+1 oy
236 göst.
Diğer kategorisinde (1,077 puan) tarafından

Kızlar bekarken sürekli olmasada yinede kilardim 2.5 sene olacak evleneli  kılmıyorm. Bi ara başladım çok uzun sürmedi. Sanki herseye vaktim varda ona yokmuş gibi. Şimdi saat kurdm sabaha niyet ettm dua edinde şeytanı yenip kalkaym :((

9 Cevaplar

0 oy
(86 puan) tarafından
Bende öyle 2 yıl olacak evleneli adam akıllı kafamı secdeye koyamadım önceden ne güzel kılardım hep başlıyım diyorum hep de bahanem oluyor nefsimize yenik düşüyoruz 
(85 puan) tarafından
Azrail ölümümüzü ertelemiycek kardeşim koskoca Rabbimize günde 1saat ayırıcaz sadece onun huzuruna çıkıcağını sevgiliyle buluşucağını düşünerek kılarsan inan bidaha bırakmazsın
-Reklam-
0 oy
(4,986 puan) tarafından
Hadi inşallah Rabbım nefsimize uydurmasın yenik düşürmesin bizi layıkıyla kılmayı nasip etsin inşallah 
0 oy
(654 puan) tarafından
Canımın rabbim yardım etsin ne güzel bir karar vermişsin,Namaz kılmak zaten farz olan bişey ve eğer kilmiyorsan Rabbin sana darilmis seni huzuruna kabul etmiyor demektir ..Eğer niyet ettiysen şeytan senle uğraşır ama sakın pes etme. .Hayalhanem var YouTube de bol bol izle videolarni eminim çok yardımcı olacaktır... İnşallah başlarsın ve hiç birakmazsin
0 oy
(48,620 puan) tarafından
arkadasim uc cocukla kiliyo onu görünce utandim başladım ams yazin yine kaldi insallah baslicam yine 
0 oy
(395 puan) tarafından

Herşeye vaktin var da vakti verene mi vaktin yok? Bu söz beni çok etkiliyor belki senide etkiler bacım..Bir de namaz kılmıyor um değil Allah seni huzuruna kabul etmiyor..Bir hadîs-i şerîfte buyruldu ki,

“Bir namazı vakti çıktıktan sonra kılan kimseyi, Allahü teâlâ seksen hukbe Cehennem’de bırakacaktır.”

1 Hukbe = 80 Ahiret yılı

1 Ahiret günü = 1000 Dünya yılı var sen hesapla gerisini.. Rabbim namaz kılanlardan eylesin hepimizi 

0 oy
(2,148 puan) tarafından

Canim ne kadar güzel, hersey niyetle başlar:) Hayra niyet etmişsin bizide şahit kılmışsın ne güzel bir adım. <3

0 oy
(1,545 puan) tarafından
Bak bişey diyim mi depremi yaşadın mı bilmiyorum ama depremden sonra herşeyin boş.oldugunu öğrendim tek gerçek ahiret ölürsem rabbimin karşısına nasıl cikicam diye düşünüyorum evet namazını kılıyorum ama bu yeterli değil dini bilgilere yöneldim normalde kapaliyim zaten kap giyer altına pantolon giyerim ama ferace giymeye karar verdim çünkü beni yaradani memnun etmek yerine dışardaki insanlara ayak uydurmak istediğimi farkettim ve vazgeçtim Rabbime yöneldim 
0 oy
(85 puan) tarafından
Nişanlıyken fabrikada çalışıyodum suriyeliler ve afganlılar vardı onlar vakitlerini hiç kaçırmazdı farzı olsun vaktinde kılarlardı bi abi vardı iyi anlaştığım bana dedi ki ne duruyosun suriyeli diyip ezip geçtiğimiz insanı bile Allah huzuruna çağırıyo eve gittim düşündüm bn nefsime uyarsam sürekli yarın yarın diycem ama yarın Azrail gelirse napıcam onu da bekletemem ya bugün yapıcağın her işi yarın ölücekmiş gibi yap kuzum bugününü yarınına bırakma yarınımızın garantisi yok çok şükür o günden bugüne kaçırmamaya çalışıyorum kaçırsamda kazalıyorum hemen bu işlerin şakası yok kızgın tencereye bile dokunamazken koskoca cehennem ateşi bekliyo onun içine girenlerden değilde huzurla cennet kapısından girebilmek için hemen şimdi başla erteleme Azrail ertelmiycek çünkü 
0 oy
(463 puan) tarafından
Peygamber efendimizin hayatını anlatan kitaplar okuyabilirsin peygamberimiz ve sahabiler neler çekmiş İslamı yaşamak için cennete kavuşmak için şehit olmak için birbirleriyle yarısmıslar savaşta parmağı kopup sallanan parmagını kolunu koparıp savaşa devam etmiş sadece islam davası için. Şimdi kendimizi düşününce bir kuru namazımız var onu da üşene üşene yarım yamalak kılıyoruz ya da kılmıyoruz sahabilerin istediği de cennet bizim istediğimiz de cennet… Ne kadar acınası değil mi insan cenneti talep etmeye bile utanıyor elimizde namaz varken bari bunu güzel bir şekilde değerlendirelim sana tavsiyem bu olabilir….

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 367 göst.
+1 oy
9 cevap 140 göst.
20 Eylül 2023 Diğer kategorisinde Azracan11 (873 puan) tarafından soruldu
0 oy
31 cevap 735 göst.
18 Temmuz 2020 Diğer kategorisinde Yasemiiin.K (77 puan) tarafından soruldu
+5 oy
17 cevap 328 göst.
8 Ekim 2023 Diğer kategorisinde Havin06 (2,055 puan) tarafından soruldu