0 oy
413 göst.
Aile kategorisinde (76 puan) tarafından
Eski postlarima dek geldiyseniz daha 1 yılım bile dolmadı evleneli 5 ay 1 haftalık gebeyim. Memurun ve köyde görev yapıyoruz. Biraz borç harç vardı şükür bitirdik. Tam birikim yapalım bebeğin eşyalarını falan alalım dedik eşim her Allah'ın günü oyun bilgisayarlarına bakıyor. Tamam benim onayımı almadan asla almaz ama bana da gına getiriyor ne halin varsa gör diyorum artık. Daha çocuğa bı çift çorap almadım. Beşik dolap bebek arabası herşey duruyor yavaş yavaş onları alalım diyorum hep erteledi. Geçen günde yine bilgisayar alayım lütfen falan dedi bende napiosanyap dedim. 13 bin e oyun bilgisayarı almış. Ve saatlerce başından kalkmaz. Bağımlısı... Ben mi tepki veriyorum anlamıyorum. Bir sürü eksiğimiz var ben onları göz ardı ediyorum az birikim yapalım diye ama o ihtiyaç olmayan bı şeye harcayabiliyor

24 Cevaplar

0 oy
(1,824 puan) tarafından
Tam tersi valla mikrofiber bezi kendi düşüncesine göre eskitmeden attım sanıp atma falan diyor öyle değişik 
(76 puan) tarafından
Buda değişik :)
-Reklam-
0 oy
(829 puan) tarafından
Birikim yapma canım boşver 
0 oy
(6,165 puan) tarafından
Böyle oyuna fln harcama yapmaz oyun bağımlılığı yok. Ama karı koca bizde bugün için yaşayanlardaniz çok birikim yapamıyoruz o yüzden:)
(4,220 puan) tarafından
A bu biz annem bazen kiziyor anca yiyin için gezin başka bir işe yaramıyorsunuz der
(6,165 puan) tarafından
Aynn kızlar bizde aynen öyleyiz:)) ölümlü dünya diyoruz
0 oy
(7,121 puan) tarafından
Eşim bana ne halin varsa gör derse bende alırım sen desene ki . Benim bebeğim olacak ver o bilgisayar alacağın parayı bana ben eksikleri alayım . Ne yavaş yavaş alırız diyorsun hata yapmış ma başta sen demeyeceksin 
(76 puan) tarafından
Ya böyle birden yüklenmeyin dedim ama o gayet iyi yukleniyor
0 oy
(4,662 puan) tarafından
Harcar ama oyun düşkünü değil mide düşkünü yemekten asla kızmaz 
(76 puan) tarafından
Keşke yemek olsa oyunlara bile para veroyor
0 oy
(2,305 puan) tarafından
Kendinden fazla ödün verip fedakâr olan taraf sen olma derim 
(76 puan) tarafından
Sanırım bunu fazlaca yaptım :(
0 oy
tarafından
Sadece boğaz derdindeyiz vallahi başka öyle gereksiz harcama yok eşim de 
0 oy
(774 puan) tarafından
Asla yapmaz herşeyini çok düzenli ihtiyaca göre alır bana kızar hatta dikkatli harcama yap diye çocuğa ne görürsem aldığım için :) 
0 oy
(826 puan) tarafından
Yok kendine üst bile almaz ben alalım demedikçe ama şu var mesela pazara gidecek ya alınacaklari kilosuyla yazmasam çok fazla alır. Markete gittiğinde adet vermezsem herseyden çok alır kalabalık ailede yetiştiği için sanırım 
(76 puan) tarafından
O işlere hep ben bakarım zaten ama geçen kart ekstresine bı girdim oyun almış 40-60-100
0 oy
(7,361 puan) tarafından
Yemek konusunda boğazına düşkün sadece okadar
0 oy
(12,927 puan) tarafından
Aldırarak hata yapmışsın 

