0 oy
197 göst.
Aile kategorisinde (68 puan) tarafından
Eşim her şeyi içine atar. Özellikle canını sıkan konuları. Cuma akşamı çocukla birlikte yürüyüşe çıktık, saat sekiz buçuk oldu çocuğun uykusu geldi arabasında uyukladı. Eşim de ben sizi eve bırakayım çocuk uyuyacak dedi. Kendisi de arkadaşlarıyla görüşecekti.

Evimizde depremzede olduğu için kayınvalidemde kalıyoruz ve kendisi çok problemli. Eski postumda bahsetmiştim, o olaydan sonra çok soğudum asla muhatap olmak istemiyorum. Gidip de saatlerce onunla oturmak istemedim. Eşime de nazikçe saat çok erken, ben Arabica'ya gideyim çocuk uyuyunca ben de bir kahve içerim kitabımı okurum eve girmeyeyim dedim. Arabica da eve çok yakın bir kahveci. Tamam dedi ama bozuldu.

O günden beri hep turşu satıyor yüzü. Ne desem kısa cevaplar, gözüme bakmadan.

Mecbur kalmadan konuşmamalar.

Huyu bu. Bozulunca asla konuşmuyor, içinde tutuyor. Taa ki 5-6 ay sonra herhangi bir tartışma anına kadar. O zaman da pat diye söylüyor. Kin tutmak mı bu, ne?

Birkaç güne normale döner, cıvıl cıvıl olur ama asla unutmadığından eminim. 

Böyle tutar ve alakasız bir zamanda patlatır fünyeyi. Sizce sağlıklı mı bu?

5 Cevaplar

0 oy
(6,165 puan) tarafından
Hayır hiç sağlıklı değil. Dediğin gibi biriktirince bu sefer patlama yaşıyo duyguların anında yaşanması gerekiyo diye düşünüyorum sonrası kötü oluyo hem kişinin kendi için hemde iletişimi için. Ayrıca eşinin sana saygı duyması gerekiyo o arkadaşlarıyla vakit geçirip kafa dağıtırken sende kendini motive etmek istediğinde anlayış karşılıklı olmalıdır.
(6,165 puan) tarafından
Bunun için bir uzmandan destek alabilirsiniz. Aile terapistine gittiniz mi daha önce? Bu durum ikinizi de evliliğinizi de çok yorar çünkü. Eşinin bu durumu kendi başına tolere etme imkanı yoksa mutlaka bir terapiste gidin işe yarayacaktır eminim sadece eşin değil ama sende aile terapistine gidebilirsiniz.
(68 puan) tarafından
Aslında evlenmeden önce gitmiştik ama eşim boşanmış bir ailenin çocuğu ve babasını kaybetti düğüne birkaç ay kala. Toparlaması zor olmuştu, o zaman ikimiz de gittik terapiste ve çok güzel yol aldık. Çoğu sorunu aştı, sadece bu içine atma huyu değişmedi. İçinde kendine de yük ediyor diye düşünüyorum
(6,165 puan) tarafından
Muhtemelen yük ediyo yaşadıkları zor şeyler. Bundan kurtulabilmesi için kendisinin de gayret içinde olması gerekir. Aslında bu da karakter kişilik meselesi değil değiştirilebilir ama geçmişte yaşadıklarından ötürü bu şekilde davranmayı tercih ediyo olabilir.
(68 puan) tarafından
Öyle mi dersiniz, umarım öyledir zira şu an bebeğimiz küçük ama büyüyüp ilkokula gittiğinde benzer şeyi ona da yapmasına izin vermem. Çünkü susup içine attığı dönemlerde yüzü öyle asık ki... Yılda 2-3 kez falandır ama gerçekten asık surat hiç çekilmiyor. Ben de asla içine atmayan cıvıl cıvıl neşeli bir insanım, bu kasvet boğuyor beni
(6,165 puan) tarafından
Umarım ki yapmaz o güne kadar değişmiş olur belki de sen yardımcı olmaya devam et bence cnm
-Reklam-
0 oy
(13,834 puan) tarafından
Bence aninda tepki verse kavgaya dönebilir. Birak içinde tutsun. Konuşursa sana dert olacak, konuşmasin kendine dert olsun. 
(68 puan) tarafından
Ben ed anında konuşalım çözerim isterim. Ama eşim aylarca ilk günkü sıcaklığıyla içinde tutar, hatta içinde pişirir büyütür en savunmasız bir anımda güm diye bırakır önüme. Bu iletişim değil ki :( Konduramıyorum ama kin tutmak değil mi bu :(
0 oy
(11,217 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

Sen anormal bsy dememissin ki . O an ne dusunuosa soyleyebilirdi. Bunda kin gudup icine aticak ne var belki istememis onu da diebilirdi.

Gecen bi yere gidioduk arabads acil bir sorun cikti esimde sizi eve birakayim gidip gostereyim geri gelip sizi alirim dedi bende gerek yok git iste hallet oyle devam ederiz dedim. Kiyametti kopardi karimi cocugumu alip sanayiye mi gitcem niye bu kadar dusuncesizsin kim karisini oyle bi yere goturuoda ben goturim cart curt kopurdu. Oysa biz isvecte yasioz ve burda kadinlar erkklerden daha cok araba kullanir. Ve kadinin girmedigi yer yok ben oraninda bizim ulkelerdeki gibi bir yer olmadgni kadinin da orda normal gorunecegini dusunmustum. Ama esim hyr sanayii sanayiidir deyip delirdi :) ki cok kolay sinirlenen biride degildir ama o an dusundugu veya kizdgi ne varsa soyledi konu kapandi gitti

(68 puan) tarafından
Öyle kıskançlık, kısıtlama vs asla yok. Sadece tabiri caizse nemrut zamanları oluyor asla çekilmiyor. İnsan eşine 3 gün surat yapar mı yahu? Çocuğun yanında üstelik...
(11,217 puan) tarafından
Yok yani gışuna grmeyen bsy varsa anında doyler zaten içinde tutup 6 ay saklamakta neyın nesı ne gerek var ki
(68 puan) tarafından
İşte bir bilsem, hiç peşini bırakmıyor. Bana karşı da değil herkese böyle. Ben çocuk gibi hemen unuturum. İçim hafiftir, eşim öyle değil ama
0 oy
(9,200 puan) tarafından
Basit bi cafeye gidip oturmanı sorun mu yapıyor saka gibi
0 oy
(12,925 puan) tarafından
Bende eskiden öyle idim ailesi yüzünden kızıp kızıp biriktiriyordum baktım ben çok yıpranıyorum şimdi söylüyorum ne oldu ne bitti. Böyle de fazla yüz göz oluyoruz sanki arada dengeyi bulmak lazım 

İlgili sorular

0 oy
15 cevap 254 göst.
18 Temmuz 2023 Aile kategorisinde Elif&hanim (5,491 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 254 göst.
28 Ocak 2023 Diğer kategorisinde Esmosum (7,699 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 210 göst.
1 Mart 2024 Diğer kategorisinde Zelihaanne (786 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 186 göst.