0 oy
482 göst.
Aile kategorisinde (161 puan) tarafından
Kızlar kaynanamı bilen bilir ona kayınvalide demeyi bile hak etmeyen birisi. Beni hic istemedi ayırmak istedi falan. Esimle bir senedir evliyiz. Eşim göreve gittiğinde ben kendi annemde kalıyorum Eşim de biraz da olsa ailesinde kalmamı istiyo. Eşim suriyede ve bana dedi ki bize git annemlerin gönlünü et iki gün de olsa. Kırmadım gittim. Ellerini öptüm giderken bos gitmedim falan. Güler yüzümle gittim. 1 saatlik bi yol gittim o uzaklıktalar. 6 aydır da gitmeyiz gurbetteyiz 6 aydır ilk defa gittim ve eşimsiz ilk defa gittim. Kızlar kayınvalidem aşırı güzel yemek yapar yemek konusunda prof. Günlük üc cesit yemek yapar kendilerine. Evde 5 kisiler. Benim gittiğim gün aksam saat 8e kadar bugün yemek düsünemedim diye oturdu. Resmen evde ben varım diye yemek yapmak istemedi. Sonra baktı kayınbabam işten gelecek adam yemek soracak kalktı tüm tavuk haşladı düdüklüde. Pilavsız falan. Koydu masanın ortasına tüm tavuğu. Kayınbabam geldi masada sadece tüm tavuğu görünce mosmor oldu adamcağız cünkü ben varım misafir ve karısının normal zamanda bile ne yemekler yaptığını biliyo. Kızlar kayınbabama kaynanam ne dese beğenirsiniz yanına pilav yapacaktım hayatım gelin yaptırmadı yapma anne dedi dedi. Ben şok. Kızlar kaynanamın buzluğunu bi actım mantılar icli köfteler sarmalar börekler. Ama hanımefendi aylar sonra gitmisim gelini olarak yemek düşünememiş. Siz ne düşünürdünüz bi daha o eve gider miydiniz. Resmen yerin dibine girdim ben oraya karnımın açlığına gitmedim. Kuru ekmek de olsa yerim ama yemek düşünemedim tavrı canımı sıktı.Bana güya sana bi de yemek mi yapıcam diyo. Eşime bunu anlatmalı mıyım? Bi daha bize git bize git demesini istemiyorum gittiğimde gördüğüm muâmele bu cünkü. 

