(914 puan) tarafından
Ah o dediğin fisfisi da kullandık ama en kolayı enjektör ile serum fizyolojik sıkmak yani hiç hiç aklima gelmezdi böyle bir şey olacaği
0 oy
(5,318 puan) tarafından
Çok geçmiş olsun bende serum yapamıyorum doktor serum ile temizle dedi korkuyorum dedim
(914 puan) tarafından
Çok gerekli olmadıkça yapmayabilirsin ama bizim aşırı tikaniyor
0 oy
(7,952 puan) tarafından
Hayatta ben yapamam korkuyorum birşey yaparım diye hep oğluma verdiler ben yapamadım defalarca anlatmalarını rağmen sizede geçmiş olsun 
(914 puan) tarafından
Hep yapiyorum yani hasta olmasa bile hava vermeden önce sabah akşam burnunu aciyorum hasta olunca ise günde 4-5kere yapıyorum çünkü aşırı bir burun tıkanıklığı oluyor
(7,952 puan) tarafından
Benim oğlumda öyle üstüne astım mesela şuan horluyo
0 oy
(483 puan) tarafından
Başka bir sağlık problemi olabilir mi
(914 puan) tarafından
Astımı var sadece yani şuan burnu tıkalı zor nefes alıyor bak uyuyor ama horluyor çok:(
(483 puan) tarafından
Burnu tıkalı olabilir başını biraz yükseltip devam edin bence dediğiniz şeyin böyle bir şeye n3den olduğunu sanmıyorum yogun bakimlarda entube hastalara bi benzeri yapılıyor böyle bir problem olmuyor
(914 puan) tarafından
Dediğim gibi başka bir rahatsızlığımız yok biz sürekli yapıyoruz dikilerek ayaktayken arkasina geçiyorum kollarini sarıp öyle burnuna sıkıyorum, entube olan hastalarda ise yatarak yapılıyor benim de işte hiç aklima gelmezdi böyle bir şey olacağı
0 oy
(1,746 puan) tarafından
Rabbim korusun ya geçmiş olsun 

Ama bende serum fizyolojiğe başlar başlamaz daha fazla tıkandı burnu bıraktım bende tıkanmadı artık
(914 puan) tarafından
Aynen serum fizyolojik burun damarlarina bir şey yapıyormuş okumuştum öyle bir şey
0 oy
(4,216 puan) tarafından
Geçmiş olsun canim allah korumuş her iki burun deliğine aynj anda sıkma yan yatir once birine sonra diğerine sık dikkat et rabbim sana bağışlasin yavrunu
(914 puan) tarafından
Cânım dr artık büyüdü artik dikilerek yapabileceğimi söyledi ki hastanede bile öyle yapiyorlar ayaktayken lavabonun onunde , yan yatırarak küçük bebekleri rahatlikla yapabilirsin ama bu çocuk artik kendini bin yana bi bu yana atıyor dediğin gibi yatirip yapmak mümkün değil:( amin amin Allâh razi olsun dikilir vaziyette bi burnuna sıkıyorum akiyor sonra diğerine sıkıyorum ama işte bir şey ters gitti o an ne olduysa
0 oy
(671 puan) tarafından
Çok geçmiş olsun 
(914 puan) tarafından
Amiiin teşekkür ederim:(
0 oy
(163 puan) tarafından
İki burnuna aynı anda sıkmakta hata yapmışsın . Birine sık aç sonra diğerine sık.  Allah'ım korusun.  
(914 puan) tarafından
Öyle yapıyorum zaten birine sıkıyorum akiyor sonra diğerine sıkıyorum
0 oy
(2,483 puan) tarafından
Çok geçmiş olsun canım böyle durumlarda soğuk kanlı olup hemen müdahale etmekle en doğrusunu yapmışsın ama o an işte ne kadar soğuk kanlı olunabilirse Rabbim yasatmasin bı daha 
(914 puan) tarafından
Amin amin yâ işte anlayamadım ki işte kardeşim demese hâlâ kucağimdan Cihangir Cihangir diye sesleniyor olacaktim ve can teslim olur Allâh muhafaza kardeşim dedi de baş aşağı sarkitinca sol kolumun üstünde birde vurunca sirtina geldi kendine o an içimden de düşündüm hemlic manevrasındaki gibi çevireyim diye ama diyirum bir şey yutmadi ki diye sonra saniyelik şey işte kardeşim dedi Allâh tan hemen yaptim
0 oy
(501 puan) tarafından
Çok geçmiş olsun Allah kimseyi evladiyla sınamasın. Ben çok korktum o işten hiç yapmadım benim ki de çok mukuslu. Ama hep aklımda yaşadığınız Okay gelir ya kaçarsa ya beynine giderse diye. Çok tehlikeli buluyorum ben bilemeyiz oan. Allahtan kardeşiniz varmış sadaka verin. 
(914 puan) tarafından
Evet bugün vereceğim İnşaAllâh başından çevirip çocuk kucağımda tekrar hayata döndü kardeşim öyle dedi de bu zamana kadar 15aylik 4kez bronşit iki kez zatüre oldu yani bu yeni bi iki kere yaptığımız bir şey değil sürekli gun de 4-5kez yapıyorum yoksa ciğere çok çabuk iniyor
(501 puan) tarafından
Allahim bidaha yaşatmasın Yarabbim.
0 oy
(13,821 puan) tarafından
Çok geçmiş olsun o anlar çok korkutucu oluyor Rabbim evlatlarimiza sağlık versin
0 oy
(2,369 puan) tarafından
İkisine bir sıkılmıyo ama o yüzden nefes alamamış kuzu 

Ben şöyle yapıyorum 

Burun aspiratöru ile çekiyorum 

Yavaş yavas 

Kaynamış soğumuş su  sıkıyorum uç kısmına siringa ile öyle çok dolu şu değil yumuşaması için çekiyorum aspiratör le mis gibi oluyor 

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 322 göst.
16 Mayıs 2020 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Kezbanmiranm (83 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 105 göst.
2 gün önce Diğer kategorisinde Periiii89 (857 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 196 göst.
0 oy
8 cevap 143 göst.

379,888 soru

11,372,214 cevap

34,855 kullanıcı

...