0 oy
509 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (168 puan) tarafından
tarafından kapalı
Beş buçuk aylık hamileyim kızlar .ikizimde tartı vardı 64 ile hamile kaldım 67 gösteriyordu hep gurur duyuyordum bende aşırı almadım diye çünkü bizim ailede genetik 30 kg alırlar gebelikte bende hem aşırı çatlak oluyor hemde anneyi çok zorluyor diye bide normal olsun istediğim için maksimum 15 kg ile doğuma gitmek istedim tabi .Her neyse azonce eczane gördüm birde burda tartilayim dedim bide ne göreyim 71 kg diyor 67 bekliyordum hani üzülmedim yavrumla benim canımız saolsunda hani ummuyordum sizce çok mu fazla daha doğuma var maksimum 9 kilo almam gerek doğuma kadar sizce nasıl besinler yemem gerek bebeğim alsın ben almayayım diye sporla felan dikkat etsem çok almam mi yoksa genetik sende alacaksın diyenler haklı mı son sorum siz bu aylarda kaç kg idinjz
notu ile kapatıldı: Soru başlığı sorunuzu kısaca özetleyecek şekilde belirlenmelidir. Bu tarz soru başlıkları platform kullanışlılığını azalttığı için soru kapatılmıştır.

7 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Ayy öyle bir girdimki posta ne oldu acaba diye hshshsh
(168 puan) tarafından
yaa küçük bir şey ama işte taze anne adayı olunca tecrübelerden yararlanmak istedim
(250 puan) tarafından
Bendee :Dddd
tarafından
Ben ilk hamileligimde 26 kilo almıştım sonrasında baya vermistim
(168 puan) tarafından
Ooo masAllah benim gidisatta öyle olur gibi
-Reklam-
0 oy
(9,247 puan) tarafından
İlk bez ay az kilo alınır ben öyleydim son 2 ayda uçtum 
(168 puan) tarafından
Abowww desene ben 30 bulurum ne dim Allah'ım can sağlığı versin
0 oy
(6,919 puan) tarafından
Ben 3 kilo aldım gebelikte oda doğumda gitti proteyin ağırlıklı beslendim ıvır zıvır yemedim sağlıksız beslenme yapmadım 
(6,919 puan) tarafından
Azalt da ilk aylardasin  ilerki aylarda ödem yaşama  herkesin lafına bakma Yok hamilesin tat ye iç inanma çocuk yediklerini eler sağlıklı olanı alır vücut korkumdan diğer yediklerini depolar  yağ birikir   doğum sonrası zorlanırsınız kilo vermek için bide emzirme olacak
(168 puan) tarafından
Aynen aynen neyse çok geç kalmış sayılmam zaten demidikkat etmek icin
(16 puan) tarafından
Bu postu görüp hemen elime bir kase yoğurt ve bir avuç ceviz almam . :D aslında bende kilo almadım pek ama azda olsa suratımdan almak isterdim
(168 puan) tarafından
Ya bendede görünüşte kilo az ayva göbeği var ama tartıda yedi kilo çıkınca şaşırdım gören hamile değilsin gibi diyor anlamadim
(168 puan) tarafından
Canım özel mesaja kaoatmissin da kendimi kötü hissettim ortalıkta kez dolasiyormus belki yanlış anlaşılacak bir şey yazmadım ama ondan korkumdan kaoattiysan ben öyle biri değilim çok şükür kendimi kötü hissettiğim için açıklanak istedim
0 oy
tarafından
o aylarda 3 kılo almıstım 63 ıle hamıle kaldım bende 6. ayda cok ıyı hatırlıyorum 66 kiloydum doguma 76 ıle gırdım son aylar alınıyor kılo ben mıde rahatsızlıklarım yuzunden yiyip ıcemıyordum da cok afedersın kusa kusa gectı hamılelıgım ama son 3 ay aldım bulantılar da azalınca ınsana dönmüştüm beslenmeme dıkkat ettım.. oglum 3 kılo 60 gram dogdu 
(168 puan) tarafından
Ya neler yedin bebek nelerle kg alır peki masAllah subhanAllah
tarafından
hamur ısı pılav makarna vs yememeye calısıyordum ıkı tabak sebze yemegı yada bakliyat ne varsa yıyordum mesela ama ekmek pılav yemıyordum haslama sebze tavuk falan yıyordum öyle aman aman baska bısey yok canım bıde bol su ıctım rısklıydım hareket edemedim ben yararak geçtı nerdeyse hamılelıgım hareket etsem 76 yı asla görmezdım emınım
(168 puan) tarafından
Ya tabi sağlık herşeyden önce gelir ama kg kontrolünde sağlık için aslında şu içemiyorum günde sadece bir litre icebiliyorum onu zaten içince gece gündüz hep idrara cikiyorum çok ama çok sıklıkla cikiyorum ve bu durum üzmeye başladıözellikle kan uykudaykenAllah'ım affetsin ama sabrediyorum yavrum icin
tarafından
kolay degıl kuzum ıcımız de can buyutuyoruz sonucta ılla kı degısımler olacak Allah saglık versın hepsı hallolur :)
(168 puan) tarafından
Öyle tabi ablam
0 oy
(1,408 puan) tarafından
Kaç haftalıksın bacım. 18+4 benim 65 le ile kaldım şuana kadar 4 kilo aldım
(168 puan) tarafından
Bende yarın 20. Haftam girecegim bacım sende benim gibi olursun desene yirminci haftana kadar seninle tanışalım da birbirmizi gaza getiririz yeme içme konusunda
0 oy
(1,138 puan) tarafından
Kız ne olcak ben 18 kilo aldım da girdim.

Boyun kaç.valla son aylarda daha çok alınıyor genelde.

Şimdi 2.hamikeyim son aydayim 10 kilo falan belki biraz daha az almisimdjr.

Ben bu gebelikte ekmek hamur işi pilav makarna yemiyorum.ama farklı sebeblerden hem de şeker mevzusu sıkıntı yapmasın diye.oylece fazla almadım yani.bir de tatlı çok yemezsen iyi onun dışında yicem tabi gebesin
(168 puan) tarafından
Ya kardeşimin tartısı hep az almışım gibi gösterince ben ona güvenip bir ekmeği oturuşta yedim hep poğaça vs bol bol yedim nasılsa almıyorum diye ama artık çeki düzen vereyim tatlı ile aram yok zaten asla da
(1,138 puan) tarafından
Kız ekmek poğaça yeyip alınmaz mı :) zaten sağlık açısından da iyi değil çok ekmek ve hamur işi
(168 puan) tarafından
Aynen aynen neyse tecrübe oldu bana da

İlgili sorular

0 oy
0 cevap 100 göst.
4 Ekim 2021 Diğer kategorisinde denizanne (514 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 241 göst.
3 Mart 2021 Diğer kategorisinde Cgdmgnn (80 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 233 göst.
21 Temmuz 2021 Diğer kategorisinde İlla (1,186 puan) tarafından soruldu