+1 oy
924 göst.
Diğer kategorisinde (826 puan) tarafından

Kızlar biri 19 biri 32 aylık iki bebeğim var kızım 2 yaşına kadar çok hareketliydi yapma derdim anlardı ama herseyi merak eder yine yapardı yapacağını şimdi oğlum da öyle neyse ablam da her fırsatta benim çocuklar böyle değildi diyor . Evine ayda yılda bir giderim o da çağırmayla. Yani sürekli sürekli cocuk  öyle olmaz söyle olmaz bilmem ne

Kızım anlıyor şu an onunla heryere rahat gidiyorum ama oğlum dinlemiyor herseyi çok merak ediyor. 

Kendi çocukları biri 7 biri 14 yaşında 7  yaşındaki yeğenim benim çocukları falan kıskanıyor,  ben kizima ne yapsam istiyor falan ama çocuk yani bende sen kocamansin kucakta taşınmak için demiyorum mesela

Neyse bende bir video attım ablama bir uzman konuşuyor onun verdiği cevaba bakın deli oluyorum artık gerçekten.  

image

21 Cevaplar

0 oy
(826 puan) tarafından

En İyi Cevap
Birde mesela ben kizima birsey alırken soruyorum,  beğendiğini giysin istediğini yesin fikri olsun gerektiğinde hayır desin diye bunlar çok garibine gidiyor sürekli eleştiriyor 
(1,578 puan) tarafından
Demekki sen istedgi hoşuna giden şeyleri soruyorsun ki evet diyo çocuğun sen huyunu biliyorsun taniyosun demekki nekadr güzel bişey bu aslında dha cocogunu taniyamayanlar var bence kimsenin garibine gitmicek şeyler bunlar
(826 puan) tarafından
Teşekkürler canım.  Bana da gayet normal geliyor asla da şikayetçi değilim sadece evet yoruluyorum ama hangimiz yorulmuyoruz yani
(1,578 puan) tarafından
Benim çocuğumda öyle canım sıkma canını
-Reklam-
+1 oy
(48,671 puan) tarafından
canim ela sakin uysal uyumlu ama cadiligida tutuyo hircinda oluyo sinirlenince tukurruyo bana☺️ dışarıda korkar çekinir bende korksun istemiyorum mesela 