18 Cevaplar

+1 oy
(119,318 puan) tarafından
bacim evin gelinisin o dusunup yapmadiysa sen niye bekledin aksama kadar gir mutfaga buzlukda ne vatsa cikar yap yiyin sen evin gelinisin misafir degilsinki belki senin yapmani istedi ivin yapmamistir
(161 puan) tarafından
İlk evlendiğimiz gün onlarda yemekteydik orası oğlumun yeri burası kızımın yeri şurası da kocamın yeri diyerek beni yemek masasına oturtmamıştı. Evlerindeki ilk günümde
hee post acmistin hatirladim onu
(161 puan) tarafından
Aynen bu seferde böyle bi sey yasadık :)
(48,671 puan) tarafından
sevda niye o yapsin ki caniminici ikinci üçüncü gunu yaparda ilk gun bide kimse kimsenin buzlugunu elleyemez boyle bir tavırda birak buzlugu alt tarafi bile acmaz
ac kalmasin diye dedin
-Reklam-
+1 oy
(64 puan) tarafından
Hiic kimsenin gönlünü bekleme basta nasil alistiriesan oyle gider. Şimdi susarsan sonra eşin sustun sustun da ne diye şimdi söyleniyorsun der. Eşine söyle annen yemej yapmadi bana guzel davranmadi konusuyorsan konuş beni kizi gibi görüp kabul edip oyle davranacaksa ben yaninda da kalırım evine de giderim ama bu hareketiyle bir daha evine öldürsen gitmem de. Valla hiç eşim arada kalir o üzülür bu kirilie deme 
(161 puan) tarafından
Zaten artık heer seyi söylüyorum dediğin gibiyim
(64 puan) tarafından
Ben eşimle gitmeme rağmen ki onlar başka şehirdeler bi kaç kez kalbimi kirdilar. Eşim goreve gitti bana iyi davranmazlarsa hayatta gitmem dedim   şimdi çocuk var ha doğdu ha dogacak. Ogullari senede iki kez geliyor torun sevmek icin resmen oraya bana ev yaptılar. Biraz dişini gostermek lazim. Eşim de karımı uzerseniz torunu seneden seneye görürsünüz dedi. Daha bi korktular. Kim kirilirsa kirilsin sen kırılma bosver.
(161 puan) tarafından
Kesinlikle öyle. Eşim de öyle dedi gelmem evinize barkınıza dedi ama yapacağını yapıyo benim kaynanam arsız biraz
(64 puan) tarafından
Gitme canım sende o zaman kendi ailenle kal. Ya da kendi evinde kal ben oyle yapiyorum ben evde kaliyorum annemde benimle yaşıyor. İsteyen ciksin buraya gelsin benim evim dedim. Dün akşam bile bisey oldu eşim kayinvalideme kizdi benim evim benim kurallarim beğenmeyen gelmesin diye. Sende otur evinde gitme sana gelince de sende aynisini ona yap.
(48,671 puan) tarafından
en mantikli yorum
0 oy
tarafından
Bi daha olursa sonra söylerdim ben
0 oy
(985 puan) tarafından
Dua et senin kv yapıyor benim kv ne kendilerine ne de bize yapıyor masraf olmasın diye bi sulu yemek pilav salata çorba görmedim 3 senedir bigün de pilavsız olsun kalkıp sen yapsaydın bende pilav yapıyım diye neyse boşver canını sıkma zaten benim gibi farklı şehirlerdesin umursama 
(161 puan) tarafından
Kız daha 1 senelik evliyim ve bu 1 senenin 6 ayı gurbetteydim evini bilmem mutfağını bilmem o evdeki resmen ilk günlerim hani alışmış olurum da beklemem ben girer yaparım
0 oy
tarafından
Ben eşime söylerim gittim de annen böyle yaptı beni bir daha gönderme derim kendimi kötü hissediyorum diye söylerim yani ki son gidişim olur eşimle belki ayda yılda bir ama hemen eşine bir şey söyleme o sana sorar nasıl geçti falan diye mutsuz görünce de için sıkılarak şöyle şikayet ederek değil 
(161 puan) tarafından
Eşim sordu annem ne yemekler döktürmüştür simdi sana dedi ben de bi sey demedim
tarafından
Yan yana gelince söylersin mutsuz dur anlasın
tarafından
Ya da fotosunu çekip atsaydin aynen  döktürdü kaynanam diye
(161 puan) tarafından
Hahahahahaha  ay keske yapsaydım cok güldüm
0 oy
(3,767 puan) tarafından
Haklsiin ama biraz bı kaç gün idare et eşin gönlü olsun sonra  gitme  bnce yaptigi ayıp ilk gün misafir sayılırsın sonra kendin yapardın yemek  şimdi tepki verirsen eşin sana kabahat bulur
0 oy
(5,630 puan) tarafından
o gün kendini iyi hissetmemiş olabilir tavrı yine öyle devam ederse uygun bir dil ile söyler sin eşine değer görmediğim yere gitmek istemiyorum dersin umarım anlar seni 
0 oy
(3,503 puan) tarafından
Belki iyi gununde degildi yemek yapmak istemedi diye olumlu yonden dusunmek istiyorum fakat topu sana atip gelin pilav yaptirmadi diye yalan soylemesi bilincli olarak yemek yapmadigi anlamina geliyor ve bu cok ayip ben olsam ben de alinirdim gitmekte istemezdim gidersem de onu rezil etmek icin sarma dolma kofteler yapip alip gotururdum 
(161 puan) tarafından
Evet yalan söyledi tek nefeste. Sorsan hacı hoca bana bi de.
(3,503 puan) tarafından
Haci hocaliklari boyle seylerde belli oluyor iste Allah akil fikir versin
0 oy
(51 puan) tarafından
Canım 6 aydan sonra evine gelinin gelmiş kusura bakmasında kapıya gelen kediye köpeğe koyulur bi kap yemek. 
0 oy
(671 puan) tarafından
Neden demedin anne beni niye katıyorsun sen kendin yapmadın pilavı deseydin 

