0 oy
490 göst.
Diğer kategorisinde (31 puan) tarafından
30 yaşındayım 3.5 ve 1.5 yaşında iki kızım var 3.hamileligim sezaryen oldu hepsi de korunmak için kordon bağlatmak beni kötü hissettirir sanki eksik gibi,pişmanlik duymaktan da korkuyorum sprial ise yüzde yüz güvenilir değil doğum kontrol hapı hormon bozukluğu kilo vs . yaptığı için istemiyorum doğuma 1.5 ay kaldı ne yapsam bilmiyorum benim durum da olup karar veremeyenler ne yaptınız ben çok kararsızım:(

24 Cevaplar

+1 oy
(4,946 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Canım bende 30 yaşındayım 2 oglum var biri 4 yaşına girdi diğeri 2 yaşına girecek. 3. Cocuk icin kararsızım ama kordon bağlatmak mantıklı degil bak insanlar depremde 3 yavrusunu birden kaybetti hic cocuklari kalmadi bence cok yanlis kordon baglatmak bir suru korunma yontemi var biri sana uyar elbet
(31 puan) tarafından
Banada dogru gelmiyor doğuma az kaldı bunun kararını veremiyorum açıkçası kalbimden ne geliyorsa onu yapmak istiyorum ama korkuyorum da hicbiseyin güvenirliği de yok bir an önce karar vermem gerek Allah'ım hakkımızda hayırlısını versin
-Reklam-
+1 oy
(3,872 puan) tarafından
Ayni beni anlatmissin benim 3. Yavrum 1 yaşında  şuan. Digerleri de 6 ve   3 bucuk  yaslarindalar Allahim bağişlarsa . Ben de 32 yasindayım :) Diken üstundeyim hep ama baglatmadim. Hem caiz degil diye okudum birçok  yerde hem de dedigin histen dolayı. Ustelik dunyanin binbir türlü  halı var. Aklima hep tum cocuklarini deoremde kaybedenler geliyor mesela belkide o da başlatmıştı.  Simdi yeniden bebek sahibi olmak istese cok zor bir süreç.  Bana soracak olursan şuan  p.vatif ve geri cekilme kullanıyoruz. Rabbim inşAllahhh  isteyene nasip etsin ama tabi insanın icinde o korku oluyor. Gerci benim burda bir tanıdıgim bağlattıği  ve korundugu halde hamile kaldi 4.ye. yani nasibi varsa her türlü  gelir o dünyaya.  Sen tedbiri al taktiri rabbime birak.
(31 puan) tarafından
Allah bağışlasın canım..bende bu dedikleriniz hep aklımda olduğu için pek sıcak bakamiyorum dünyanın binbir türlü halı var kadın olmak çok zor..  peki 3 .yü isteyerek mi sürpriz mi oldu
(1,743 puan) tarafından
Evet bende bu konuyu çok araştırdım bağlatmak dinimizde caiz değilmiş
(3,872 puan) tarafından
Supriz oldu canim.
0 oy
(12,854 puan) tarafından
Allah 3 tane evlat vermiş kordon bağlatmak en iyisi hiç bir koruma yönteminin garantisi yok
(31 puan) tarafından
Çok haklısın..
0 oy
(6,441 puan) tarafından
Neden eksik gibi olasın canım zaten 3 tane evladın var 4 5 düşünmüyorsanız eşinle en iyisi kesini o gibi yada prezervatif geri çekilme iğne hepsini aynı anda yapacaksın
(31 puan) tarafından
Şöyle eşimin erkek çocuk isteği de vardı kızımız var oğlumuz da olsun diye insan ister olmayanı da ister çok şükür Sağlıklı çocuklarımız en çok buna sukrediyoruz herzaman ama bu konuda bu yüzden sanırım kararsiziz
(6,441 puan) tarafından
Tamam da 3üde kız mı peki 4 5in erkek olacağı ne malum ki iyi düşün canım bu devirde 2 3 bile zorken 4 falan fazla olmaz mı siz bilirsiniz ama fikrimi söylüyorum alınma lütfen bende hamileyim bir kızım var yeter dedim sonra hadi kardeşi olsun ama  kız olursa tekrardan eşimde ileride belki oğlumuz olur diye teklif eder tutturursa diyede korktum açıkcası  çok şükür erkekmiş rabbim ikisininde tadına baktırdı sağlıkla kucağımada alsam abaşka birşey istemiyorum şimdiden bende korunma yöntemlerine bakıyorum
(31 puan) tarafından
Allah sağlıklı bir şekilde kucağına almayı nasip etsin inşallah..Evet kız cnm  düşünmüyorum başka ama kestirip atmak ta zor geliyor dünyanın binbir türlü hali var bunu da geçmeden edemiyorum Allah hakkımızda hayırlısını verir inşallah
0 oy
(3,384 puan) tarafından
35 yaşımdayım iki çocugum var 4 yaşında biri diğeri 2 buçuk yaşında rabbim olmayanlara versin bizimkilerimizide bağışlasın çocuk büyütmek çok zor bu zamanda biz prezrvatif+geri çeklmeyle korunuyoruz bu şeklde bile korkuyor insan Allah seninde yardmcn olsun canm bir avazda kurtarsın. 
tarafından
Sor sor canım ☺ bende 32 olacam 3 ay sonra
(3,384 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Hayrlsı olsun kuzum evlndkte evlndgmzden bişi anlmdık eşim hep görevde şimdi deprem bölgesinde görevli çocklarıma tek baktım diyebilirim o yüzden dedim ya çock büyütmek cidden zor iş
tarafından
Amin canım benim amin Rabbım bağışlasın acılarını göstermesin eşinin de yar ve yardımcısı olsun gerçekten çok zor inanki
(3,384 puan) tarafından
Çok saolasın kuzum cümlemizinkini inş❤️
(31 puan) tarafından
Amin çok teşekkür ederim... Allah bağışlasın canm Allah isteyen herkese bu duyguyu nasip etsin inşallah...
0 oy
(68 puan) tarafından
Eşin neden korunmuyor?
(31 puan) tarafından
Eşime güvendim de 3.ncu ye hamile kaldım zaten cnm o yüzden pek güvenilmez önemsemez benim kadar:/
(68 puan) tarafından
Eşinizin geri çekilmesi korunma değil yalnız. Paşa paşa kondom kullanacak. Bu stresi de tek başına size yüklemeyecek...
0 oy
(12,904 puan) tarafından
33 yaşında tek çocuk annesiyim ikinci çocuktan sonra bağlatmayı düşünüyorum şimdi spiralle korunuyorum. Hem açık kapı kalsın hem güvenilir olsun dersen spiral + prezervatif olmalı bence 
0 oy
tarafından
İkinci doğumda annem baglat kafan rahat olur dedi. Yok dedim. Şimdi çok pişmanım bazen özele gidip bağlardan mi diye dusunuyorum. 
0 oy
(3,340 puan) tarafından
Maşallah 30 yaşında   3 çocuk  cnm Allah bagislasin 
(31 puan) tarafından
Amin canım inşallah hepimizinkini..
(3,340 puan) tarafından
Amin cnm
0 oy
(17,710 puan) tarafından
Kordon bağlatmak bence kuzu
0 oy
(2,224 puan) tarafından
Hiçbirini istemiyodun en iyisi hiç o işi yapmayin garanti çözüm: )))
0 oy
(1,783 puan) tarafından
Bu doğacak yavrunuzun cinsiyeti nedir eğer kızsa erkek lerde evet oluyor erkek adamın erkek evladı olur istisna bazıları da kız diye ölüp biter çevremde 2 kızı var 10 tane kızım olsaydi keşke diye okadar ölüp biter bazıları da 10 tane oğlum olsun diye ölüp biter 
(31 puan) tarafından
Doktor ilk baktığında erkek sonra hep kız demeye başladı 3. de kız canım :)
0 oy
(5,132 puan) tarafından
Kordonlarımı bağlatmazdım.  Hayat bu, bunun da geri dönüşü yok. 