Benek aranası vs seçseydin bunu alalım somra alırsın vs diyerek oyalasaydın 
(76 puan) tarafından
İnan o kadar denedim ki artık bunalttı
(12,927 puan) tarafından
Kaynımda öyleydi eltim PC de oyunları sildirdi sora tel de başladı yavaş yavaş bırakıyor onu da
Kızları doğunca çocukla ilgilenmeye başladı inşaallah eşin de öyle olur
(76 puan) tarafından
İnşallah ya
0 oy
(1,462 puan) tarafından
Maalesef yapar ama benim harcama yapmama da karışmaz.ben gereksiz bı harcama zaten yapmam hatta uygun fiyatlı olanını araştırıyorum diye kızar beğendiğini al niye fiyatına bakıyorsun der.ucuzu da olmayınca hiç almıyorum vazgeçiyorum.daha salsam sesimi cikarmasam boş şeylere harcar parayı 
0 oy
(64 puan) tarafından
En başta çocuğundan kısarak hata yapmışsın. Bizim ev borcumuz var kredi karti var 4 tane. Ona rağmen hiic kusura bakma cocugumdan kismam nerden bulursan bul parayi dedim. O neymiş oyle evli adam çocuğu olacak pc basinda oyun oynayamaz. Çocuk doğunca işlere de yardim etmez oyundan sonra iyice tartisma cikar. Pc mi aldı eşin sende çocuğun herseyini al karttan seve seve odeyecek mecbur. Oyun aliyormus birde. Benim eşim bir senedir gotune don almiyor borcdan. Ben hamileligi bir pantolonla bitirdim cocugumun tirnak makasina kadar iyisini aldim. Bu erkeklere tasarruf yapmaya gelmiyor ye ic anlik. Simdiki aklim olsa ev almazdin vallaha yerdim o parayi 
(76 puan) tarafından
Bende öyle 1 tane pantolon aldım sadece ama beyimiz az önce de monitör bakıo 2 bin lira bişey değil diyo dedim valla çıkar giderim yeter artik
(64 puan) tarafından
Açık açık konuş karşına al eşini. Benim eşimde arabamız varken basicam arabayi diye tutturmustu ergen kekolar gibi. Sen yap ben kırarım dedim. Kirarsan yeniden yaparim dedi. Vallahi istersen yüz kere yap gene kirarim dedim. Bir gun cay bardagini aldi eline fırlatmak icin guya beni korkutacak. Takimim da baya pahali hic bozulmamış bende yeni gelinim kendi emeğimle calisio almistim. Kirmadi masaya koydu geri sakince aldim bardağı mutfajta yere firlattim tuzla buz oldu. Bir daha bana artist artistik hareketler yapma sen zararlı cikarsin dedim. Ayni takimdan ona aldırdım orayi da ona temizlettim o gunden beri korkuyor benden  azicik deli taklidi yapmak lazim. Aldigini kirarim bocuk şeyin parasını odersin de korkut hic olmazsa
0 oy
tarafından
Beni yanlış anlamayın ama bunlar erken bebek sahibi olmaktan kaynaklanıyor bence. İnsan bu tarz şeylerden hevesini aldıktan sonra bebek sahibi olunca tüm radarını sadece bebeğe çeviriyor. Bu arada 13 bine çok iyi bulmuş. Doğumda eşim bana hediye olarak aldı. Ama uçuk bir fiyat yani 
(76 puan) tarafından
29 yaşındayız daha ne kadar bekleyebiliriz ki  evet bebek supriz oldu ama yaş olarak geç bile kaldik
tarafından
Ben de ilk bebeğimi 30 yaşında doğurdum. Geç olduğunu düşünmüyorum. Ama haklısınız yaş büyük bir faktör. Lakin bu tarz sorunların karşısında yaş faktörü ufacık kalıyor bence. Tabiki bu benim fikrim
0 oy
(645 puan) tarafından
Valla öyle gerekse harcama yapmıyor bi sigara alıyor bana göre gereksiz olan ama ona göre ihtiyaç olsn onun haricinde ev alışverişini beraber yapıyoruz ve ben tamam demeyince almıyor yok gerek yok dersem geri bırakıyor. Bazen alışverişe ihtiyaç için tel gidiyorum fazla alırsam gereksiz harcama yapan genelde ben oluyorum :))
0 oy
(239 puan) tarafından
Gecmis olsun artik saatlerce pc basinda olur gece gunduz cocukla seninle ilgilenmesini unut bence ...
0 oy
(4,619 puan) tarafından
keske gereksiz seylere harcasaydi bitkoinde herseyi batirdi 
0 oy
tarafından
Paranın kolay kazanılmadığınin çok çok bilincinde bir insan gecesi gündüzü yok bu saat oldu işten geldi 4 çocuk var evde hep kendini erteler benim eşimde bende öyleyim 

Sen yapabiliyorsan ıpleri eline al
0 oy
(4,220 puan) tarafından
Eşin çok düşüncesizmis bazı erkekler ayakkabi giyim falan çok harcar bazıları elektronik benim eşim çok şükür öyle büyük harcamaları yoktur bir paket sigarasi vardir onuda üç günde anca içer bide evde yeme içme öyle şeylere çok harcar yani hicbisey eksik olmasın ister 
0 oy
(11,194 puan) tarafından
Annem hep der erkeğin 2 kaşığı varsa birini sen kıracaksın diye madem esin önemsemiyor birikip yapma yapacaksanız eşinden gizli tut şu eksik bundan alınacak de bazi erkekler kendilerine göre ihtiyaç sanıp bizim ihtiyaçlarımızı göz ardı ediyorlar

İlgili sorular

0 oy
17 cevap 569 göst.
23 Aralık 2021 Alışveriş-Hediye kategorisinde Enes2020 (4,040 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 190 göst.
13 Eylül 2023 Alışveriş-Hediye kategorisinde Aysegul&20 (3,369 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 271 göst.
5 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Asli_eren_47 (762 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 273 göst.
12 Ocak 2021 Aile kategorisinde yagmurhawa (376 puan) tarafından soruldu

378,747 soru

11,336,966 cevap

34,799 kullanıcı

...