Ben olsam bir daha gitmem 
(161 puan) tarafından
Hic düşünemedim onu 2 oğlu bi kızı da vardı rezillik cıksın istemedim heralde
0 oy
(15,202 puan) tarafından
Ben soylsrdim eşime. Bundan sonra da eşimle gider eşimle gelirdim. Bildiğin sana garez yapmış. Kayinbabanin yanında madem.deseydin ben öyle bişey demedim diye
(161 puan) tarafından
Ben de söylemek istiyorum ama fikir almak istedim bunda bi sey yok diyebilir diye
0 oy
(33 puan) tarafından
Oğlunun eşinin önüne bi tas corba koymayı kendine yediremiyosa annelik de yapmasın. Aylar sonra gidilmiş en azından ilk gün yaparsın
0 oy
(41 puan) tarafından
Kısa ve net gitmezdim. 
0 oy
(48,671 puan) tarafından
su erkeklerinde git git demesinden nefret ediyorum memnun olsan kendin gidersin zaten ayrica.yemek veya yemelik biseyler ikram etmek zorunda ayip etmis gece kalmadan donseydin keske imkanin varsa hemen don
(161 puan) tarafından
Evet. Sevilsem şefkat görsem o evin evladı gibi davranılsa bana zaten kendim giderim hatta orda kalırım mutlu olsam.
0 oy
(2,804 puan) tarafından
Cnm benm kaynada biz gittimzde yemeği flb yapar hatta kendi çağırır geln diye gideriz herkez sofradayekn o oturmaz gider başka şeyle uğraşır tlfnda bacılarıyla konuşurdu bnde kötü hissederdim bn varm diyemi oturmuyor hani Bi seferde öyle bişi oldu hiç umursamadım eşim annem nerede dedi ne bilim dedm sofra kurulu haberi yokmu herkez sofrada hep yapıyor bunu yenimi farkkenttin dedm biz kalkınca oturt yer şmdi  davetiye i yollayalım yalvaralım mı dedm gerçekten biz kalkınca geldi oturdu yemeğe  eşimde bozuldu baya farkına vardı snra kızdı annesine bizi çağırıyorsun ya bizle otur ye yada çağırma bidha dedi
(161 puan) tarafından
Aynı b...n laciverti derler ya seninki de o hesap. Ha ben varım diye yemek yapmamıs ha sofraya ben varım diye oturmamıs aynısı.
(2,804 puan) tarafından
Aynen öyle halada düzelmiş değil vallahi her sofra geldiğinde aynı hareket bnde hiç umursamıyorum yiyip içip oturuyor. Eve gelene kadar bide yakınız biz 2 adımlık yer eşim için bazı şeyler sadece
0 oy
(13,047 puan) tarafından
Ben öyle hir durumda lafa atılırdım valla. Yok ben misafirim ev sahibinin işine ne karışırım benlik durum yok canı istemedi herhalde yapmayı derdim. O beni bozacağına ben onu bozarim 
0 oy
(6,338 puan) tarafından
Sen beni dinle canım. Oraya bir daha kesinlikle gitmezdim. Kayınbabama kesinlikle ben pilav yapma diye bir cümle kullanmadım baba derdim. Eşime de olanları bir hir anlatırdım. 
0 oy
(2,301 puan) tarafından
Gitmezdim eşime de anlatırdım. Herşeyi. 

İlgili sorular

0 oy
13 cevap 222 göst.
22 Mart 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
31 cevap 942 göst.
25 Haziran 2021 Diğer kategorisinde 2prensannesi1 (2,523 puan) tarafından soruldu
+1 oy
9 cevap 258 göst.
0 oy
9 cevap 445 göst.

379,813 soru

11,369,688 cevap

34,852 kullanıcı

...