3 ay iğne duydum belki o da iyi fikir olabilir
0 oy
(4,288 puan) tarafından
Hap kullaniyorum 3 yıldır hiçbir yan etki yaşamadım 
(31 puan) tarafından
Hangisini kullanıyorsunuz koruyuculuğu nasıl kilo vs yapıyormu bazı kişilere göre değişiyormus tabi
(4,288 puan) tarafından
Microgynon kullaniyorum kızım 1 yaşını gecmisti emziriyordum kullanmaya başladım kilo kullanma vs yapmadi aksine daha da yarari oldu bende hala daha kullanmaya devam ediyorum
0 oy
tarafından
20 yasındayım 22 aylık tosbiğim var boşandığım için 2.olma ihtimali yok :) 
(31 puan) tarafından
Allah'ım bağışlasın birbirinize canım:)
tarafından
Amin hepimizi
0 oy
tarafından
30 yaşındayım 1 yaşında 1 oğlum var elhamdülillah, bu bebek bana yetti ☺ Rabbim olmayanlara versin 
(31 puan) tarafından
Allah'ım bağışlasın amin inşallah
0 oy
(4,937 puan) tarafından
Bence bağlatma yaşın daha genç, millet 30 yaşında daha yeni evleniyor 
0 oy
(5,491 puan) tarafından
Doktora desen bunu muhtemelen muska yazayım mı der sana. Bağlatma ama spiral kullan yumurtlama günlerini takip et o günler dışında ilişki olursa mantıklı olur 
0 oy
(3,853 puan) tarafından
Ayniyiz kuzum.benimde 3 cu sezeryanim olacak.kizim 4 bucuk oglum 2 bucugu gecdi.17 haftalik hamileyim.spiral 3 kez taktirdim hepside kanama yapti diger yontemlerde hic uymadi .

O yuzden baglaticam ben 4 cu sezeryan dahada risk.baglatib omur boyu kafa rahat .
(31 puan) tarafından
Allah bağışlasın evet ayniymisiz ☺️ hayırlı doğumlar Allah sağlıcakla kucağına almayı nasip etsin.. ya bir de bu sorunlar var her ihtimali düşününce işin içinden cikilmiyor :))
0 oy
(915 puan) tarafından
Ben 2.ye hamileyim bagalticam evet çocuk evlat çok güzel bişi rabbim hepsine sağlık versin ama devir çok iyi değil maddi manevi yetemem diye korkuyorum 
(31 puan) tarafından
Canım emin misin ben yapamazdim. Ki 3.cu den sonra bile net karar veremiyorum her şeyi düşünürken her ihtimali düşünürken net bir karar alamıyorum
(915 puan) tarafından
Eminim çünkü 3. Bı bebek düşünmüyorum

İlgili sorular

+1 oy
21 cevap 254 göst.
17 Temmuz 2022 Güzellik-Bakım kategorisinde Ballbadem (24 puan) tarafından soruldu
0 oy
26 cevap 1,094 göst.
0 oy
8 cevap 234 göst.
21 Şubat 2023 Aile kategorisinde slnlyl (9 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 77 göst.
11 Ekim 2022 Aile kategorisinde BsrByr (846 puan) tarafından soruldu

379,004 soru

11,344,696 cevap

34,808 kullanıcı

...