benim cocugum mukemmel o yapmaz diyen hep kendnninknni met edenlerden uzak duruyorum sevmiyorum oyle insanlari insan kendi cocugu olsada elestirmeyi bilmeli
(826 puan) tarafından
Öyle tabi ya çocuk dediğin yapmaz demeye gelmez ki kuzum hani şimdiye kadar ikisi de gittiğim yerde kırıp dokmediler ama meraktan karıştırıp oynamak istiyorlar oğlum sürekli tırmanıyor heryere
0 oy
(4,981 puan) tarafından
Ablan çocuk değil ot yetiştiriyor sanırım. 
(826 puan) tarafından
Çok şaşırıyorum bende benimkiler uzaydan gelmiş gibi muamele ediyor
0 oy
tarafından
Çocuklar büyüdükçe biz bile unutuyoruz ,huyunu suyunu davranışlarını ,ve yeri geliyor tecrübelerimizi ,bence ablan hatırlamıyordur ,yada içine kapanık çocuklarda ben baskı hissediyorum ,yiğenlerinin küçüklüklerini senden hatırlarsın belki  ,***** demesi çok yanlış 
(826 puan) tarafından
Valla 14 yaşında olan koca genç kız ama mesela sürekli birinin yönetmesini bekler bir su getirir misin dediğinde hangi bardağa koyacagini bilemez o kadar . Küçük fena ama maasallahi var . Onlar küçükken hayır denmez diye alistirdilar canım.  Ben öyle olsun istemiyorum bunu kasten yapıyorum insanlara gerektiği zaman hayır desinler istiyorum bir fikirleri olsun koy.un gibi gudulmesinler  birileri tarafından
tarafından
Ay çok haklısın dışarda kendi hakkini savunabilen birer birey yetiştirmek daha önemli tabiki çocuklar isteklerini söyleyecek bence anormal olan ablan yani cocuklarin özgüvenini  kırmamak lazım 18 aylık bebeğim bile kendi isteklerini az çok ifade edebiliyor isteyip istemediğini şimdiden onu hayır denmez, annenin babanın her dediğini koşulsuz yapacaksın diye alistirirsan aynen koyun gibi olur bence ,bu kadar çocukların kişiliklerine müdahale etmemek lazım kendine zarar verecek bir yaramazlık yapmıyorsa bırak yapsın, öğreniyor , oynuyor sonuçta bitki değil ki bu çocuk ya boşver bence sen kendi bildiğin gibi büyüt canım çocuğunu
(826 puan) tarafından
Sagolasin canım zaten genelde benim gibi dusunuhir anneler . İnsana ister istemez acabaa mi dedirtiyorlar
0 oy
(13,009 puan) tarafından
Biraz daha eski kafa sanırım ablan 
(826 puan) tarafından
7yas var aramızda aslında çok büyük de değil
(612 puan) tarafından
Bunun yaşla hiç ilgisi yok, değişime, okuyup öğrenmeye direnmeyle alakası var. Benim bir sürü öğretmen arkadaşım var bak öğretmen diyorum okumuş insanlar ama ben çocuk yetiştirmeyle ilgili kitap okuyorum diye benimle dalga geçtiler. Kızıma açıklama yaparken amaann ne anlatıyorsun o kadar diye güldüler. Okumayla da olmuyor o işler, değişim kafada olacak
(826 puan) tarafından
Benim ablam da öğretmen canım. Maalesef ki sağlam da bir egitimi var ama dediğin gibi demek ki
(612 puan) tarafından
Ben de öğretmenim o yüzden çok rahat konuşabilirim bu konuda. Eğitim falan hiç ya dediğim gibi insan değişime açık olacak. Ekran diyosun amann bişey olmaz biz de izledik diyo, şeker zararlı diyosun ay aman rahat bırakın çocuğu biz de yedik noldu diyo, çocuk yetiştirmeyle ilgili bı bilgi paylaşıyorsun aman bize böyle davranmadilar noldu sanki diyo, kim uğraşacak diyo. Yahu hicbisey için emek vermeyeceksen niye yaptın çocuğu, süs bitkisi alsaydın madem.
(826 puan) tarafından
Gerçekten öyle ya valla birde çok ağzına bakıyorsun cocuk o kadar dinlenmez diyor geçen ayakkabı aldım Allah var unisex alacaktım ama kızım miki fareli pembe bisey begendi onu aldım.  Ablamla ciktigimizda gördü işte çok güzel güle güle giysin diye . Bende kendi seçti dedim ay demez olaydım... burnumdan geldi
0 oy
(6,180 puan) tarafından
Benim oğlum da çok yaramaz beni çok yoruyo ama ben bunu pskiyatriye sorduğumda hemde birden fazla yaramaz olmasaydı biseyleri merak ve keşif hâlinde olmasaydı eğer bu bizim için kötü olurdu demişti. Ablan aptalın açılımını bilmiyo galiba üstelik hiç bir çocuk ***** değildir.
(826 puan) tarafından
Bende anlamıyorum yani araştırıyorum düzenli doktora götürüyorum  Her defasında çocukların son derece iyi ve en önemlisi mutlu çocuklar olduğunu söylüyorlar ama ablama asla yaranilmiyor zaten yaranmak da istemiyorum ama sinir bozmasa
0 oy
