0 oy
368 göst.
Diğer kategorisinde (101 puan) tarafından

Hamileyken eşimle birlikte başlamak istedim olmadı hep geri çevirdi beni kınadı evlenmeden önce cumadan cumaya giderdi normalde de kılıyor zannediyordum kılmıyormus. Kilmamasi değilde bana söylediği kelime zoruma gtti senden öncekiler namazında niyazinda kişilerdi ama ben seninle evliyim dedi evde tanga tayt yarı çıplak gezmemi ister ama dışarı çıkınca kapalı olmamama rağmen uzun bol giydirir herşeye karışır  çocukla hep ben uğraşıyorum o yüzden çokta unutkanim ama artık başlamak huzura ermek istiyorum herkesin günahı sevabı boynuna  tek başına karar kıldım ama duaları bilsem de yarimyamalak ve ezberim eskine göre kötü emzirmeye kalktığımda da kılarım yeni başlayanlar veya bu durumda olanlar varmı kinamayin lütfen :(:'(

9 Cevaplar

0 oy
(1,351 puan) tarafından
Rabbim muaffak etsin canım neden kinayalim sen bildigin sureler ve dualarla başla namazına rabbim kabul eder inşallah eksik bildiklerini de ogrenirsin ezberlersin 
(101 puan) tarafından
Bazen yorum yapmak için yazanlar oluyor o bakımdan. İnşallah başlayıp oğluma da öğretmek istiyorum babası gbi imandan uzak dursun istemiyorum
(1,351 puan) tarafından
Çok güzel düşünmüşsün canım çocuklar anne babalarını örnek alırlar namazlarin arkasından çok dua et çünkü namazdan sonra edilen dualar kabul oluyor
(101 puan) tarafından
❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️
-Reklam-
0 oy
(2,472 puan) tarafından
Kinamak kimsenin haddine.degil namaz hocasi kitaplari var youtuneda daha ayrimtili sskilde gormus olursinuz 

Sure ezberlemeye gelince her haffa zor mu gekiyo o ay icinde bir sure szberleyin bir sene icnde baya sure ogrenmis olursunuz 

Ameller niyetlere goredir niyetiniz hayir akibetinizde hayir olur insAllah
(101 puan) tarafından
Teşekkür ederim. Benim düşüncem de o yönde öyle yapicam her ay bildiklerimi de üstünden geçicem inşallah canım
0 oy
(83 puan) tarafından
Kuzum estağfurullah kınanacak bir durumun yok ki senin. MaşaAllah ne kadar güzel bir karar almışsın Rabbim daim eylesin. Duaları süreleri biliyorum diyenlerin bile vardır elbet eksiği ama önemli olan istemek ve çabalamak kendini küçük görme sakın 
(101 puan) tarafından
Amin inşallah canım. Çok bilmiş insanoğlu ile uğraşmak gerçekten zor
(83 puan) tarafından
Öyle kuzum tabi ağzı olan konuşur sen kimseyi takma o Rabbimle senin aranda
0 oy
(7,118 puan) tarafından
Canım kınamak kimsenin haddine değil. Rabbim hepimizi hakkıyla namazlarını kılanlardan eylesin. İlk etap da Sübhaneke, Fatiha, Ettihıyyatü, İhlas süreleri ile kılabilirsin. Zamanla namaz sürelerini ezberlemen gerekecek. Sıralamasına netten bakabilirsin. Ettihıyyatü harici Salli, Barik, Rabbena dualarını da ezberlersin. Sen basla devamı gelir insaAllah. Hadi sabah namazı ile basla :)
(101 puan) tarafından
Teşekkür ederim ❤️
0 oy
(227 puan) tarafından
Bunu bende cok istiyorum hatta gecen buna benzer post açmıştım tesvik amaçlı watsapp grubu var mi dini sohbet diye kapatıldı. Feraceye girmeyi ve namazı cok ıstiyorum. Dua ogrenmek içinde devamli dinlemeni tavsiye ederim benimde ezberim kötüdür ama meselaa bi şarkıyı bile ust üste dinleyince ezberliyoruz
(101 puan) tarafından
Evet öylede hem kulağa hem zihne yerleşiyor ❤️
0 oy
tarafından

Kuzum namazda belirli bir sıralaması varmış duaların. Ona göre kılınacakmis. Eğer bilmiyorsan sadece ihlas suresi ile kilabilirnissin. Ben öyle yapıyorum.  Bende ayni hepsini bilmiyorum geçen öğrenmiştim bende .

(101 puan) tarafından
İhlâs suresini biliyorum diğerlerine yavaş yavaş inşallah canım
0 oy
(156 puan) tarafından
estağfurullah canım ne kınaması sen yeterki kılmak iste

fatiha ve ettehiyat lazım bir kaç tane süre ihlas gibi oda olur rabbim kabul etsin

rabbim huzuruna kabul eder inşallah 
(101 puan) tarafından
İnşallah canım cümlemizin
0 oy
(9 puan) tarafından
Bi defter al eline ve namazda okunması gereken sureleri sırasıyla deftere okunacak şekilde yaz ve namazın başına geç deftere baka baka oku namazını kıl bu şekilde çok kolay ezberleyeceksin. Çok şükür ben öyle başladım öyle ezberledim tavsiye ederim rabbim daim eylesin inşeallah 
(101 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım amin inşallah
0 oy
(235 puan) tarafından
Sen bu niyetle Allahin izniyle küçük sureleri bi çırpıda ezberlersin canim hic merak etme. Günün suresi olsun mesela felak suresini yaz bi kagida yaninda dursun surekli oku tekrar et o gün.  Her ezberledigin sureyi de namazina kat cok cabuk ezberlersin. Baska bi yol da sesli ezber. Youtube den ac ezber sureni tekrar tekrar çalsın canim
(101 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım öyle yapicam ❤️

İlgili sorular

+1 oy
9 cevap 238 göst.
22 Eylül 2023 Diğer kategorisinde Birhilall (1,082 puan) tarafından soruldu
+1 oy
9 cevap 140 göst.
20 Eylül 2023 Diğer kategorisinde Azracan11 (873 puan) tarafından soruldu
0 oy
31 cevap 735 göst.
18 Temmuz 2020 Diğer kategorisinde Yasemiiin.K (77 puan) tarafından soruldu