(9,005 puan) tarafından
33 aylık istemediği şeye hayır der ve asla yapmaz. Bir yaşında ki bile nooo nooo demeyi öğrendi. Cekmeceyi açma diyorum gözüme baka baka baka açar. Normali bu bence çocuk yaramaz olur ve meraklı olur. Bence ablan a.ptal k. Bakma
(826 puan) tarafından
Ablam çok iyi eğitim almış bir kadın ap.tal asla değil ama ne olduğunu anlamış değilim bazen moralimi bozmak için yaptığını düşünüyorum
0 oy
(688 puan) tarafından
Eğer bir çocuk yaramazlık yapıyorsa sana hayır diyebiliyorsa fikrini özgürce korkmadan söyleyip sana itiraz edebiliyorsa gelişimi çok normal demişti çocuk psikiyatri doktoru 
(826 puan) tarafından
Benim görüştüğüm doktorlar da aynısını söylüyor ama bu kadarına anlam veremiyorum
0 oy
(1,222 puan) tarafından
Sen boşver ablanı. Benim oğlum 6 yaşına girecek temmuzda. O şekil yetiştirdim. Şimdi maşAllah algıları çok açık bi çocuk ve duygusal zeka falan bence hepsine katkısı o zamanları. İki seçenek sunarım ben ona mesela. Aslında benim seçeneğimdir ikisi. O kendi seçtimi  onun bile bir fikri olduğunu anladığında yavrumun özgüveni farklı olur.  Benimki yaramaz değilmiş diğer çocuklarım olunca onu anladım. Ama yaramaz çocuk = bence akıllı çocuk. 
(826 puan) tarafından
Ya bende inan öyle istiyorum.  Kızım çok şükür yani cazip iki seçenek varsa önce birini sonra diğerini istemez birini seçer ve nettir sonrasında diğerini istemez.  İstemediğini hemen  söyler bende saygı duyarım.  İnşallah hayatta hep böyle olur
(1,222 puan) tarafından
İnşAllah
0 oy
(66 puan) tarafından
K .bakma da canım ablada olsa ne bilim el olsa eleştirir seni kıskanır çocuklara verdiğin değeri kıskanır laf sokuşturur elti görümce misali ama bi abla bu denli konuşmamalı çok yanlış bi yaklaşım tarzı sergilemiş çocuklar hakkında çok açık konuşamayacam ama anladın umarım herkeste benim gibi düşünüyordur 
(66 puan) tarafından
Ara bozmak için konuşanlar günah işler o yüzden vebal almak istemiyorum canım sadece ablan seni de güvenlerini de seviyordur eminim ama nefis bu biberinden bireyden çocuklarının giyiminden temizliğinden veya ne bilim senin çocuklarına çocukların sana düşkünlüğünden nefsi kalmıştır insanoģlu annemde bana yengeme hep der siz böyle değildiniz akıllıydiniz tuvalete kendin8z giderdiniz altınızı temizlerdiniz bilmem tv karşısında akıllı otururdunuz yemeğinizi kendiniz yerdiniz ve benzeri muhabbetler yapar düşün annem bile kendi çocuklarıyla benim kucuklugumle benim çocuğuma bakımımı çocuğumu n gelişimiyle vuruyor ...... sem düşün o yüzden fazla takma he de geç eminimki kendi eksiklerini görüyor ha bu arada annem bana abime çok akıllısınız diyo ben ve abim şahsen çok şımarıktık:))
(826 puan) tarafından
Ya kuzguna yavrusu sahin görünür derler dedikleri bu olsa gerek :)  bir yerden sonra sinir bozucu oluyor ama iyice u.yu.z oluyorum hiç gitmek istemiyorum.
Ya aslında genel olarak çoğu şeyi eleştirir ama bu konu çok yoğun olunca sinirim bozuluyor
(66 puan) tarafından
Mesafe koy anlar ozaman hatasını eminim ama inan laf da olsa çocuklarını  elestirmesine izin verme o seni eleştiriyor çocukları değil sen canlarını savun inan benim çocuğum herşeyi n herkesin üstünde benim gözümde geçen misafirliğe gittik saçma sapan bi eleştiriye bende maruz kaldım insan günlerce içinden atamıyor hazır cevap olcan tepkini orda koyucan
(826 puan) tarafından
Valla canım defaatle çağırır öyle giderim ayda alemde bir inanır mısın?  Onun için gitmeme gerek yok ki telefonda da hallediyor:)))  çocuklardan ziyade evet benimle derdi cocuklari çok da sever özler yani ama benl3 yıldızı barismiyor
(66 puan) tarafından
Can kan halbuki .Canım mahşer günü bile evlatlar ana babalar birbirinden kacicak can derdine düşüp halbuki biraz daha merhametli sevecen insancıl olsak neden bunu başaramıyoruz yada herkesi kendimiz gibi görüyoruz öyle şeyler yasadimki  canım dediklerim ilk kendilerini düşündüler o yüzden kuyruğu hep dik tutucan
0 oy
(2,537 puan) tarafından
Bence ablanıza laf anlatmak için yormayın kendinizi. Herkesin anneliği mükemmel herkes kendini en iyi anne olarak görüyor. O yüzden ne deseniz nafile. 

Priz lavabo makas bıçak vs dışında kızıma dokunma demedim hiç bir zaman. Çekmeceyi karıştırması hoşuma bile gidiyor. Merak ediyor çünkü merakını giderince içindekini öğrenince zaten bir daha bakmayacak. Yasak olan her şey kıymetli olur ve çocuklarımızı hataya sürükler. Gözünüz üstünde olacak şekilde hayatı öğrenemesini sağlayın. 
(826 puan) tarafından
Evet bende tehlikeli şeyler dışında kisitlamiyorum.. hayir i çok kullanmıyorum bu yüzden hayır dediğimde ısrarcı değil.  Küçük biraz başına buyruk ama kızım da öyleydi geçen sene 2 yaşına geldi düzeldi
0 oy
(612 puan) tarafından
Ablam da olsa kimseyi ikna etmek zorunda değilim.esimin ablasının kızı var kızımla aralarında sekiz ay var o dört yaşına kızım üç yaşına girecek. O kadar farklı ki çocuk yetiştirme şeklimiz.o biraz daha höt höt, biz biraz daha ikna edelim bagirmayalim modunda gidiyoruz. Bana yanlış geliyor o şekilde hicbiseyi onun keyfine bırakmam tavırları ama banane ki bana sormuyor neden yorum yapayım neden karisayim. Bana da karışmasın herkesin doğrusu kendine. Ayrıca o merak duygusu ne kadar muhteşem bişey ablan anlayamadiysa iki cocuktan sonra yapacak bişey yok. Merak duygusu olmadan nasıl öğrenecek çocuk. Karıştıracak, atacak, sallayacak, ağzına alacak. İnsan yetiştiriyoruz kukla değil. Bir de insanlar kendi çocuklarına yapamadıkları şeyi başkalarının yaptığını görünce elinden birşey gelmiyor yerden yere vurup seni de kendine benzetmeye çalışıyor. Ablanın saçma sözlerine bakıp çocuklarım anormal mi demeyi bırak düşünme bile. Ben böyle yetiştiriyorum de geç 
(826 puan) tarafından
Ya anlam veremiyorum canım ablam olmasa canımı sıkmak için kasten yapıyor derim ben evlatlarım konusunda doğru bildiklerimi yaparken esimi bile dinlemiyorum çünkü gelişim önemli tekrarı yok özellikle 0-3 dönemin
Ablama da sormuyorum hiç.ama sürekli dilinde benimkiler
(612 puan) tarafından
Ablam olmasa demişsin ama malesef yaş ilerleyince mi bişey oluyor yoksa çocuklardan sonra mi bilemiyorum ama aradaki ilişki kıyasa dönebiliyor ve cekememezlige. Bazı insanlar olması gerekeni görüp kendi yapamadığını görünce yapanlara sarıyor ki hem hıncını çıkarıyor hem kendine benzetmeye çalışıyor.
(826 puan) tarafından
Belki de kuzum. İnan ki bak 14 yaşındaki yeğenime şu getirir misin desem hangi bardağa koyacağına karar veremez ya kocaman ya küçük secebilir.  Yada bu tarz o kadar çok şey var ki kendi biseylere karar veremiyor ablam o küçükken onu çok yıprattı ders çalışıp atanmak için.  1 yaşından 5 yaşına kadar kendi oyalandi evde çocuk kendi oynadi mesela bahçeye parka avm ye gitmedi bana da bu tuhaf geliyor bende öğretmenim kpss ye hiç girmedim çocuklarımı strese sokmam.
0 oy
(3,329 puan) tarafından
Sanırım ablan en iyi anne olduğunu düşünüyor. Biliyomusun sanki benim ablam sandım, ben yazıyormusum gibi. Onun kızı 14 aylikken bildigin cümle kuruyordu, benim kiz 20 aylik pek kelimesi yok. Hah sende anne olacaksın böyle yap soyle yap. Anlamıyor yani gelisim farkini. Biliyorda isine gelmiyor

En sonunda ablam be en iyi anne sensin biliyormusun. Keske senin gibi olabilsek hepimiz dedim. Sustu sonra. Bunu duymak istiyor
(826 puan) tarafından
Bilmiyorum yani benimkiler uzaydan gelmiş gibi davranıyor bak varmış böyle çocuklar diyorum Hani biliyorm normal yani. Aldığım cevaba bak. Artık gerçekten insanlara tahammül edemiyorum yani ben fikrini sormuyorum ki çocuklarımla ilgili asla çevre baskısı altına girmem
(3,329 puan) tarafından
Yaa merak etmeyen bebek mi olur. Ben gormedim valla, merak edecek keşfedecek. Sorgulayacak istedigi olmadimi kendini yipratacak. Atacak saga sola.
En güzeli canim. Mutluysa cocuk sende mutluysan olay bitmistir. Anlamiyolar çünkü
(826 puan) tarafından
Aynen canım.cok şükür ki ikisinden de memnunum her konuda .
0 oy
(276 puan) tarafından

Yahu bak ben yine anlamıyorum:)

İnsanlar pasta yapmak için bile kursa gidiyor değil mi yani:)

Sen gel İnsan yetiştirmek uzman dinle , çocuğun iradesine saygı duy secenek sun , hayır diyebilmeyi öğret ne bileyim bak bunlar on numara işler
Ama , öğrendiğimiz bilgilerden emin mi degiliz anlamiyorum birileri çıkıp
Yok kardesim o öyle degil bu çocu*****al , v.sbirseyler söyleyince,hooopp birseyler oluyor savunmaya geciyoruz ,bu uzman bunu demis videolarini gondererek bir ikna süreci başlıyor ....yapmayın...hicbir işe yaramaz  edindigimiz öğretinin arkasında duramiyoruz "cahilin"
 cesaretini kendimizde bulamiyoruz ne diyeyim...

Sonra onlar fosur fosur uyurken bak yine dertlenen biz oluyoruz.. bırakınız efenim herkes kendi tarlasını sürsün yiğidin harmanda yüzü olur:))

Aynen devam kardesim ama cesur ol iknaya girme , birşeyler yanlış mı gidiyor diye sorgulaması gerekenin sen olmadığı bu cocuklar toplum icine çıktığında anlasilacak 

(826 puan) tarafından
Ay inşallah canım inşallah akıl fikir ruh sağlığı yerinde saygın ve hayırlı insanlar olurlar
Evet ben de öğretmenim senelrce eğitim aldım 29 da anne oldum ve sürekli doktorlar dinledim kontrollerine önem verdim oyunları,oyuncakları,etkinlikleri yemeleri icmeleri... kafayı yedim yiyorum yani kendi hallerine salmadim hiç beraber oynadıklarında bilr gözüm onları takip eder kolay kolay müdahil olmam daha suncacik şeyler kendileri hallederler ufak anlasmazliklari. Birbirlerini acıtacak olurlarsa müdahale ederim o kadar yani. Ondan fikir almam ki şunu nasıl yapayım bu dönem nasıl geçer vs . Yapayalnız emek veriyorum onlara kendi dogrularimla annem de kaynanam da rahmetli yani. Hani kardeşim iyi bile bakıyorsun der insan demi
0 oy
(487 puan) tarafından
En sinir olduğum insan modeli.. tabiki çocuğunun fikrini düşüncesini alacaksın onu insan yerine koyup dikkate alıp konuşup fikirlerine değer verdiğini göstereceksin..banada böyle konuşanlar oluyor nefret ediyorum. Ben çocuğuma birşey istediğinde yapıcam veya alicam dediğimde onu yapmaliyim çocuğum bilmeli o güveni vermeliyim ki hayır dedigimin gerçekten hayır olduğunu bilsin tekrar sormasina bile gerek kalmasın banada diyorlar ne sanki o kadar onemsiyosun söz verdiysen noldu çocuk o...böyle düz mantık kendi duygularıyla kendi buyutulmuslukleriyle yorum yapanlardan hmn uzak durmak gerek. Keşke herkes bi bi kendi cocukluguyla kıyaslayarak daha nasıl iyi iletişim kurabilir çocuğuma öz güven verebilirim diye düşünse bu kesinlikle şımartmak değildir bunu bi ayirabilse.
(826 puan) tarafından
Gerçekten de yani ben herseye hayır demem kızıma inan ki ama hayır demissem ısrar bile etmez . Sürekli onu yapma bunu yapma demem gel beraber şunu yapalım derim. Söz kısmı zaten bence anneye güveni minnacikken öğrenip hayati ona göre şekilleniyor.  Çocuk bu bosver diyenlerin çocukları da ben hayatta babama bile güvenmem diyor mesela.
İnan Ne düşündüğü umurumda değil ben çocuklarımla ilgili zaten kimseden fikir almıyorum ama içinde bari tutsun istiyor insan ya
(487 puan) tarafından
Çok haklısın işte.ama eğer ki ablan senin çocuklarına karşı bu kadar konuşma hakkını kendinde buluyorsa ve sende rahatsizsan uyar ablani canım ben olsam derim yani o ben böyle yapmadım böyle egitmedim ogretmedim dediğinde ben dayanamaz derdim belki bizi böyle buyutemediler o zaman ki zaman öyleydi ama 2 çocuk büyüttün keşke kendini de onlarla eğitip buyutebilseydin diye..neyse canım takilma duyma böyle insanları ilerisini düşün senin kizinla çok daha iyi ve sağlıklı bir iletisimin olacak inşallah sadece saygı duyduğu annesi değil en yakın arkadaşı dostu en güvendiği dalı olacaksın;)
(826 puan) tarafından
İnşallah canım.valla aksi durumda ilk gülecek olan yakınlarımız olacak sanırım.  Ben söylüyorum benimkiler normal diye her söyledikçe.  Her defasında dozunu arttirarak devam ediyor en son kalabalık oturma da söyledi birde normalmis gibi bunu savunuyor dedi
O günden beri ilk görüşmem bu mesaj oldu işte bugun
0 oy
(912 puan) tarafından
Offf bütün cocukalr aynı olmak zorunda değil başkalarının çocuklarıyla ile ilgili yorum yapan insanlardan nefret ederim böyle olmaz böyle seninin ki öyle olsun benimki de böyle ablan seni kıskanıyor 
(826 puan) tarafından
Ya birde inan ki ben çocuklarla ilgili fikir asla sormam.  Yani kiskanacagini düşünmek istemiyorum gerçekten sadece kasten canımı sıkmak istediğini düşünüyorum
(912 puan) tarafından
Yok yok o çocuklarını seni kıskanıyor içini rakatlatip kendini avutuyor kasten olarak düşünme
0 oy
tarafından
Attığın videoyu biliyorum. Çok doğru bir video. Sallama anlamı. Belli ki çocuk gelişiminden ayrıca konuşmaktan bi haber
tarafından
Ablan kaç yaşında 50 falan mı :D
(826 puan) tarafından
Yoo kiz 7 yaş büyük benden sadece . 39 yaşında daha
tarafından
Valla bedestenden kalma öğretileri benimsemiş:D takılma sen onu. Bebişlerinin annesi sensin. Onlar için en doğrusunu sen bilirsin :)
(826 puan) tarafından
Kiz konyali ece sen miydin :)
tarafından
Yok hayatım. :))
0 oy
(1,248 puan) tarafından
Ay senin ablan benimde eltim öyle onun 3  çocuk var  küçüğüyle oğlumla aynı benimkiyle biz aklıma ne gelirse herşeyi yaparız ben bişey isteyince nasıl istersin yada seçenek sunuyorum şu şekilde mi yapalım yada bişey mi alıcak gel hangisini almak istiyorsun derim bana komşusunun çocuğu üstünden laf sokuyor çok yaramazms annesi her dediğini yapıyor hiç hayır demiyor işte böyle olmaz anne baba hayır demeyi bilmeli saçmalıkları ilerde bunlar özgüvensz oluyorlar falan filan saçmalıyor oysa 8 e girecek çocukları ikiside utanır konuşmazlar bir teşekkür etmek bile bilmezler en basiti oğlum 3,5 yaşında ne veriyorsam alıyor yenge amca demeyi öğrettim kaç senedir bana bir yenge demediler oğlumun adını söyleyip onun annesi diyorlar benimkiyle bişey yapınca fotoğraf çekiyoruz onlara gösteriyor annesine koşup bak nasıl yapmışlar diyorlar hangimiz daha bilinçli anne 
(826 puan) tarafından
Valla canım herkesin doğrusu kendine ama bari karışmasinlar
0 oy
(799 puan) tarafından

Benimkilerde biri 32 dierı 23 benim ablamds üstüne annem ÜSTÜNE kayınvalidem dedeleri 

Böyle çocuk olmaz böyle çocuk olmaz 

İçimden ne sallıyorum

iki bebek bakımını İKİ DOĞUM ÜST ÜSTE gebelik dönemi ayrı emzirmesi ayrı...hepsi ayrı bir iş.yapmayan bilmez 

Ayrıca da biri 7 yaşında Dierı 14 bizde öyle doğumlar yapsaydık hey gidi hey 

1 BEBEK HİÇ BEBEK 

İKİ BEBEK BAKSINDA ÖYLE KONUŞSUN KONUŞAN 

BENİM KIZIMDA İLK OLDUĞUNDA EVDE BEBEK VARMI DİYORLAR DI.HEY GİDİ HEY

Bende TV vermiyorum telefon yok demedikleri kalmıyor
Ulan beni bir uzman görse 
Elimi öper beeee
(826 puan) tarafından
Valla benimkilerin arası az ama biz eşimle büyüttük biri kendi haline ilgisiz asla kalmadı. Ben az uyudum ,yemeğim olmadı, evim her zaman temiz olmadı belki ama onları karnını da ruhunu da elimden gelenin en iyi şekliyle doyurdum
(799 puan) tarafından
Mas. En doğrusu bende temizlik içinde boğuldum
0 oy
(284 puan) tarafından
Her çocuk bir değil ve senin çocukların küçük hayliyle merak ediyorlar ki bu çok normal bir durum. 
(826 puan) tarafından
Merak etmeyen çocuk gerçekten var mıdır
(284 puan) tarafından
Ben hamilelik öncesinde kreşte çalıştım bazı çocuklar çok hareketli sürekli ayağa kalkar birşeyleri kurcalardi hoplayıp ziplarlardı bazıları da sessiz sakin otururdu yani meraksiz ilgisini birşey çekmeyen çocuklar da oluyordu.

İlgili sorular

0 oy
13 cevap 625 göst.
1 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
18 cevap 541 göst.
20 Şubat 2020 Diğer kategorisinde ♥️Japon balığım ♥️ (588 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 965 göst.
6 Ekim 2019 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 201 göst.
13 Haziran 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Gamzenur25 (410 puan) tarafından soruldu

379,850 soru

11,370,474 cevap

34,854 kullanıcı

...